عکاسی لوازم آرایشی و بهداشتی

عکاسی لوازم آرایشی و بهداشتی

عکاسی از لوازم آرایشی بهداشتی، یکی از شاخه های متمرکز عکاسی تبلیغاتی و صنعتی است که برای جلب نظر مخاطبان و در نهایت ترغیب آن ها به خرید لوازم آرایشی مانند رژ لب، لاک، ریمل، انواع کرم ها و … استفاده می شود. در بازار گسترده لوازم آرایشی و بهداشتی، این سبک از عکاسی باعث بیشتر دیده شدن و تثبیت جایگاه برند در ذهن مصرف کننده شده و به هنگام تصمیم گیری برای انتخاب یک محصول آرایشی بهداشتی، به عنوان یکی از گزینه ها در ذهن وی مجسّم می شود.

انواع عکاسی از لوازم آرایشی بهداشتی

عکاسی تبلیغاتی محصولات آرایشی

بمباران اطلاعاتی مردم در دهه گذشته باعث شده تا دیگر به دنبال خواندن مقاله یا متنی طولانی در مورد محصولات شما نباشند. بجای آن استفاده از یک تیم خلاق و حرفه ای می تواند باعث ثبت تصاویری شود که در یک چشم به هم زدن مصرف کننده را مجذوب خود کند. اکثر مصرف کنندگان معمولا بعد از علاقه نشان دادن به محصولی به دنبال مشاهده مشخصات دقیق و خواندن مزایای آن می روند.

پس اگر عکاسی تبلیغاتی محصولات آرایشی برند خود را به خوبی انجام ندهید، به احتمال زیاد مرحله اول که علاقه نشان دادن مشتری به محصول است اتفاق نخواهد افتاد. اگر بخواهیم به طور خلاصه دلایل تاثیرگذاری عکاسی حرفه ای از محصولات آرایشی را برشماریم، باید بگوییم که این تصاویر هم الهام بخش و خلاقانه هستند و هم آموزنده!

خلاقیت و آموزش دو مبحثی است که نیازمند ساعت ها تفکر و تجربه می باشد و بهتر است در این زمینه از مشاوره خدمات عکاسی استودیو ایران وب لایف بهره مند شوید.

ایده عکاسی لوازم آرایشی

عکس صنعتی لوازم آرایشی و بهداشتی

 

علاوه بر عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی، نوع دیگری از عکاسی وجود دارد که در اصطلاح رایج به عکاسی صنعتی از محصولات آرایشی معروف است. این سبک از عکاسی بخصوص در دیجیتال مارکتینگ به کمک برند ها می آید.

در این نوع عکاسی صرفا از محصول در فضای سفید (بدون بک گراند یا دارای بک گراند سفید) عکس برداری می شود و بعد ها با دوربُری تصویر خام در صفحه محصول وبسایت فروشگاه آنلاین قرار می گیرد

نمونه عکاسی صنعتی از لوازم آرایشی

چرا عکاسی حرفه ای از لوازم آرایشی و بهداشتی؟


چرا عکاسی حرفه ای از لوازم آرایشی و بهداشتی اهمیت دارد؟

برای ارائه محصولات آرایشی و بهداشتی در وبسایت تلاش می کنید یا در اینستاگرام؟ تفاوتی وجود ندارد، به هر حال شما در این اقیانوس قرمز با وجود رقبای زیاد، نیاز دارید تا بهترین ارائه از محصولات خود را به مشتریان نشان دهید. عکاسی حرفه ای از لوازم آرایشی و بهداشتی بخصوص در شرایط نوردهی مناسب و با تجهیزات حرفه ای باعث می شود به هنگام خرید، مشتریان تصویر واقعی تری از محصول مشاهده کنند.

برون سپاری خدمات عکاسی از لوازم آرایشی یا انجام شخصی؟


اکثر برند ها خدمات عکاسی از محصولات خود را به استودیو های حرفه ای عکاسی می سپارند. این بدان معنا نیست که این شرکت ها قصد صرفه جویی ندارند و یا بودجه های بالایی را به این موارد اختصاص می دهند. برخی نکات در این حوزه حائز اهمیت است و بعد از مطالعه آن می توانید تصمیم بگیرید که عکاسی از محصولات خود را به یک تیم با تجربه و خلاق بسپارید یا خودتان آن را انجام دهید.

 1. اگر صاحب یک برند لوازم آرایشی و بهداشتی هستید، نسپردن عکاسی محصولات به یک تیم حرفه ای به دلیل صرفه جویی چندان ایده خوبی نیست. با توجه به اینکه فرهنگ انسان بشدت بصری شده است، عکاسی حرفه ای از محصولات آرایشی حکم طلا را برای هر برندی دارد. اگر قصد صرفه جویی دارید، قطعا مکان های بهتری برای پس انداز وجود دارد.
 2. اگر قصد دارید برند شما در بازار دیده شود و رشد کند، باید به شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و وبسایت اهمیت دوچندان دهید. قرار دادن تصاویر خلاقانه بصورت پست و استوری از محصولات، مستقیما بر ذهنیت مصرف کننده از برند شما تاثیر می گذارد.
 3. اصول اولیه نورپردازی باید در بهترین شرایط رعایت شود. تنظیمات دوربین، محیط عکاسی و میزان نور طبیعی و مصنوعی مواردی هستند که تجربه حرفه ای عکاس در آن بسیار تاثیر گذار است.
 4. برخی از مزایای استودیو عکاسی مانند کنترل کامل بر محیط عکاسی، کنترل نورپردازی، دغدغه کمتر، زمان تحویل پروژه کمتر و … را به هیچ عنوان در عکاسی شخصی از محصولات نمی توان پیدا کرد.

اگر قصد دارید خود از لوازم آرایشی عکاسی کنید:

نکات مهم در عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی بهداشتی

برای دریافت بهترین نتیجه، پیشنهاد ما تماس با مشاوران استودیو ایران وب لایف است اما اگر قصد دارید خودتان عکاسی از لوازم آرایشی را انجام دهید، بهتر است ابتدا با چند نکته در این خصوص آشنا شوید:

 1. خودتان را جای مخاطب بگذارید.

 

در عکاسی از لوازم آرایشی خودتان را جای مخاطب بگذارید.

 

مسلما اولین چیزی که شما را به عکاسی حرفه ای از لوازم آرایشی بهداشتی ترغیب می کند، جلب توجه مشتریان است. این که مخاطب خود را بشناسید، گام مهمی در انتخاب زوایا و حالات عکاسی است. سلیقه، حوصله و زمان مخاطب اینستاگرام نسبت به افراد رهگذری که ممکن است بنر تبلیغاتی شما را در خیابان ببینند، متفاوت است. در گام اول باید ببینید عکاسی لوازم آرایشی را برای چه گروهی و با چه مشخصاتی انجام می دهید.

 

 1. شعار برند را در عکاسی بگنجانید!

 

استفاده از متریال طبیعی در عکاسی آرایشی

 

در عکاسی از محصولات آرایشی بسیار مهم است که اهداف، ماموریت ها و ارزش سازمانی را در تصاویر بگنجانید. اگر محصولات آرایشی بهداشتی برند مورد نظر دارای ترکیبات طبیعی است، با اضافه کردن مواد طبیعی در کنار محصول، پیام خود را به گوش مشتریان برسانید.

 

 1. نمایش جزئیات

 

نمایش جزئیات در عکاسی آرایشی

 

یکی از دلایلی که عکاسی از محصولات آرایشی با دوربین موبایل پیشنهاد نمی شود، عدم نمایش جزئیات با کیفیت دوربین های دیجیتال است. لوازم آرایشی بهداشتی گاهی از یک کف دست هم کوچک تر هستند و به همین دلیل در برخی از تصاویر، بهتر است با پرداختن به جزئیات محصول، واقعیت آن ها را برای مشتریان نمایان کنیم. ثبت جزئیات بسیار مهم است.

 

 1. تنظیمات دوربین را چک کنید.

 

تنظیمات دوربین در عکاسی لوازم آرایشی

 

پیش از شروع عکس برداری حرفه ای از محصولات، بهتر است نمونه های به روز عکاسی از لوازم آرایشی (چه ایرانی و چه خارجی) را مشاهده کنید و سعی کنید از آن ها ایده بگیرید و حدالامکان کپی نکنید! به علاوه تنظیمات دوربین را باید در بهترین حالت از نظر ISO، میزان وایت بالانس و … قرار بدهید.

 

 1. از زوایا استفاده کنید.

 

از زوایا استفاده کنید.

 

در عکاسی از محصولات آرایشی، نباید معمولی باشید! جلب توجه با استفاده از زوایا روشی است که برای لوازم آرایشی و بهداشتی بسیار موثر است. مطمئنا داشتن دانش پایه عکاسی بسیار مهم است اما بجز این دانش، هیچ قانون دست و پا گیری برای گرفتن عکس های خلاقانه از لوازم آرایشی وجود ندارد.

 

 1. لوازم جانبی آرایشی را فراموش نکنید.

 

استفاده از اکسسوری در عکاسی

 

درست است که در بسیاری از عکس های آرایشی بهداشتی لوازم جانبی حضور ندارند؛ اما استفاده از این اکسسوری ها در کنار محصولات جذابیت را بیشتر می کند. اگر می خواهید از اکسسوری در تصاویر استفاده کنید، توجه کنید که چند آیتم را در کنار هم چیدمان نکنید تا باعث حواس پرتی نشود.

 

 1. انتخاب بک گراند مناسب

 

انتخاب بک گراند مناسب برای عکاسی از مام رول

 

اگر قصد دارید بصورت Flat lay عکاسی از لوازم آرایشی را انجام دهید، استفاده از بک گراند مستقیما در میزان حرفه ای بودن تصاویر تاثیر گذار است. درست است که در بسته بندی اکثر محصولات آرایشی و بهداشتی از رنگ های متنوع استفاده می شود، اما دانش تطبیق رنگ ها و هارمونی آن ها با رنگ زمینه بسیار با اهمیت است.

 

 1. عکاسی در حال استفاده!

 

عکاسی از وسایل بهداشتی در حال استفاده!

 

هنگامی که در مورد عکاسی از محصولات آرایشی بهداشتی صحبت می کنیم، نیازی نیست که حتما تصویر محصول به تنهایی در عکس باشد. اگر بتوانید هنگام استفاده از لوازم آرایشی تصویر برداری کنید، مطمئنا تصاویر فوق العاده ای ثبت خواهید کرد.

به عنوان نکته نهایی باید در ذهن داشته باشیم که هر چقدر هم کیفیت دوربین عکاسی ما بالا باشد، باز هم برای بالانس کردن، قرار دادن افکت های مختلف و … به برنامه هایی مانند فتوشاپ نیازمندیم.

 

ترفند های عکاسی از لوازم آرایش

 
 • نورپردازی در عکاسی از لوازم آرایشی

 

نورپردازی در عکاسی از لوازم آرایشی

 

نمایش جزئیات در عکاسی لوازم آرایشی بهداشتی علاوه بر دوربین DSLR با کیفیت، نورپردازی طبیعی و مطلوب می طلبد. اگر تجهیزات لازم برای نورپردازی مانند سافت باکس و رفلکتور دارید که چه بهتر اما اگر ندارید ترجیحا در نور کافی روز عکاسی از لوازم بهداشتی را انجام دهید تا تغییر نور کمی در تصاویر ایجاد شود.

 

 • از خود محصول استفاده کنید!

 

از خود محصول آرایشی استفاده کنید!

 

یکی از ترفند های زیباتر کردن تصاویر عکس برداری شده از وسایل آرایشی بهداشتی، استفاده از خود محصول است. بک گراند عکس اگر توسط خطوط رژ لب با رنگ های متنوع یا لاک های براق پوشیده شده باشد، جذابیت بصری بالایی را به این سبک از عکاسی می دهد. البته حتما حواستان باشد که یا از محصولات دیگر برای استفاده در پس زمینه استفاده کنید یا به محض استفاده، محصولات را به شکل اول درست کنید.

 

 • ویرایش پس زمینه

 

ویرایش پس زمینه (عکاسی با بک سفید)

 

هنگامی که قصد شما از عکاسی لوازم آرایشی، قرار دادن آن ها در وبسایت فروشگاهی است، بطور کلی بهتر است از پس زمینه سفید استفاده کنید. اگر این نوع عکاسی را انجام دهید، به راحتی می توان با نرم افزار های ویرایش عکس مانند فتوشاپ، پس زمینه را ادیت و بک گراند مورد نظر خود را به جای آن ها قرار دهید.

از اشیا و رنگ های مختلف برای ویرایش پس زمینه استفاده کنید اما توجه کنید که شلوغ کردن بک گراند باعث حواس پرتی مخاطب از توجه روی محصول می شود.

 

 • رنگ ها را نشان دهید.

 

ترفند عکاسی از لوازم آرایشی رنگ ها را نشان دهید.

 

هنگام خرید حضوری، مشتری امکان تست کردن محصول یا مشاهده رنگ لوازم آرایشی از نزدیک را دارد. در وبسایت فروشگاهی یا اینستاگرام نیز باید طوری عکاسی کنید که رنگ محصولات و اثر آن ها را مشتریان بتوانند ببینند. استفاده از کد رنگ به همراه مقداری از آن رنگ در بک گراند باعث می شود کاربران سایت آنچه داخل محصول است را ببینند.

 

 • سبک عکاسی خود را ثابت نگه دارید.

 

سبک عکاسی خود را ثابت نگه دارید.

 

عکاسی از لوازم آرایشی و بهداشتی باید با خلاقیت همراه باشد و اگر تجربه کافی را نداشته باشید؛ می بایست با آزمون و خطا بهترین استایل عکاسی را پیدا کنید اما همانطور که در عکاسی لباس هم گفتیم، بعد از پیدا کردن سبک مورد نظر خود، آن را ثابت نگاه دارید.

 

نحوه تنظیم صحیح برای عکاسی آرایشی

 

شاید بتوان گفت مهم ترین مورد در عکاسی لوازم آرایشی تنظیم نور است. از نور مستقیم خورشید برای عکاسی محصول نباید استفاده نکنید و صرفا داشتن نوردهی طبیعی کافیست. اگر عکاسی محصول را با بک گراند سفید انجام می دهید، بهترین کار استفاده از فوم برد برای اطمینان از سطح نوردهی و تنظیم سایه هاست.

در مرحله بعد محصولات را روی سطح در جلو و مرکز تصویر قرار دهید. (استفاده از سه پایه برای ثابت نگه داشتن زاویه پیشنهاد می شود.) برای داشتن سایه های ملایم تر بهتر است کمی بالاتر از سطح محصولات از آن ها عکاسی کنید.

در آخر چندین عکس از زوایای مختلف از محصول بگیرید و به کمک برنامه های ویرایش تصویر، نسخه های نهایی را مورد استفاده قرار دهید.

 

3 تنظیم اساسی دوربین عکاسی

 

همانطور که توضیح دادیم یکی از تجهیزات اساسی برای عکاسی لوازم آرایشی، دوربین DSLR با کیفیت است. این دوربین دیجیتال اجازه دستکاری تنظیماتی مانند دریچه دیافراگم، بالانس کردن میزان سفیدی نور، فوکوس و … را به شما می دهد.

 

 • دیافراگم

دیافراگم دریچه ایست که مستقیما به لنز متصل است. اگر عدد F Stop بیشتر شود، دیافراگم کوچکتر و در نتیجه نور کمتری وارد دوربین عکاسی خواهد شد. در شرایط کم نور، اگر عدد F Stop را کمتر کنید، دریچه دیافراگم دوربین فضای بیشتری برای ورود نور دارد و عکاسی بهتری خواهید داشت.

در عکاسی محصول معمولا از دیافراگم کم یا متوسط استفاده می شود چراکه این سطح دیافراگم عمق میدان بیشتری ایجاد می کند. یکی از مشکلاتی که F stop بزرگ (دیافراگم کم) ایجاد می کند، این است که در این شرایط سرعت شاتر را باید کم کنید و این موضوع باعث ایجاد تاری در تصویر می شود. برای جلوگیری از تار شدن تصاویر، بهتر است از سه پایه استفاده کنید.

 

 • سرعت شاتر

دوربین های DSLR به شما توانایی تنظیم سرعت شاتر را می دهند. سرعت شاتر به معنای این است که چه مدت شاتر باز می ماند تا فضای داخلی دوربین را در معرض نور دهی قرار دهد. هنگام عکاسی در محیط باز، بهتر است سرعت شاتر را بالا ببرید اما نباید در این کار زیاده روی کنید؛ زیرا ممکن است برخی تصاویر با سرعت شاتر بالا، نوردهی بیش از حد داشته باشند.

اگر به هنگام عکاسی از لوازم آرایشی، سرعت شاتر را در حدود 1/125 یا کمی بالاتر قرار دهید، تصویر واضح و متمرکز به نظر می رسد.

 

 • ISO

اگر بخواهیم تعریف ساده ای از ISO ارائه دهیم، این قابلیت، تصاویر را تیره و روشن می کند. با افزایش عدد ISO در دوربین های دیجیتال می توانید تصاویر روشن تری در محیط های تاریک بگیرید. شما با دستکاری سرعت شاتر و دیافراگم دوربین می توانید تصاویر روشن تر یا تاریک تری بگیرید و نباید آنچنان نگران تنظیمات ISO باشید.

 

برخی از نمونه کار های عکاسی لوازم آرایشی ایران وب لایف

مشاوره رایگان

تلفن تماس:
021-86047486

اینستاگرام

مشاهده نمونه کار های
عکاسی

واتس آپ

ارسال پیام در
واتس آپ

ارسال در خواست مشاوره

به درخواست های ارسالی شما در کوتاه ترین زمان ممکن رسیدگی خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *