عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی یکی از مهمترین عوامل در ارتقای سطح آگاهی مردم نسبت به کسب و کار، محصولات یا خدمات شما است. عکاسی تبلیغاتی به شما این امکان را میدهد تا ویژگی های خود را به گونه ای به نمایش درآورید که مخاطبین بیشتر و در نهایت فروش بیشتری داشته باشید. با استفاده از خدمات عکاسی تبلیغاتی ایران وب لایف، مخاطبان را به خود خیره نمایید.

خدمات عکاسی تبلیغاتی ایران وب لایف

تیم پویا و خلاق عکاسی ایران وب لایف به عنوان یکی از برترین عکاسان تبلیغاتی ایران، با نمونه کارهای بسیار فوق العاده و درخشان که سابقه بسیار آنها را در زمینه عکاسی تبلیغاتی به خوبی نشان میدهد، میتواند شما را در پروژه تبلیغاتی خود یاری دهد. ایران وب لایف با برخورداری از یک استودیوی کاملا مجهز که دارای تجهیزات به روز عکاسی و نورپردازی است، بهترین خدمات را به شما ارائه میدهد.

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی را میتوان شاخه ای از عکاسی نامید که عکاس با استفاده از فنون و تمهیدات مرتبط با آن، تلاش میکند یک محصول یا خدمت را هرچه زیباتر و جذاب تر به مخاطبین خود نشان دهد تا مهمترین هدف آن که افزایش جذب مشتری و تشویق به خرید است، محقق گردد.

به طور کلی عکاس تبلیغاتی با استفاده از مهارت های خود در عکاسی، نورپردازی و انجام کارهای گرافیکی سعی میکند حس نیاز را در مخاطب ایجاد نماید و با تصاویر هنرمندانه خود، بیننده را به سوی خرید محصول یا خدمت موردنظر هدایت کند. عکاس تبلیغات باید آشنا به دانش های بازاریابی و روانشناسی رنگ ها باشد تا بتواند با آگاهی کامل نسبت به این موضوعات، اقدام به گرفتن تصاویر زیبا و مخاطب پسند نماید تا تصاویر او از اثرگذاری دوچندانی برخوردار باشد.

اهمیت عکاسی تبلیغاتی

امروزه تبلیغات و بازاریابی، بخش بسیار مهمی از فروش محصولات و خدمات به حساب می آیند. ما در تبلیغات، آگاهی بخشی بیشتر در مورد برند، محصول و یا خدمتمان را دنبال میکنیم تا بتوانیم مخاطب را به آن هدف اصلی که در نهایت فروش محصولات یا خدمات خود است، هدایت نماییم. در این راه، عکاسی تبلیغاتی میتواند ما را تا رسیدن به هدف خود کمک نماید.

ما با داشتن تصاویر تبلیغاتی زیبا و هوشمندانه، میتوانیم به بهترین شکل، وجه تمایز خود با دیگران را به تصویر بکشیم و از خود یک برند ماندگار به جای بگذاریم. عکس های خلاقانه در تبلیغات میتوانند تفاوت بین خوب بودن و کارآمد بودن را به درستی به مخاطب منتقل نماید و او را تحت تاثیر قرار دهد. بر کسی پوشیده نیست که تصاویر میتواند تا 80 درصد، نظر انسان ها را به خود جلب نماید و با این حد از اثرگذاری، قطعا برخورداری از عکاسی تبلیغاتی جذاب، اهمیت ویژه ای دارد.

چگونه به عکاس تبلیغاتی تبدیل شویم؟

چگونه به عکاس تبلیغاتی تبدیل شویم؟

در خیابان، تلویزیون، تبلت و موبایل، هر جا را نگاه کنید متوجه خواهید شد که ما توسط تصاویری احاطه شده‌ایم که بیشتر آن برای فروش و تبلیغات ساخته شده اند. عکس ها نقش مهمی در تبلیغات و بازاریابی دارند، زیرا می‌توانند داستانی را برای مخاطب در عرض چند ثانیه روایت کنند. در ادامه به برخی نکات مهم در جهت بهبود عکاسی تبلیغاتی اشاره خواهیم کرد:

 1. نشان دهید چگونه محصول شما زندگی را راحت تر می کند.

بهترین راه برای تبلیغ یک محصول این است که نشان دهید چگونه می تواند زندگی مردم را آسان تر کند و مزایای آن چیست. به عنوان مثال، اگر قصد عکاسی تبلیغاتی از مایع ظرفشویی یا کفشویی را دارید، بهتر است با استفاده از عکاسی مدلینگ و لایف استایل با چاشنی خلاقیت به بهترین نحو محصول خود را در دل بیننده جا بدهید.

 1. از ترکیب خلاقانه استفاده کنید.

ترکیب خلاقانه می تواند هر عکس تبلیغاتی را چندین برابر قدرتمندتر و موثرتر کند. هنگام عکاسی از محصول اصلی، دکور خود را با استفاده از وسایل مرتبط بچینید. به عنوان مثال، اگر محصول مورد نظر شما برای عکاسی یک کفش کتانی است، می توانید از کیف، دوربین و عینک آفتابی استفاده کنید تا نشان دهید که کفش این برند برای مسافرت عالی است.

 1. از ایلوستریشن های چشم نواز بهره بگیرید.

برای اجرای این ایده، بعد از عکاسی باید در برنامه هایی مانند فتوشاپ و ایلاستریتور طرح هایی را به تصویر اضافه کنیم. این ایده به دلیل تلفیق واقعیت و خیال، در جذب نگاه مخاطب می تواند فوق العاده باشد.

 1. احساسات را تحریک کنید.

ارتباط دادن برند، محصول یا هر چیزی که قصد گرفتن عکس تبلیغاتی از آن را دارید با یک مشکل جهانی، محیط زیست، اجتماعی یا فرهنگی می تواند در تحریک احساس مخاطبان و اشتراک گذاری طرح شما، نقش ایفا کند. ایجاد معانی متفکرانه هم بخشی از این تحریک احساس است. به عنوان مثال یک عکس تبلیغاتی از سازمان FedEx که نشان دهنده دو پنجره روی نقشه جهان و تبادل کتاب بین دو فرد از نژاد های مختلف است؛ علاوه بر نشان دادن همبستگی مردم سراسر جهان، به طرز فوق العاده ای نام برند FedEx را در ذهن شما ماندگار می کند.

 1. شبکه خود را فعال نگه دارید.

اگر قصد دارید به عنوان یک عکاس تجاری حرفه ای عمل کنید، داشتن شبکه ای از افراد و همکاران متخصص بسیار مفید است. در موارد مختلفی حین انجام پروژه، نیاز به میکاپ آرتیست، استودیو برای فیلمبرداری، کمک عکاس و … ممکن است حس شود و اگر افرادی در شبکه شما باشند که از پس انجام کار به نحو احسن بر بیایند؛ این فوق العاده است.

هر میزان شبکه حرفه ای شما گسترده تر باشد، افراد دیگر با دیدن کیفیت کار، شما را به عنوان عکاس تبلیغاتی به دیگران معرفی خواهند کرد.

 1. حرفه ای باشید.

حرفه ای بودن به معنای این است که 100 خود را در هر شات عکسی که می اندازید، بگذارید و به کم قانع نباشید؛ این حرفه ای بودن شما ایجاد اعتماد می کند. سر وقت در محل آفیش حاضر باشید و با این کار به تمام افراد احترام بگذارید. برنامه روزانه خود را ثبت کنید و در طول روز بدانید، کی در کجا باید باشید.

 1. تجهیزات خود را به روز نگه دارید.

درست است که عکس خوب نیاز به عکاس حرفه ای دارد اما باید بدانید که در عکاسی تبلیغاتی داشتن برخی تجهیزات به روز اهمیت بسیار زیادی دارد. داشتن تجهیزاتی مانند دوربین با لنز های مختلف، بک گراند های مختلف، وسایل دکور، سافت باکس، فلاش، رینگ لایت و … که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، برای عکاسی بی نقص الزامی است.

 1. تا می توانید عکس تجاری ببینید و ایده بگیرید.

هر روز در سایت های مخصوص آموزش عکاسی و ایده های آن، مانند پینترست گشت بزنید و طرح های متنوع ببینید. همچنین با فعالیت در سوشال مدیا از ترند های روز باخبر شوید.

 1. خلاقیت

عکاس تبلیغاتی باید بتواند خلاق باشد و این خلاقیت را نشان دهد. هیچ مشتری یک کپی از یک تصویر خارجی نمی خواهد؛ بنابراین، سبک های متفاوتی را امتحان کنید و در پی خلق عکسی تازه باشید.

 1. آماتور نباشید.

صحنه رقابت عکاسی تجاری جایی برای اشتباهات آماتور ها ندارد. هر شرکتی که قصد دارد عکاسی تبلیغاتی از محصولات را انجام دهد، از کوچک ترین اشتباه شما نمی گذرد. آموزش در زمینه عکاسی بسیار مهم است. به توسعه مهارت های خود ادامه دهید، کتاب بخوانید و در سمینارها و کلاس‌های حرفه ای شرکت کنید.

 1. نمونه کار های قدرتمند داشته باشید.

داشتن نمونه کار در هر زمینه ای از جمله عکاسی تبلیغاتی اهمیت فوق العاده ای دارد. اضافه شدن دوربین های با کیفیت خوب به تلفن های همراه و امکان ورود افراد مختلف به این صنعت، عکاسی تجاری را به مرز اشباع رسانده است. در این میان شما باید نمونه کار های برند و خلاقانه ای داشته باشید تا مشتری به آن اعتماد کند.

تجهیزات مهم برای عکاسی تبلیغاتی

تجهیزات عکاسی تبلیغاتی

نور و روشنایی

طبیعتا اول از همه، مهم ترین ابزار برای عکاسی محصول یک دوربین DSLR با لنز مناسب است. با این حال، دو جنبه مهم به جز خود دوربین وجود دارد: نورپردازی قبل و مراحل پس از عکاسی شامل ویرایش و تنظیم نرم افزاری.

برای گرفتن عکس هایی با نور خوب، همواره نور طبیعی را توصیه می کنیم چراکه نور طبیعی عکس را گرم و جذاب نشان می دهد و البته که مقرون به صرفه‌تر از نور های استودیویی است. اگر نور خورشید خیلی تند و تیز است، از یک پرده شفاف یا تکه پارچه یا کاغذ استفاده کنید تا نور را پخش کنید و به آن تعادل ببخشید.

اگر صرفا قصد داشته باشید که با نور طبیعی عکاسی کنید، مقداری محدود به زمان بندی خواهید شد اما اگر بخواهید یک پله حرفه ای تر باشید، به انواع نور های استودیویی برای عکاسی نیاز پیدا خواهید کرد.

عکاسی تبلیغاتی با دوربین DSLR یا تلفن همراه؟

اگر در ابتدای کار هستید و قصد دارید برای محصولات خود عکاسی تجاری کنید، می توانید از دوربین تلفن همراه خود به شرط کیفیت بالا، استفاده کنید اما در نظر داشته باشید تسلط روی سرعت شاتر، امکان استفاده از لنز های مختلف، کیفیت بالاتر تصاویر و … از جمله برتری های همیشگی دوربین های حرفه ای نسبت به بهترین گوشی های موبایل مانند نسخه های پرو آیفون است.

از جمله دوربین های DSLR که کیفیت خوب و قیمت مناسبی دارند می توان به Nikon D3500، Canon EOS Rebel T8i و Canon EOS M50 Mark II اشاره کرد.

استند و سه پایه (تریپاد)

سه پایه برای گرفتن عکس های ثابت و واضح از محصولات الزامی است. چه در عکاسی flat lay و با بک گراند، چه در عکاسی لایف استایل، استفاده از سه پایه مستحکم، به کادربندی صحیح و گرفتن عکس های با کیفیت تر کمک می کند. هنگام خرید سه پایه به نکاتی مانند وزن سبک، شل و هرز نشدن پیچ و مهره های نگه دارنده و کیفیت ساخت آن توجه کنید.

میز و صندلی

خرید چند میز و صندلی سبک برای دکور و سطحی صاف برای عکاسی، به درد بخور است. اکثر تصاویر تبلیغاتی از محصولات روی میز دکور می شوند و به همین دلیل انتخاب میز و صندلی مناسب برای عکاسی اهمیت دارد.

بک دراپ عکاسی

گستردگی بالای بک دراپ یا تصویر پس زمینه برای عکاسی، دست شما را برای خلق تصاویر فوق العاده، باز می گذارد اما حتما از بک گراند های ساده و متناسب با محصول خود استفاده کنید تا تضاد رنگی برای مخاطب توی چشم نزند.

لوازم جانبی و دکور

بسته به نوع محصولی که قصد عکاسی تبلیغاتی از آن را دارید، نیاز به لوازم جانبی و دکور مخصوص دارید. آیا در حال عکاسی از جواهرات هستید؟ استفاده از انواع استند و پایه نگه دارنده، زیورآلات مرتبط با محصول و … قطعا به شما کمک می کنند تا تصاویر زیباتری به کارفرما تحویل دهید.

چگونه از محصولات عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

محصولات عکاسی تبلیغاتی

آماده سازی محصول برای عکاسی

درست است که در بسیاری موارد، مشکلات سطحی را می توان با برنامه فتوشاپ ادیت و تصحیح کرد اما تا جای ممکن به تمیزی، مرتب بودن و ایرادات ظاهری محصول توجه کنید.

تنظیمات دوربین DSLR

ISO، دیافراگم و سرعت شاتر از جمله معمول ترین تنظیمات دستی دوربین ها هستند که برای گرفتن عکس های با کیفیت تبلیغاتی بسیار مهم هستند. ISO تعیین کننده میزان حساسیت به نور، دیافراگم کنترل کننده عمق میدان و سرعت شاتر برای نوردهی ثابت تصویر، ضروری هستند.

ISO ایده آل برای عکاسی در نور مناسب طبیعی، حدود 100 است.

اگر عکس تبلیغاتی محصول را در پس زمینه سفید یا مینیمال می گیرید، نیازی به داشتن عمق میدان زیاد نیست. تنظیم دیافراگم را تا حد امکان بالا نگه دارید و آن را تنها در صورتی پایین بیاورید که بخواهید جزئیات خاصی را در فوکوس قرار دهید. اگر اصلاً نیازی به محو کردن پس‌زمینه ندارید، دیافراگم خود را روی Fstop 16 تنظیم کنید.

تنظیم سرعت شاتر به معنای میزان سرعت باز و بسته شدن شاتر دوربین شما است. سرعت های بیشتر شاتر باعث توقف زمان در عکاسی می شود. برای عکاسی ثابت از محصول به خصوص با سه پایه، این تنظیم سرعت شاتر را روی 1/13 نگه دارید تا تصاویر واضحی داشته باشید.

تنظیمات دوربین در گوشی های هوشمند

قابلیتی که روی گوشی های آیفون و برخی از سایر تلفن های هوشمند وجود دارد، قابلیت عکاسی RAW است که دست شما را برای ادیت های آینده باز می گذارد. البته در تنظیمات آیفون حتما از طریق مسیر setting>camera>formats روی گزینه most compatible بگذارید تا عکس هایی با فرمت همگانی بگیرید.

نکته جالب و مفید: با قرار دادن انگشت و لمس محصول روی دوربین و نگه داشتن آن، نماد AE/AF LOCK روی صفحه ظاهر می شود که با کشیدن انگشت با سمت بالا می توانید نوردهی به لنز دوربین را افزایش دهید.

چینش میز و بک گراند

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اگر از نور طبیعی استفاده می کنید، میز خود را نزدیک یک پنجره بزرگ قرار دهید. اگر نور خورشید مستقیماً از پنجره می‌تابد، می‌توانید از یک دیفیوزر استفاده کنید تا نور یکنواخت‌تر و نرم‌تر به محصول شما برخورد کند. محصول و دکور را به همراه بک گراند مناسب روی میز بچینید و آماده عکاسی و کادربندی باشید.

ادیت و ویرایش تصویر عکاسی شده

تا به حال مدل های اینستاگرام یا تصاویر عکاسان حرفه ای را دیده اید؟ دچگونه عکس های خیره کننده ای می گیرند؟ خوب حقیقت این است که آنها دوربین حرفه ای دارند و می دانند چگونه از آن استفاده کنند اما فقط این نیست. ادیت و ویرایش تصویر شاید به همان میزان مورد اهمیت باشد.

این چیزی است که کمک می کند یک عکس خوب به یک عکس عالی تبدیل شود. تقریباً هر عکسی را می توان با استفاده از تکنیک های پست پروداکشن مانند اصلاح رنگ، نور، افزودن کنتراست و تنظیمات دیگر بهبود بخشید.

انواع عکاسی تبلیغاتی استودیو ایران وب لایف

عکاسی مدل (مدلینگ یا فشن)

عکاسی تبلیغاتی مدلینگ

عکاسی مدل یا به اصطلاح عامه مدلینگ، شاخه ای از عکاسی تبلیغاتی است که در استودیو یا در فضای باز از مدل انسانی برای محصولاتی مانند لوازم آرایشی، لباس، جواهرات، عطر و … استفاده می شود. در عکاسی مدلینگ نحوه ژست و فیگور به همراه محصول اهمیت بسیاری دارد.

عکاسی محصول

عکاسی تبلیغاتی از محصول

این سبک از عکاسی برای هر کسب و کاری که محصولی برای ارائه چه به صورت فیزیکی چه مجازی دارد، الزام آور است. عکاسی از محصول، گرفتن عکس با استفاده از تکنیک های خاص برای نمایش دقیق و جذاب محصولات وب سایت شما است. این عکاسی تاثیر بسزایی در افزایش مخاطبین سایت دارد و میتواند فروش شما را افزایش دهد.

عکاسی غذا

عکاسی تبلیغاتی از غذا

شاید تعجب کنید اما بله، واقعا عکاسی از غذا یکی از شاخه های عکاسی تبلیغاتی می باشد. عکاسی حرفه ای از غذا بخصوص برای شرکت های تولید کننده مواد غذایی، هتل ها و رستوران ها دارای اهمیت فراوان است.

عکاسی از لباس

عکاسی از لباس

ایده عکاسی از لباس بعد از گسترش کسب و کار های اینترنتی و افزایش اقبال عامه مردم به خرید آنلاین بسیار مورد توجه قرار گرفت. عکاسی از لباس را می توان به صورت مدلینگ، بدون بک گراند، flat lay و یا سایر روش ها پیاده سازی کرد.

عکاسی لوازم آرایشی

عکاسی تجاری از لوازم آرایشی

عکاسی از لوازم آرایشی یکی از محبوب ترین سبک های عکاسی تبلیغاتی است که اکثر نمونه کار های استودیو ایران وب لایف را تشکیل می دهند.

عکاسی جواهرات

عکاسی تبلیغاتی از جواهرات

عکاسی جواهر و زیورالات بخصوص برای تولید کنندگان و فروشندگان جواهرات از اهمیت بالایی برخوردار است. چه قصد تبلیغات محیطی داشته باشید چه نیاز به عکس خام در وبسایت، عکاسی تبلیغاتی از جواهرات برای شما مناسب است.

عکاسی معماری

عکاسی معماری

این سبک از عکاسی تبلیغاتی شامل عکاسی از فضا و ساختمان برای مقاصد تجاری یک سازمان یا کارخانه است. زمان بندی مناسب در طول روز به دلیل محدودیت استفاده از نور استودیویی در عکاسی معماری بسیار مهم می باشد.

نمایش بیشتر

نمونه کارهای موفق

+100

نمونه کار های موفق

+30

درصد رضایت

+96

سابقه

+15

عکاسی تبلیغاتی توسط استودیو ایران وب لایف

بهترین تعرفه

بهترین تعرفه

تعرفه های عکاسی ایران وب لایف در مقایسه با سایر شرکتها و تنوع خدمات قابل اجرا، بهترین است.

همکاری با بهترین ها

همکاری با بهترین ها

بسیاری از برندهای موفق نظیر کارخانجات پاکسان و گروه اکسیر حلقه همکاران ما را تشکیل میدهند.

نمونه کارهای گوناگون

نمونه کارهای گوناگون

با بررسی نمونه کارهای خلاقانه و گوناگون ما در تمام زمینه ها، میتواند انتخاب بهتری داشته باشید.

چرا عکاسی تبلیغاتی؟

خلاقیت

نمایش دادن محصول شما در جذاب ترین حالت ممکن

توجه به عکاسی تبلیغاتی در فرایند بازاریابی یک محصول، یکی از نقاط مهمی است که بسیاری از شرکتها به آن توجهی ندارند.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

ایجاد کردن ارتباطی احساسی با مخاطب

قوی ترین ارتباط بین مشتریان و محصولات، ارتباط احساسی است. عکاسی تبلیغاتی برای مخاطبان شما تصویرهایی مانند زندگی شادتر و بهتر یا خاطره ای دلپذیر را به نمایش می گذارد و به مخاطب احساساتی مانند هیجان، اطمینان، آزادی و عشق را القا می کند، این تصاویر و احساسات باعث ترغیب مشتریان به خرید محصولات شما می شود.

خدمات عکاسی
بازاریابی کامل

بازاریابی کامل

توجه به عکاسی تبلیغاتی در فرایند بازاریابی یک محصول، یکی از نقاط مهمی است که بسیاری از شرکتها به آن توجهی ندارند.

افزایش مخاطب

افزایش مخاطب

تصاویر تبلیغاتی جذاب، نظر بیننده را به خود جلب میکند و میتواند او را تحت تاثیر خود قرار دهد. این موضوع میتواند افزایش مخاطبین شما را به همراه داشته باشد.

نمایش بهتر ویژگیها

نمایش بهتر ویژگی ها

عکاسی تبلیغاتی ویژگی ها و نقاط قوت محصولات یا خدمات شما را به گونه ای که تا به حال دیده نشده است، به نمایش در می آورد.

تأثیرگذاری آنی

با افزایش رسانه های تصویری و سرعت تکنولوژی، امروزه تصاویر تبلیغاتی بسیار سریعتر از جملات، ویدئوها و.. تأثیرگذارند.

نمونه کار های عکاسی تبلیغاتی

نیاز به مشاوره دارید؟

کافیست فرم زیر را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید!

دریافت مشاوره

از زبان مشتریان

سوالات متداول

عکاسی تبلیغاتی به شاخه ای از عکاسی گفته میشود که در آن عکاس با استفاده از دانش و مهارت خود، تلاش میکند یک محصول یا یک خدمت را به صورت کاملا متفاوت و هنرمندانه به تصویر بکشد و ویژگی های آن را بیش از آن چیزی که هست، به نمایش بگذارد.
هدف عکاسی تبلیغاتی، به نمایش در آوردن یک محصول یا یک خدمت به صورت کاملا متفاوت و زیبا به منظور جذب بیشتر مخاطب و افزایش فروش است.
ما در عکاسی تبلیغاتی تلاش میکنیم با ثبت تصاویر زیبا و منحصر بفرد، یک محصول یا یک خدمت را از آن چیزی که هست، جذاب تر به نمایش درآوریم اما در عکاسی صنعتی هدف به تصویر کشیدن یک محصول یا یک خدمت به صورت واقعی و به دور از هرگونه اغراق و بزرگنمایی در ویژگی ها و جزئیات آن است
طبیعتا هر کسب و کاری برای جذب بیشتر مشتری و افزایش فروش، نیاز به تصاویر تبلیغاتی دارد که به وسیله این تصاویر، بتواند محصولات یا خدمات خود را به مخاطبان ارائه دهد. این تصاویر میتواند نظر مخاطبان بیشتری را به خود جلب نماید و در نهایت منجر به فروش بیشتر گردد.
برای سفارش عکاسی تبلیغاتی و بهره مندی از خدمات تیم عکاسی ایران وب لایف، کافی است با همکاران بنده تماس حاصل نمایید تا با تعرفه ها و خدمات ما آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *