بهترین ابزار برای جست وجوی  کلمات کلیدی
وب

بهترین ابزار برای جست وجوی کلمات کلیدی


کلمات کلیدی
از مهم ترین بخش های فرآیند سئو یک وب سایت هستند. موتورهای جست و جو بر اساس کلمات کلیدی فرآیند سرچ صفحات وب را انجام می دهند. پس از کلمات کلیدی، عوامل دیگر مانند بهینه سازی وب سایت، کیفیت محتوای تولید شده، رابط کاربری خوب در سایت و... برای موتور های جست و جو اهمیت دارد. خیلی از شرکت ها هزاران دلار هزینه می کنند تا کلمات کلیدی مناسب با محتوای وب سایت آنها پیدا شود. اما شما نیاز ندارید برای این کار هزینه ای صرف کنید. ما در اینجا روش هایی را برای یافتن کلمات کلیدی معرفی می کینم.  توجه داشته باشید که انتخاب کلمات کلیدی همیشه آسان نیست. ابزارهای بسیاری وجود دارد که به یافتن مناسب ترین کلمه کلیدی کمک می کند.  در ادامه  تعدادی از ابزار بررسی می کنیم، که بعضی از آن ها نسخه پولی دارند و بعضی دیگر رایگان هستند.1. Google Keyword Planner  Google Keyword Planner را می توانید به صورت رایگان استفاده کنید و این یکی از دلایل محبوبیت آن است. این ابزار به طور مستقیم با گوکل ادورز (Google AdWords) ادغام شده است. برای شروع کار با این ابزار باید یک حساب ادورز داشته باشید.ایجاد حساب کاربری به صورت رایگان قابل انجام است.

ویژگی :

بزرگترین ویژگی ابزار Keyword Planner اطلاعات عمیقی است که آن را در گوگل ارائه می دهد.

محدودیت :

نتایج سایت شما و کلمه کلیدی مورد نظر را در موتور های جست و جو دیگر نمایش نمی دهد.

قیمت گذاری :

همانطور که گفتیم یکی از دلایل اهمیت این ابزار و محبوبیت آن میان کاربران رایگان بودن ان است. اما برای رقابت بیشتر و تجزیه و تحلیل قدرتمند تر ابزار های دیگری وجود دارد که در ادامه آمده است.

2. SEMRUSH این ابزار به صورت پولی می باشد و می توانید به آن از طریق این لینک دسترسی داشته باشید.
 سوال : ساده ترین ابزار جست و جوی کلمه کلیدی برای یک وبلاگ نویس چیست؟
 پاسخ: SEMRUSH - این ابزار تنها برای جست و جوی کلمه کلیدی به کار نمی رود . به عبارت دیگر نتایج آن فراتر از کلمه کلیدی است. در این ابزار بر خلاف ابزار های مشابه آن، نیازی نیست کلمه کلیدی را برای جست و جو اضافه کنید. اضافه کردن URL سایت  کافی است. بعد از این کار تمام کلمات کلیدی سایت با رتبه های هر یک در موتور های جست و جو را نشان می دهد. هم چنین با این ابزار می توانید به این جزییات برسید : آمار ترافیک سایت گزارش موتور های جست و جو و بسیاری جزییات دیگر.

3. KW finder سومین ابزاری که قصد معرفی آن را داریم، KW finder است. به وسیله این ابزار می توانید به طور کامل به نتایج جست و جوی  کلمات کلیدی  برسید. KW finder یکی از ابزار های جدید و جست و جوی سریع در سئو است. این ابزار هم چنین به شما کمک می کند کلید واژه ای را پیدا کنید، که با آن بسایر هدفند ترافیک سایت خود را افزایش دهید. با توجه به تصویر زیر، اگر کلید واژه را سرچ کنید، در نتیجه جست و جو تمام کلمات کلیدی مرتبط نشان داده می شود. هر دو نسخه رایگان و پولی این ابزار وجود دارد. برای پی بردن به اثربخشی این نرم افزار می توانید به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید. در این مقاله سه ابزار مهم در نسخه رایگان و پولی برای بررسی کردیم.
 در مقاله بعدی در سایت
ایران وب لایف به بررسی ابزار های مهم دیگر همراه با ویژگی های آن ها می پردازیم.   

به اشتراک گذاری این مطلب!

بررسی تگ alt و اهمیت آن در سئوی وب سایت

اهمیت استفاده از متا تگ در سئو

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه