معرفی افزونه های وردپرسی برای ریدایرکت ۳۰۱
وب

معرفی افزونه های وردپرسی برای ریدایرکت ۳۰۱


در این آموزش قصد داریم افزونه های مطرح وردپرسی که برای ریدایرکت ۳۰۱ به کار می روند، معرفی کنیم. در ابتدا تعریف کلی از ریدایرکت و به طور خاص ریدایرکت ۳۰۱ داریم، سپس به ترتیب افزونه ها را معرفی می کنیم.

ریدایرکت (Redirect) چیست ؟

ریدایرکت یا تغییر مسیر، به معنی هدایت آدرس یک دامنه به آدرس دامنه ای دیگر است. به بیان ساده، زمانی که کاربر بر روی یک آدرس URL کلیک می کند و به آدرس URL دیگر منتقل شود این فرآیند انتقال همان ریدایرکت  آدرس URL نامیده می شود. پس باید با استفاده از روش ریدایرکت تغییرات بر روی دامنه ایجاد شود. چرا که کاربر یا موتورهای جست و جو با کلیک بر روی دامنه با خطای ۴۰۴ مواجه می شوند.

بررسی ریدایرکت ۳۰۱

در این روش موتورهای جست وجو و کاربران به طور دائمی از آدرس فعلی دامنه به آدرس جدید منتقل می شوند. به این معنی که کاربر زمانی که آدرس مورد نظر خود را در مرورگرها تایپ می کند، دیگر آن آدرس وجود ندارد و کاربر به آدرس جدید می رود. این تغییر مسیر به صورت خودکار و بدون هیچ گونه دخالت کاربر انجام می شود. درخیلی از موارد این دسته از ریدایرکت نسبت به بقیه ریدایرکت ها نتیجه بهتری می دهد. شما با این تغییر دامنه می توانید ترافیک URL  فعلی را بر روی URL  جدید بیاورید و بعد از ریدایرکت موتورهای جست وجو ترافیک سایت را بر روی آدرس جدید منتقل می کنند. در ادامه روش های مختلف وردپرسی برای ریدایرکت ۳۰۱ را معرفی می کنیم. بستگی به این دارد، که قصد دارید لینک های داخلی را تغییر مسیر دهید یا دامنه اصلی سایت.

افزونه های پرکاربرد وردپرسی برای ریدایرکت ۳۰۱

Redirection WordPress plugin

یکی از افزونه های معروف در مخزن وردپرس است. و برای  ریدارکشن ۳۰۱ این روش توصیه می شود. در ابتدا از لینک  Redirection plugin from the WordPress repository، پلاگین مربوطه را دانلود کنید. هم چنین می توانید از مخزن وردپرس آن را جست و جو کنید و سپس فعال کنید. پس از اینکه این افزونه را فعال کردید، به قسمت ابزارها >Redirection  بروید. سپس بر روی Add New Redirection Wordpress Plugin کلیک کنید. همانطور که در شکل زیر می بینید آدرس url فعلی و آدرس url جدید را می توانید اضافه کنید.

افزونه ریدایرکت وردپرسی

آدرس URL اصلی (URL قدیمی است) را در قسمت مربوطه بنویسید. URL مقصد (URL جدیدی که می خواهید به آن هدایت شود) را نیز در این قسمت اضافه کنید. بعد از پر کردن آدرس ها بر روی  Add Redirection کلیک کنید. پلاگین redirection یک افزونه قدرتمند است و ویژگی های بسیاری دارد. این افزونه در بیش از ۲۵ زبان وجود دارد.

Simple 301 Redirects Plugin

یکی دیگر از افزونه ها وردپرسی است که برای ریدارکت ۳۰۱ استفاده می شود و کار با آن بسیار ساده است.از مخزن وردپرس یا از طریق مرورگر ها پلاگین مربوطه را دانلود و نصب کنید. بعد از فعال شدن، به قسمت Settings > ۳۰۱ Redirects page بروید.
مانند شکل زیر :

افزونه Simple 301 Redirects Plugin

  دو فیلد آدرس فعلی و جدید را باید در دو قسمت بالا قرار دهید. قسمت Request برای آدرس url  فعلی و Destination برای آدرس url  جدید است.

Quick Page/Post Redirect Plugin

این افزونه وردپرسی این امکان را به شما می دهد تا خیلی سریع انواع ریدایرکت (۳۰۱، ۳۰۲، ۳۰۷و..) را برای صفحات و پست های خود انجام دهید. مانند پلاگین های قبلی دانلود ،نصب و فعال سازی این پلاگین انجام می شود.

افزونه Quick Page/Post Redirect Plugin

 در قسمت Request ، آدرس مبدا یا همان آدرس فعلی و در قسمت Destination آدرس جدید را وارد کنید. امکان ویرایش و حذف مسیرها با استفاده از آیکون مداد و سطل زباله وجود دارد.

Safe Redirect Manager – WordPress Multisites

یکی از افزونه های قابل اعتماد وردپرسی است. مانند افزونه های قبلی دانلود ، نصب و فعال سازی کنید.

معرفی افزونه Safe Redirect Manager

   سپس آن را باز کنید.  

نصب افزونه معرفی افزونه Safe Redirect Manager

 در قسمت Redirect From و Redirect To به ترتیب آدرس های دامنه فعلی و جدید را قرار دهید. در قسمت پایین باید HTTP Status Code به صورت دستی انتخاب شود. به این صورت که نوع دایرکت ۳۰۱، ۳۰۲ یا .. از این قسمت انتخاب می شود. یک مزیت این افزونه نسبت به پلاگین های دیگر، امکان تنظیم ریدایرکت دامنه ها برای یک تاریخ تعیین شده است. هم چنین می توانید امکانات بیشتری از این افزونه را از Github پیدا کرده و استفاده کنید.

در این آموزش به معرفی افزونه های وردپرسی که برای ریدایرکت به کار می روند پرداختیم.

در آموزش های بعدی به بررسی انواع دیگر ریدایرکت ها مانند ۳۰۲، ۳۰۷ و .. پرداخته ایم. اگر در خصوص طراحی سایت، چگونگی تغییر دامنه مربوط به پست ها و صفحات سایت سوال دارید، می توانید از قسمت خدمات طراحی وب با مشاوران ما در ارتباط باشید. مشاوران سایت ایران وب لایف در تمامی روز های هفته آماده پاسخ گویی به سوالات کاربران هستند.   

به اشتراک گذاری این مطلب!

بررسی کامل توضیحات متا

نقش ایمیل مارکتینگ بر سئو

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه