بررسی ویژگی صفحه تراکت در سایت چاپی
وب

بررسی ویژگی صفحه تراکت در سایت چاپی

صفحه تراکت در سایت چاپخانه

در این آموزش قصد داریم ویژگی های صفحه چاپ تراکت در سایت چاپخانه ای را بررسی کنیم. بررسی ها نشان می دهد این روزها آمار جست و جوی عبارات چاپ آنلاین بسیار بالاست.

دلیل اهمیت این موضوع چیست؟
سلایق مشتریان تغییر کرده است،آن ها خرید اینترنتی و سفارش به صورت اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح می دهند. حوزه چاپ به قدری وسیع است که فعالیت در هر بخش آن سود آوری بالایی را حاصل می کند. از چاپ در حوزه لوازم التحریر گرفته تا پوسترهای تبلیغاتی، تراکت، بنر،چاپ روی لباس، لیوان و.. را شامل می شود. نکته مهم اینجاست که با ایجاد یک وب سایت چاپی کار را تمام شده ندانید. آنچه که مهم است، در نظر گرفتن رقبایی است که پا به پای شما در چاپ فعالیت می کنند. ایجاد وب سایت چاپی جز مراحل اولیه کار شماست. زمانی می توانید در بین سایت های چاپی آنلاین حرفی برای گفتن داشته باشید که :

طراحی درست سایت را در ابتدا رعایت کنید. هر آنچه که در طراحی پنل کاربری و مدیریت نیاز است ایجاد کنید. هرگز فراموش نکنید تولید محتوای مناسب جز جدایی ناپذیر در ایجاد هر سایتی است.

از توضیح محصول گرفته تا ویدئوهای آموزشی  را برای تولید محتوا به کار بگیرید. محصولات چاپی تان را دقیق و قابل درک برای مشتری در منو دسته بندی کنید. هر آنچه که مورد نیاز است تا سایت شما از نظر سئو پیشرفت کند را ایجاد کنید. این نکات را گفتیم تا به این برسیم که امروزه رقابت اینترنتی بدون در نظر گرفتن دیجیتال مارکتینگ بی معناست. پس مرحله به مرحله کلیه قوانین دیجیتال مارکتینگ را به کار بگیرد. با به کارگیری این قوانین در  نتایج صفحات اول موتورهای جست و جو قرار می گیرید. وب سایت ایران وب لایف تمامی این خدمات را در اختیار شما قرار می دهد. از ایجاد سایت چاپی گرفته تا سئو آن و کلیه کارهای مارکتینگ سایت شما را بر عهده می گیرد. این تیم در تلاش است، بهترین خدمت دهی در بخش پیاده سازی و پشتیبانی به سایت های چاپخانه ای بدهد. در کارنامه خود سایت های چون ایران کهن، کوثر و.. را دارد، که نمونه های موفق چاپخانه ای هستند. پیش از ورود به طراحی صفحه تراکت، این محصول و کاربرد اصلی آن را توضیح می دهیم.

تراکت(Flyer) چیست ؟

بطور خلاصه یک تراکت برگه ای چاپی است که در مورد همایش، سمینار یا یک محصول جدید که قرار است رونمایی شود و به صورت خبری بیان می شود.

ویژگی های تراکت

 

معمولا هزینه چاپ تراکت پایین است. به دلیل جنبه خبری بودن، تراکت چاپی در حجم وسیعی تولید می شود. تراکت های تبلیغاتی در سایزهای مختلف چاپ می شوند.
طول عمر یک تراکت چاپی پایین است؛ به این دلیل که جنبه خبری در مورد رویداد دارد و با پایان رویداد، تراکت عملا کاربردش را از دست می دهد.

 

نحوه ی انتشار تراکت

نحوه ی انتشار تراکت بسته به نوع کسب و کار متفاوت است. مثلا در یک همایش بزرگ، تراکت چاپی به شرکت کنندگان همایش داده می شود. یا اگر در مورد رونمایی از یک فروشگاه باشد به درب خانه های اطراف فروشگاه
 داده می شود.

ویژگی های صفحه سفارش عمومی تراکت در سایت چاپی

مشتری بعد از انتخاب تراکت آفست یا دیجیتال مورد نیاز خود وارد صفحه سفارش محصول می شود.

 

فیلد هایی که در یک صفحه سفارش محصول باید قرار بگیرد :

 

1. توضیحات محصول 

 

ویژگی های محصول مورد نظر در این صفحه بیان شود.
هم چنین کاربردهای محصول و تمایز آن با انواع دیگر بررسی و مقایسه شود. با توجه به جنس تراکت که از نوع تحریر یا گلاسه باشد، توضیحاتی داده شود. 

 

2. قرار دادن تصویری مرتبط با محصول برای مشتری.

به طور کلی توضیحات به گونه ای باشد که مشتری به درک درستی از محصول برسد.

 

هم چنین محصولات مشابه را می توانید در این صفحه قرار دهید، تا مشتری امکان مقایسه داشته باشد.

 

3. ایجاد فیلدهایی در صفحه سفارش برای مشتری

در صفحه سفارش تراکت فیلدهای زیر شامل :

نوع کاغذ تراکت

تعداد سفارش

تعداد رو ( یک رو یا دو رو)

نوع چاپ

سایز تراکت

را قرار دهید، تا مشتری برحسب نیاز خود محصول را سفارش دهد.

4. قرار دادن ویژگی های کلیدی محصول

در صفحه سفارش از قرار دادن ویژگی های کلیدی که مختص محصول مورد نظر است، غافل نشوید. به طوری که مشتری با یک نگاه متوجه می شود ویژگی بارز محصول چیست.

5. فرمت های مجاز آپلود طرح مشتری

 

تمام فرمت هایی که مشتری مجاز است طرح خود برای چاپ  را آپلود کند، در این صفحه قرار دهید.

 

6. محصولات مشابه با محصول

 

در این صفحه  می توانید لیستی از تمامی محصولات مشابه با محصول مورد نظر قرار دهید.

 

7. قرار دادن تصویری از محصول

 

تصویری با کیفیت و واضح از محصول برای مشتری قرار دهید.

 

8.قرار دادن فیلد آپلودر

 

دو آپلودر برای آپلود طرح رویی و پشتی قرار دهید. دقت کنید نباید هیچ تفاوتی بین دو آپلودر باشد. به این معنا که طرح رویی را می توان به وسیله دو آپلودر اضافه کرد و فرقی نمی کند.

 

9. فیلد قیمت گزاری آنی محصول

 

بعد از پر کردن فیلدهای تعداد، جنس، سایز و....توسط مشتری و نیز آپلود طرح، بلافاصله قیمت تعیین می شود.فرآیند قیمت دهی آنی در سایتهای چاپخانه ای خیلی مهم است. به عبارتی قیمت دهی در همان لحظه انتخاب سفارش توسط مشتری، یک مزیت برای سایت چاپی است. خوشبختانه تیم ایران وب لایف تا به الان در طراحی سایت های چاپی، این فیلد را به طور کامل اجرایی کرده است.

 

10. زمان تحویل

 

مشتری انتظار دارد که زمان دقیق سفارش مورد نظر در همان لحظه اعلام شود.

 

11. صفحه سفارش اختصاصی تراکت در سایت چاپی

در این صفحه فیلد های بیشتری برای انتخاب مشتری قرار دارد. برای مثال مشتری میتواند طول و عرض اختصاصی  را تعیین کند. فیلد قیمت اعلامی به معنای تسویه حساب نهایی نیست، چرا که سفارش مشتری ممکن است نیازمند خدمات تکمیلی باشد. البته خیلی بحث اختصاصی بودن سفارش برای محصول تراکت مطرح نیست. به این علت که تراکت یک برگه است و خیلی اختصاصی بودن در آن مطرح نیست.

کلام آخر اینکه

اگر کسب و کاری فعال در حوزه چاپ دارید، تنها به ایجاد یک سایت چاپی آنلاین بسنده نکنید. برای بهبود رتبه سایت چاپی خود زمان بگذارید و هزینه صرف کنید.

می توانید کلیه کارهای دیجیتال مارکتینگ سایت چاپی خود را به ایران وب لایف بسپارید.به اشتراک گذاری این مطلب!

ویژگی های صفحه کارت ویزیت در سایت چاپخانه

بررسی ویژگی های رابط کاربری در طراحی سایت چاپ آنلاین

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه