چرا نیاز به راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی داریم؟
وب

چرا نیاز به راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی داریم؟

تعریف کمپین تبلیغاتی

چگونه یک کمپین تبلیغاتی موفق راه اندازی کنیم ؟ 

چه فلسفه ای پشت کمپین تبلیغاتی وجود دارد؟

 چرا به آن نیاز داریم؟

 چگونه باعث افزایش فروش و محبوبیت یک برند میشود؟

این ها سوالاتی هستند که پاسخشان در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است.   

کمپین تبلیغاتی چیست؟ 

کمپین بازاریابی یا همان کمپین تبلیغاتی (Marketing Campaign)، به مجموعه ای  از فعالیت های تبلیغاتی گفته میشود که به صورت همزمان و با برنامه ریزی از پیش تعریف شده، اجرایی میشوند تا یک هدف مشخص و یا یک آرمان یکتا را به مشتریان کسب و کار خود ارائه دهند.

معمولا این تاثیر گذاری از طریق ابزارهای ارتباط جمعی و رسانه های تاثیر گذاری همچون شبکه های اجتماعی شکل میگیرد. مساله ای که در اینجا مطرح است، به فراموشی سپردن فلسفه اصلی بحث های مربوط به بودجه و تقسیم بندی یا میزان موفقیت یک کمپین است.

اهداف کمپین های تبلیغاتی


اهداف در کمپین های تبلیغاتی

شاید تا به حال شنیده باشید که یک شرکت یا برند معروف، برای یک کمپین تبلیغاتی خود چند ده میلیارد خرج کرده است یا شرکتی دیگر با وجود علاقه به اجرای کمپین تبلیغاتی، بودجه ی کافی برای اجرای آن را نداشته است. همچنین شاید میزان موفقیت یا شکست یک کمپین توجه تان را جلب کرده باشد.

اما واقعا چه اتفاقی در کمپین های تبلیغاتی می افتد؟

کمپین تبلیغاتی، مثل برنامه ریزی برای سفر یا چیزی شبیه به آن نیست. کمپین های موفق باید بر اساس تحقیقات دقیق، متفکرانه، متمرکز و بر اساس جزئیات باشد. به عبارتی، نباید بر اساس یک ایده کلی اجرا شوند. فعالیت های کمپین به گونه ای سازماندهی و برنامه ریزی شود که با فرستادن سلسله ای از پیام های مشخص و هدفمند روی مخاطبان خود تاثیر گذاشته و عقیده شان را نسبت به یک محصول یا حتی یک جریان سیاسی تغییر میدهد.  

سه تا از مهمترین دلیل های استفاده از کمپین های تبلیغاتی  
  • آگاه سازی مخاطبان نسبت به یک محصول و یا سرویس، متقاعد کردن آن ها به خرید آن محصول و در نهایت فراهم کردن شرایطی که محصولات برند در دسترس مخاطبان مورد نظر قرار گیرد هستند.

این کمپین ها را میتوان برای هر محصول یا برندی استفاده کرد، به این دلیل که میتوانند حالت های مختلفی داشته باشند. همچنین این کمپین ها میتوانند به صورت آفلاین و آنلاین، تبلیغات محیطی و... مورد استفاده قرار بگیرند. کمپین تبلیغاتی از یک سری برنامه های جدا از هم اما هارمونیک شکل میگیرد. به صورتی که همه جنبه های مدیا و تبلیغاتی درباره یک سرویس را با استفاده از رسانه های گوناگون از جمله صوتی، تصویری و چاپی را شامل میشود.

در حقیقت کمپین های تبلیغاتی، جمع کردن همه ابزارهای تبلیغی مانند تلویزیون، پوستر و پلتفرم های مختلف برای تثبیت یک شعار تبلیغاتی خاص در ذهن مردم هستند.

زمانی که می خواهید یک محصول و یا سرویس را معرفی کنید، برای افزایش قابل توجه تاثیرگذاری محصولتان از بیش از یک ابزار تبلیغاتی بهره ببرید. به روشی که یک آرمان و محتوای مشترک را با پیام های مختلف و گوناگون در بازه های زمانی تعریف شده و با بودجه ای معین برای رسیدن به یک هدف نشر دهند، زیرا متمرکز کردن رسانه ها، تاثیرات عمیق تری را ایجاد میکند. بعضا شکل های دیگری هم میتواند داشته باشد مانند تظاهرات، راهپیمایی و یا حتی نمایش و غیره.

 تاثیر کمپین های تبلیغاتی


بررسی تاثیر کمپین تبلیغاتی

 
شرکت های بزرگ و معتبر همیشه تلاش میکنند، با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی مختلف ترافیک بیشتری را به سمت برند خودشان بیاورند تا بتوانند فروش خودشان را افزایش دهند. به عنوان مثال، شرکت آدیداس یک کمپین ورزشی با نام zombie run راه اندازی کرد که میتوان آن را یک کمپین تبلیغاتی تاثیرگذار و موفق نامید. آنها به صورت مشخصی از همه رسانه ها برای القای شعارهایی نظیر مزایای دویدن، سلامت همگانی و غیره استفاده نمودند، تا در نهایت تعداد فروش و استفاده از برندشان را تا حدود بسیار زیادی بالا ببرد.
این مقاله را هم بخوانید : 
ده شخصیت ثروتمند دنیا

ایجاد یک کمپین موفق


ایجاد کمپین تبلیغاتی موفق


روش های ایجاد یک کمپین تبلیغاتی بسیار متنوع هستند. بنابراین ممکن است در شرایط مختلف شرکت های گوناگون تصمیم بگیرند از شکل های خاصی از این پدیده که بیشترین منفعت را میرسانند، استفاده کنند.

این روش ها را به صورت کلی میتوان به ٣ قسمت تقسیم کرد که عبارتند از:

. استفاده از اتفاقات اجتماعی مانند یک مراسم و یا جشن خاص که با یک حوزه تخصصی متناسب باشد تا با استفاده از این روش فروش خود را افزایش دهند. 

. استفاده از نظر مشتریان میتواند بسیار کمک کننده باشد. زمانی که شخصا نظر مشتریانتان را بپرسید نه تنها میتوانید نظر آنها را در  مورد کسب و کار خود متوجه شوید بلکه میتوانید به آنها توضیح دهید، هدفتان از یک توزیع یک سرویس خاص چیست.

. سعی کنید از دید مشتری به سرویسی که ارائه می دهید، نگاه کنید. بررسی کنید که مشتریانتان از چه مواردی لذت میبرند و چه سبک زندگی ای دارند.

باید رفتار آن ها را بسیار دقیق و ظریف بررسی کنید تا بتوانید بهترین سرویس را ارائه دهید.

حالا تعریف کامل تری از کمپین بازاریابی در دست داریم  و آن این است که کاری کنیم که علاقه شخصی و اعتماد مشتریان به کالا و خدماتی که ارائه می دهیم، بیشتر کنیم. هنگامی که این دو عامل با هم محقق شوند، به شخص پیشنهاد خرید را میدهیم تا قطعا خرید صورت بگیرد. شاید شما این روزها بسیاری از تبلیغات را مشاهده می کنید که از شما درخواست می کنند محصولاتی را بخرید که نه به آن علاقه مندید و نه اعتماد کافی به فروشنده دارید که بسیار با هدف کمپین های بازاریابی فاصله دارد. 

شما راجع به اهمیت کمپین بازاریابی چه فکر میکنید ؟؟؟

ما در ایران وب لایف جمع شده ایم، تا با هم فکری و تعامل با یکدیگر به تحقق اهداف کسب وکارهای گوناگون کمک نماییم. امروزه گسترش بازاریابی دیجیتال به قدری است که نمیتوان بدون داشتن یک برنامه جامع و هدفمند به تحقق آن کمک کرد. تیم ایران وب لایف با استراتژی های هدفمند به تحقق این آرمان برای کسب و کارهای مختلف کمک میکند. کافیست با ایران وب لایف تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند. 

 

 

 


به اشتراک گذاری این مطلب!

پیش نیازهای ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ

اسامی بروزترین منابع دیجیتال مارکتینگ

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه