لوگو موشن

لوگو موشن

هویت بصری یا لوگو، قلب و روح سازمان، شرکت یا فروشگاه است و لوگو موشن، قدم گذاشتن لوگو در دنیایی مدرن و تفکری جذاب می باشد. تا زمانی که هر کسب و کاری خدمت یا محصولی ارائه می دهد، لوگو نمادی است برای تمایز و استفاده از یک لوگو موشن حرفه ای، مزیت رقابتی فوق العاده ای است که در شبکه های اجتماعی، تبلیغات ویدئویی و وبسایت خواهد درخشید.

شرایط رقابت جهانی و رو آوردن کسب و کار های سنتی به فضای آنلاین به همراه کاهش دامنه توجه افراد به تبلیغات، بر اهمیت استفاده از لوگو موشن با کیفیت افزوده است.

تفاوت لوگو موشن و لوگو انیمیشن

به صورت کلی دو نوع لوگو متحرک یا لوگو ریوال داریم که به لوگوموشن و لوگو انیمیشن تقسیم بندی می شوند. تفاوت اصلی میان لوگو موشن و انیمیشن، ساختار داستان گویی و روایت گری مجموعه شماست. در لوگو موشن صرفا حرکات انیمیشنی به زیبایی لوگو را تشکیل می دهند و بجای روایت گری، به حرکات متحرک و جلوه های بصری توجه بیشتری می شود.

برای اینکه ویدئوهای جذابی داشته باشید استفاده از انواع لوگو موشن به شما پیشنهاد می شود. اهمیتی ندارد که ویدئوهای خود را برای ارائه توضیحی در مورد کسب و کار خودتان یا موضوعات دیگری همانند طراحی جلد کتاب، طراحی لوگو، ویدئوهای سرگرم کننده یا طراحی گرافیک تهیه می کنید؛ بلکه آنچه که اهمیت دارد این است که ویدئوهای شما توسط افراد بیشتری مشاهده شود.

در این ویدئوها با استفاده از یک لوگو موشن حرفه ای می توانید دلیل مخاطب برای پیگیری مطالب شما و هدف کار خود را نشان دهید. بهتر است بدانید که استفاده از یک لوگوی متحرک بسیار جذابتر از یک لوگوی بی تحرک و استاتیک شده بر روی فیلم های شما می باشد.

ممکن است در ویدئو، تبلیغات تاثیر گذاری داشته باشید یا آموزش های عالی بدهید اما یک لوگو موشن بی کیفیت در ابتدای ویدئو نظر مخاطب را برای ادامه تماشای ویدئو جلب نکند.

انواع لوگو موشن

لوگو موشن در سایزهای متنوع و فرمت های مختلفی قابل اجرا است. برخی از انواع لوگو موشن را می توانید در زیر مشاهده کنید:

 • لوگو موشن چرخشی

همانطور که از نام این سبک از طراحی مشخص است، همه المان ها در آن در حال حرکت هستند. این سبک معمولا برای برند هایی با تایپوگرافی پر رنگ، شخصیت سازمانی جوان و پر تب و تاب انجام می شود.

در چنین طراحی، تصاویر در حال حرکت هستند و متن می تواند ثابت باشد که نمایانگر داستان کلی برند است.
 
لوگوموشن چرخشی
 
 • لوگو موشن با شکل گیری برند

در این سبک که به تازگی بسیار ترند شده است، موشن با استفاده از طرح کلی برند، اقدام به بازسازی تایپوگرافی یا تصویر لوگو می کند. (به عنوان مثال لوگوموشن گوگل که در قسمت پایین می توانید مشاهده کنید نمونه ای از این سبک طراحی است.)

 • پیدا و پنهان شدن لوگو

بسیار ساده و جذاب با این تکنیک می توان چشم مخاطب را به لوگو جذب کرد و کاری کرد که هیچ گاه لوگو برند از ذهن او نرود. (برخی از بهترین لوگوموشن ها از این سبک استفاده کرده اند.)

 • گسترش طرح لوگو

یکی از جذاب ترین طرح ها برای ساخت انیمیشن نماد برند، استفاده از طرح گسترش یا اکسپند لوگو است. (طراحی لوگوموشن اسپاتیفای و سلو به همین سبک است.)

 • طرح دستی لوگو

آخرین مدل از سبک های لوگو انیمیشن، انیمه کردن طرح دستی لوگو یا تایپوگرافی است که در عین سادگی بسیار جذاب است.

 

 • لوگو موشن فلت

این نوع لوگو موشن، به صورت دو بعدی اجرا می‌شود و برای نمایش برند یک شرکت از انواع افکت‌های گرافیکی و صوتی استفاده می‌کند. لوگو موشن فلت هزینه کمتری نسبت به لوگو موشن های سه بعدی دارد.

لوگو موشن فلت
لوگو موشن سه بعدی
 • لوگو موشن سه بعدی

در طراحی این نوع لوگو موشن از افکت‌های سه بعدی استفاده می‌گردد، همچنین در طراحی این نوع لوگو با حرکات مختلف دوربین می‌توان جلوه‌های خاصی را برای لوگو شرکت ایجاد کرد؛ لوگو موشن های سه بعدی به صورت حرفه ای برند یک شرکت را تبلیغ می‌کنند.

 • لوگو موشن های آماده

امروزه شاهد پیشرفت زیادی در نرم افزار های گرافیکی هستیم و قالب‌های آماده‌ای برای طراحی و ساخت لوگو موشن ایجاد شده است. صاحبان کسب و کار های کوچک نیز برای برند سازی و تبلیغات شرکت خود می‌توانند در مدت زمان کوتاهی و با هزینه ای کم، از قالب آماده لوگو موشن استفاده و آنها را برای خود سفارش دهند.

لوگو موشن آماده

مزایای استفاده از لوگو موشن حرفه ای

 • جلب کردن اعتماد گروه هدف مشتریان و اعتبار بخشیدن به کسب و کار
 • هیجان بخشیدن به مشتریان به دلیل جذابیت‌ های صوتی و تصویری
 • ماندگاری بالاتر در ذهن مشتریان در مقایسه با روش‌های تبلیغاتی دیگر
 • برخورداری از قابلیت افزودن تیزری شامل لوگو موشن به تمامی تبلیغات ویدئویی
 • امکان استفاده از لوگوی متحرک در انواع پلتفرم ها

فرق بین لوگو موشن اختصاصی و اماده

لوگو موشن اختصاصی مزایای زیادی نسبت به لوگو موشن های قالب آماده دارد:

 1. لوگو موشن اختصاصی صرفا برای برند شما و متناسب با شکل و فرم لوگو شما زده می شود و یک کار منحصر به فرد در تولید محتوا است.
 2. استفاده از یک لوگو موشن اختصاصی برای برند ممکن است تا سال ها در ذهن مخاطب بماند، پس استفاده از نوع اختصاصی و حرفه ای آن نسبت به قالب آماده توصیه می گردد.
 3. جذابیت ایجاد شده توسط یک لوگو موشن اختصاصی بسیار بیشتر از لوگو موشن آماده یا حتی رایگان است.

بهترین لوگو موشن های دنیا

موارد استفاده از لوگو موشن

 1. شروع ویدئو های برند

تحقیقات بازار نشان می دهد تبلیغات ویدئویی آنلاین (بازاریابی محتوایی، تبلیغات کوتاه پیش از شروع فیلم و …) به همراه تبلیغ در پادکست بیشترین درصد تاثیرگذاری را روی مخاطب جوان دارد. این افزایش حضور در بازاریابی ویدئویی آنلاین، افزایش رقابت را نیز به همراه دارد.

شروع ویدیوها با یک لوگوی متحرک می تواند به شما کمک کند حرفه ای تر به نظر برسید.

 1. پایان بندی مناسب ویدئو

استفاده از لوگو موشن برند چه در ابتدای ویدئو چه انتهای آن، قطعا نظر مخاطب را به خود جلب خواهد کرد. افرادی که تا انتهای ویدئو را مشاهده می کنند معمولا کمتر از آن هایی که در آغاز هستند می باشد اما مطمئنا نرخ تبدیل برای این افراد بیشتر است. استفاده از لوگوی متحرک بر جذابیت بصری برند شما در انتهای ویدئو نیز می افزاید.

 1. جلب توجه در نمایشگاه ها

شرکت در نمایشگاه ها جزو مهم ترین اقدامات هر شرکتی برای جلب توجه، افزایش آگاهی از برند، عرضه محصولات و ارائه خدمات خود است. با توجه به شلوغی و تعدد غرفه ها، آن دسته از شرکت ها بیشتر در ذهن مشتریان می مانند که با استفاده از تابلو و استندی که لوگو موشن دارد، تبلیغات خود را انجام می دهند.

 1. استفاده از لوگو موشن در امضای ایمیل

ایمیل و ایمیل مارکتینگ یکی از راه کار های دیجیتال مارکتینگ است که هنوز هم اثربخش می باشد. ایمیل های سازمانی را نگاهی بیندازید: نام، عنوان، لوگوی ثابت و امضای یکسان و کمی کسل کننده. استفاده از یک لوگوی متحرک می تواند باعث جلب توجه و افزایش نرخ مطالعه ایمیل های شما شود.

 1. پرزنتیشن و ارائه محتوا

استفاده از لوگو موشن در ارائه ها علاوه بر افزودن جذابیت و جلوه بصری به محتوا، ارائه شما را به یاد ماندنی تر می کند.

 1. سوشال مدیا و شبکه های اجتماعی

سوشال مدیا مارکتینگ که در این سالها بشدت روی بهینه سازی وبسایت برای موتور های جستجو یا سئو نیز اثرگذار است، یکی از مقاصد اصلی هر برندی، جذب مخاطب و برندینگ در این شبکه هاست. لوگو موشن می تواند وجه تمایز شما با رقبا در این فضا باشد.

 1. صفحه اصلی وبسایت

ایجاد یکپارچگی در تبلیغات، وبسایت، سوشال مدیا و هر جایی که حضور دارید با استفاده از یک لوگو موشن جذاب امکان پذیر است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید انیمیشن شما باید فقط یک بار نشان داده شود. حرکت مداوم لوگو موشن می تواند برای بازدیدکنندگان حواس پرتی ایجاد کند و به طور بالقوه آزاردهنده باشد.

 1. استفاده در تبلیغات بنری

بسیاری از شرکت ها برای افزایش مخاطبان و تبلیغات برند خود در وبسایت های معتبر و مجلات مربوط، تبلیغات بنری یا CPC سفارش می دهند. در بسیاری از این تبلیغات می توانید از فرمت Gif یا تصاویر متحرک استفاده کنید. لوگو موشن یکی از گزینه های برندینگ در این وبسایت هاست.

بهترین لوگو موشن های دنیا

 1. لوگو موشن گوگل

لوگوموشن گوگل

لوگوی گوگل طی سالیان متعدد بار ها تغییر کرده است. این لوگو موشن حتی اشاره ای به خدمات جدید گوگل مانند جستجوی صوتی، پادکست و … نیز دارد.

 1. لوگو موشن FedEx

لوگوموشن FedEx

فدکس (مخفف فدرال اکسپرس) یکی از بزرگترین شرکت های حمل و نقل پستی جهانی است. در این لوگو موشن حرکت فلش ها از شمال، جنوب، غرب و شرق به خوبی نشان گر قدرت و وسعت خدمات FedEx است.

 1. برند Sello

لوگو موشن sello

Sello به کارآفرینان آنلاین کمک می کند تا فروش محصولات را در بازارهای مختلف و همچنین در فروشگاه های اینترنتی خود شروع کنند. این لوگو موشن حرفه ای، به سادگی نشان دهنده این است که شما می توانید همه چیز، از هدفون و جواهرات و وسایل ورزشی و ساعت را در سلو بفروشید.

 1. IKEA

لوگو موشن برند IKEA

ایکه آ، یکی از بزرگترین برند های تولید کننده لوازم خانگی در دنیاست که معمولا به دلیل اینکه محصول توسط مشتریان اسمبل می شود، شناخته شده است. این برند تا حدی موفق است که در روانشناسی، نامی به عنوان اثر ایکه آ وجود دارد که به معنای آن است که افراد برای چیزی که خود بسازند ارزش بیشتری قائل هستند.

 1. برند intel

لوگو موشن برند اینتل

اینتل هم یکی از بزرگترین شرکت های نرم افزاری و سخت افزاری فعال در حوزه تکنولوژی است.

 1. برند Flickr

لوگوموشن فلیکر

فلیکر یک سرویس میزبانی تصویر و ویدئو است که افراد می توانند از آن برای یافتن تصاویر و فیلم های موجود در محتوای خود استفاده کنند. استفاده از دو عنصر آبی و صورتی و سپس انفجار نور و نقش در این لوگوموشن مشهود است.

 1. شزم Shazam

لوگو موشن شزم

لوگو موشن ساده، زیبا و جذاب!

 1. فایرفاکس

لوگوموشن فایرفاکس

مرورگر فایرفاکس نیز یکی از بزرگترین وبسایت هایی است که رقیب سرسخت گوگل کروم و مایکروسافت ادج می باشد. طرح لوگو موشن ساده و نمایانگر قدرت این مرورگر است.

چه نکاتی را برای ساخت لوگوموشن در نظر بگیریم؟

لوگو موشن را با تیزر، ویدیوکلیپ یا تبلیغ اشتباه نگیرید. لوگو موشن محتوای ویدیویی جذاب و متفاوتی است که خلاصه، کوتاه و دقیق می باشند. لوگویی که با افزوده شدن انیمیشن در سبک های مختلف و با برند سازی به سازمان هویت بخشیده و نام تجاری را از رقبا متمایز می کند.

 • برندسازی

امروزه تاثیرگذاری ویدیوها و تصاویر متحرک در ماندگاری عناوین در ذهن بسیار زیاد است. همانطور که طبق یک تحقیق، فقط 60 ثانیه از یک ویدیو می‌تواند به اندازه ۱.۸ میلیون کلمه ارزش آفرینی داشته باشد. زمانی که لوگوموشن در مقابل دیدگان بیننده و مخاطب به نمایش در آید، بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ ثانیه طول نمی کشد ولی همین زمان کوتاه هم از یک تصویر ثابت، اثرگذاری بیشتری دارد.

 • سبک انیمیشن

سبک لوگو موشن باید با نام تجاری و آن‌چه قرار است ارائه بشود، هماهنگ باشد. مادامی که سبک انیمیشن متناسب با نوع سازمان و کسب وکار باشد، تجربه و درکی متفاوت از طرز دیده شدنِ برند را در مخاطبان ایجاد می کند.

انواع سبک انیمیشنی لوگو

 • انیمیشن سنتی

ساخت نقاشی های دستی و تبدیل آن به انیمیشن

 • انیمیشن 2 بعدی

در این سبک اجزا یا کاراکترهای یک لوگو در دو بعد و سطح حرکت داده می شود.

 • انیمیشن سه بعدی

این لوگوهای متحرک در نرم افزار دیجیتال ایجاد شده و از تصاویر دنیای واقعی تقلید می شود.

 • انیمیشن گلی یا سفالی

در این سبک از قطعات و شخصیت های ساخته شده از گل رس برای ایجاد یک انیمیشن استفاده می شود. هنری دیرینه که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است.

 • انیمیشن HTML

در این نوع انیمیشن، مجموعه‌ی متنوعی از فیلترهای متن و تصاویر HTML5، JavaScript و CSS3 را برای ایجاد انیمیشن و افکت استفاده می‌ کنند.

 • انیمیشن تایپوگرافی حرکتی

در این سبک، با استفاده از پویا نمایی و جلوه های بصری، نام برند با حروف متنی نشان داده می شود.

نمونه لوگوموشن های طراحی شده توسط ایران وب لایف

ساخت لوگو موشن اختصاصی برای برند شما توسط تیم ایران وب لایف

ساخت لوگو موشن اختصاصی برای برند شما و متناسب با شکل و فرم لوگو کاریست منحصر به فرد برای ایجاد تمایز در بازار رقابتی امروز که می توانید با خیالی آسوده آن را از ایران وب لایف دریافت کنید. تولید محتوا به سبک لوگوموشن می تواند تا سال ها در ذهن مخاطب بماند و جذابیت بصری تبلیغات ویدئویی را دوچندان کند.

مراحل ساخت لوگو موشن حرفه ای برای کسب و کار

 • انتخاب سناریو برای هویت بصری متناسب با برند
 • ساخت سناریو و ارسال آن برای تایید نهایی
 • ساخت لوگو موشن و ارسال پیش نمایش کار
 • دریافت اصلاحیه
 • ساخت موسیقی مناسب و مخصوص برای لوگو موشن
 • ارسال کار و گرفتن اصلاحیه نهایی
 • رندر با کیفیت بالا و تحویل نهایی