سوالات کاربردی در دیجیتال مارکتینگ  که باید بدانید
وب

سوالات کاربردی در دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید

 بررسی اهمیت دیجیتال مارکتینگ 

امروزه نگاه افراد به کسب و کارها در فضای دیجیتال کاملا تغییر کرده و دیجیتال مارکتینگ یک بخش جدایی ناپذیر از کسب و کارها شده است. 
اینترنت در حال گسترش است و شبکه های اجتماعی روز به روز گسترده تر و متنوع تر می شوند. بازاریابان دیجیتال در تلاش هستند تا نهایت استفاده را از این فرصت های به دست آمده ببرند و مرز بین دنیای مجازی و حقیقی را روز به روز کم رنگ تر می کنند.  فعالیت در حرفه دیجیتال مارکتینگ از نظر ارزش چیزی کمتر از کسب و کارهای موجود در فضای حقیقی ندارد و نیازمند دانش و تجربه وسیعی در زمینه های مختلف است. خوب تا اینجا خیلی مختصر از اهمیت این کسب و کار نوپا و روبه رشد گفتیم، تا پایان با ما همراه باشید.

چرا  که شمایی که به تازگی می خواهید یک مارکتینگ راه بیاندازید، باید بتوانید قبل از هر چیز پاسخی برای  سوالاتی که در ادامه بیان می کنیم داشته باشید. به راستی چه شرکتی بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ در ایران است؟

چه دانشی در مورد دیجیتال مارکتینگ  دارید ؟

شما به طور مختصر باید بتوانید یک تعریف از آن برای خود داشته باشید. دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی یک نام تجاری است که از طریق  بستر اینترنت به دست می آید. بازاریابی دیجیتال همه موارد مانند بازاریابی موتور های جست و جو، SEO، بازاریابی رسانه های اجتماعی، ایجاد لینک را شامل می شود. پس حتما برای کسب و کار دیجیتال خود یک نام تجاری داشته باشید.

 آیا می دانید دیجیتال مارکتینگ شامل چه بخش هایی می شود ؟

می توان آن را به دو دسته تقسیم کرد:
  • بازاریابی ورودی
  • بازاریابی خروجی

بازاریابی ورودی شامل :
کتاب های الکترونیکی، بازاریابی رسانه های اجتماعی، وبینارها و هر آن چیزی است که مشتریان  به دنبال آن هستند و در صفحات جست و جو اینترنتی ممکن است سرچ کنند. 
در بخش بازاریابی ورودی حوزه فعالیت را بیشتر باید بر روی کاربرانی قرار دهیم که نیازمند کسب اطلاعاتی در یک زمینه خاص هستند. کاری که بازاریاب در اینجا انجام می دهد، شروع به پیدا کردن پاسخ هایی می کند که کاربران در صفحات جست و جو به دنبال آن هستند. به  این صورت خود کاربران به سمت کسب و کار مورد نظر جذب  شده و به موازات این کار تعداد کلیک هایی که بر روی سایت می شود افزایش پیدا می کند.

بازاریابی خروجی :
در این دسته از بازاریابی، کسب و کار دیجیتال مورد نظر از راه های مختلفی با کاربران خود ایجاد ارتباط کرده و پیام هایش را به آن ها می رساند. مثلا در کسب و کارهای سنتی شامل تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی، چاپی، آگهی ها، مجلات و ... میشود و در دسته مدرن  فعالیت های بازاریابی مانند ایمیل مارکتینگ، لینک های مربوط به امکان تماس برای کاربر، قرار دادن تبلیغات در وب سایت. تا چه حد با سئو و نقش آن آشنا هستید؟

آشنایی با مفهوم سئو

 SEO یا همان بهینه سازی موتور جست و جو برای بهبود محتوای وب سایت شما به کار می رود و به بهبود رتبه وب سایت شما در موتورهای جست و جو کمک می کند. یکی از تکنیک های موثر آن ساختن لینک است و این باعث می شود وب سایت های دیگر به سایت شما لینک بدهند. این ها مفاهیم کلی از سئو است که به آن اشاره کردیم، اگر قصد دارید با این مفهوم به طور کامل آشنا شوید و یا نیاز به سئوی وب سایت خود دارید به بخش سئو سایت ایران وب لایف سری بزنید.

چگونه کلمه کلیدی موردنظر شما با سئو مرتبط می شود ؟
نقش کلمه کلیدی در سئو


تکنیک سئو و کلمه کلیدی مفاهیم جدایی ناپذیر از هم هستند. زمانی که کاربر نیاز دارد اطلاعاتی را در ارتباط با یک موضوع جست و جو کند، رشته ای از کلمات مرتبط با موضوع مورد نظر را در صفحات سرچ می کند. این رشته کلمات، همان کلمات کلیدی هستند که با محتوا و موضوع مورد نظری که کاربر به دنبال آن است در ارتباط هستند. عنوانی که برای یک مطلب در وب سایت خود قرار می دهید باید در ارتباط با همین کلمات کلیدی باشد که کاربر در صفحات اینترنتی بیشتر سرچ می کند. کلمات کلیدی به تعداد کافی (بسته به اندازه محتوای تولید شده) در متن محتوای خود قرار دهید. کلمات کلیدی  که برای عنوان محتوا قرارمی دهید باید بیشترین جست و جو را در صفحات اینترنتی توسط کاربر داشته باشد.

در چه جاهایی کلمه  کلیدی را می توان برای بهینه سازی و رتبه بندی سایت بهیود داد ؟

موقعیت کلمه کلیدی کمک زیادی به رتبه بندی سایت شما می کند. در بخش سئو در هنگام تولید یک محتوا، در قسمت توضیحات متن و در آدرس URL صفحه اصلی وب سایت حتما کلمه کلیدی را قرار دهید.

آیا با مفهوم  پرداخت به ازای کلیک( Pay Per Click ) آشنایی دارید؟

پرداخت به ازای هر کلیک


   باگذشت زمان تبلیغات اینترنتی جایگزین روش های سنتی تبلیغات شده است. به طور خلاصه در این روش یک وب سایت با دریافت مبلغی بستری را برای کسب و کار های دیجیتال دیگر فراهم می کند تا تبلیغات خود را به نمایش بگذارند. به ازای هر تعداد کلیکی که بر تبلیغ مورد نظر می شود، ارائه دهنده ی تبلیغ باید مبلغی را به سایتی که تبلیغ خود را در آن قرار داده است بدهد. صاحب پلت فرم تبلیغاتی و تبلیغ کننده باید بر سر مبلغ پرداختی به توافق برسند. تعیین مبلغ با توجه به نوع تبلیغ و موقعیت وب سایتی که تبلیغ در آن قرار داده می شود متفاوت است. موقعیت هایی که احتمالا توجه بیشتری از کاربران را به خود جلب می کند، هزینه بیشتری دارد.

آیا با گوگل ادوردز(Google AdWords)  در حد مقدماتی آشنایی دارید ؟


آشنایی با گوگل ادز (  google Ads )

 گوگل ادوردز یکی از سرویس های ارائه شده توسط موتور جست و جوی گوگل است و به عنوان یک سیستم Pay Per Click در میان تبلیغ کنندگان اینترنتی طرفداران بسیاری دارد. این سیستم  به تبلیغ  کنندگان این امکان را می دهد تا تبلیغات خود را بر روی موتور جست و جوی گوگل و سایر لینک های ارتباطی وابسته به گوگل بگذارند . اگر نیاز دارید مطالب بیشتری را در خصوص تبلیغات یاد بگیرید به این لینک در سایت ما نگاهی بیندازید.

می دانید چگونه به بهینه سازی Pay Per Click  بپردازید ؟

پیش از هر چیزی و ایجاد تبلیغات کلیکی، به این توجه کنید که محتوای اصلی سایت شما باید حفظ رضایت مشتری باشد. محتوا باید به طور مستقیم با کلیدواژه در ارتباط باشد .  تبلیغاتی که در صفحات جست و جوی مختلف قرار می دهید، باید به یک صفحه قدرتمند متصل شود و مشتریان وقتی در سرچ های مختلف موتور های جست و جو بر تبلیغ مورد نظر کلیک می کنند، به صفحه اصلی شما می آیند. اینجاست که مهم است محتوایی که تولید می کنید و سایر اطلاعاتی که در صفحه دارید چگونه باشد تا مشتری اقدام به خرید کند و خیلی زود صفحه شما را ترک نکند.

آیا با لیستی از ابزارهای آنلاین موثر برای بهبود دیجیتال مارکتینگ آشنا هستید ؟

اولین ابزاری که معرفی می کنیم گوگل آنالتیکس (Google Analytics) است. دومین ابزار قدرتمند که می توان نام برد، تولید نقشه سایت  (XML Sitemap) است. البته ابزارهای دیگری هم در این خصوص هستند.
 در آخر اینکه: 
 اگر با نکات بازاریابی دیجیتالی که در بالا به آن ها اشاره کردیم آشنا شده باشید و مرحله به مرحله به کار بگیرید، می توانید به موفقیت در کسب و کار دیجیتالی خود برسید. در این راه اگر قصد راه اندازی کسب و کاری دارید و نیازمند راهنمایی در حوزه مارکتینگ هستید، روی ما حساب کنید و کارهای دیجیتال مارکتینگ  خود را به ما بسپارید.      

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

شبکه های اجتماعی محبوب برای کسب و کارهای آنلاین

آموزش مرحله به مرحله ایمیل مارکتینگ

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه