طراحی موشن گرافیک

به احتمال زیاد تا به حال در کسوت صاحب یک کسب و کار، بسیار نام موشن گرافیک را شنیده‌اید، اما درباره چند و چون اثرگذاری آن اطمینان قطعی ندارید. به بیان ساده می توان گفت، موشن گرافیک مانند کپسولی فشرده، برند و کاری که شما انجام می‌دهید را به مخاطب می‌شناساند. از این طریق، شما به جای تلاش برای شبکه سازی و قانع کردن مخاطب، در طرحی چند ثانیه‌ای تمامی آنچه انجام می‌دهید را شرح داده و تماس او را با خود قطعی می‌کنید.

 • ماندگاری در ذهن

  تنوع و خلاقیت موشن گرافیک ها موجب ماندگاری بیشتر آنها در ذهن مخاطبان میشود

 • فراگیر بودن

  موشن گرافیک ها به واسطه جذابیت بصری خود ، توجه افراد زیادی را جلب کرده و به مرور وایرال (فراگیر) می شوند.

 • سرعت انتقال مفاهیم

  سرعت انتقال مفاهیم از طریق موشن گرافیک بیشتر از دیگر روش های متداول است.

 • استفاده از رنگ و المان های مناسب

  برای تولید یک موشن گرافیک خوب باید از رنگ ها و المان های متناسب با برند استفاده شود.

 • توجه به علاقه مخاطب

  توجه به علاقه و سلیقه ی مخاطبان از اصول کلیدی تولید موشن گرافیک است.

 • موسیقی مناسب

  یکی از عوامل مهم برای موثر بودن این نوع تبلیغات، انتخاب موسیقی و افکت های صوتی متناسب می باشد.

سوالات متداول در خصوص طراحی موشن گرافیک

بسته به سناریو، فضا، شخصیت‌ها، مدت زمان مدنظر و مولفه های این چنینی، تولید یک موشن گرافیک بین چند ساعت تا چند ماه زمان خواهد برد. اما متوسط زمان تحویل سفارش بر اساس تجربه سازمانی، چیزی در حدود یک یا دو هفته خواهد بود. بسته به اینکه شخصیت موشن گرافیک شما اختصاصی طراحی شود یا نه، طول زمان سفارش چقدر باشد، صداگذاری چگونه انجام گیرد، چند شخصیت و لوکیشن در صفحه وجود داشته باشد، کار سه بعدی یا دو بعدی طراحی شود، چه میزان اکت و بازی در نظر داشته باشید و عواملی از این دست، نرخ موشن گرافیک بر اساس بازه های سی ثانیه ای تعیین می شود.
اکثریت قریب به اتفاق موشن گرافیک های تبلیغاتی، به صورت کامل، دو بعدی طراحی می‌شوند. اما اگر بخواهید به صفحه عمق بدهید و کار را در سه محور طول، عرض و ارتفاع طراحی کنید، موشن گرافیک سه بعدی خلق کرده‌اید. موشن گرافیک های سه بعدی بیش از آنکه در مصارف تبلیغاتی و مارکتینگ به کار گرفته شوند، جنبه هنری دارند یا اینکه برای نمایش لوگو به صورت کوتاه استفاده می‌شوند. اگر قصد دارید دقیق تر و به صورت تصویری مقایسه این دو نوع موشن گرافیک را مشاهده کنید، با ما تماس بگیرید تا به صورت موردی روی نمونه کار صحبت کنیم.
بله، کار ما در ایران‌ وب‌ لایف، ارائه موشن گرافیک های اورجینال و ویژه در جهت پیشبرد اهداف دیجیتال مارکتینگ برندهاست. از قصه تا شخصیت پردازی، انحصارا و مخصوص برند شما طراحی می‌شود و تا زمانی که کارفرما از کیفیت فایل تحویل داده شده رضایت کامل پیدا نکند، پروژه ی تولید و طراحی موشن گرافیک به پایان نمی‌رسد. مانند اکثریت قریب به اتفاق شرکت های دیجیتال مارکتینگ، ما هم با استفاده از افتر افکت و پریمیر فایل موشن گرافیک را آماده می کنیم. البته در زمینه میکس صدا، گاهی به نرم افزارهایی همچون " اف ال استودیو" نیز مراجعه می شود.
موشن گرافیک ها فضایی فانتزی دارند که ارائه اطلاعات فشرده را در قالب داستان مقدور می‌سازد. این امکان در انیمیشن ها نیز وجود دارد اما هزینه تمام شده ی یک انیمیشن برای چند ثانیه میلیونی خواهد بود. در مقایسه با تیزرهای تبلیغاتی رئال نیز، قیمت و تاثیرگذاری موشن گرافیک شرایط بهینه تری فراهم می‌آورد زیرا نیاز به دوربین، فیلمبردار، صدابردار، بازیگر، گوینده، عوامل فنی و بسیاری دیگر هزینه تمام شده کار را فوق العاده بالا می‌برد در حالی که محدودیت‌های تکنیکی، در بسیاری از موارد مانع ایجاد جلوه‌های بصری تاثیرگذار می شوند.

آخرین مقالات

بهترین شرکت سئو در ایران

برترین شرکت سئو را چگونه انتخاب کنیم؟ در این مقاله علاوه بر راهکار های انتخاب شرکت سئو مطمئن، به معرفی بهترین شرکت های سئو در ایران و جهان پرداخته ایم تا با خیالی راحت، انتخاب درستی بکنید.

بهترین شرکت های دیجیتال مارکتینگ در ایران

مروری بر بهترین شرکتهای دیجیتال مارکتینگ در ایران، همراه با بررسی مزایا و معایب هرکدام

بهترین شرکت های طراحی سایت در تهران

معرفی 5 شرکت برتر به همراه ویژگی های بهترین شرکت خدمات طراحی سایت در تهران

ارتباط با ما

برای ارتباط با کارشناسان تیم پشتیبانی و دریافت خدمات مشاوره ای با ما تماس بگیرید