بک لینک

اگر وارد این خدمت شده اید، شاید برایتان سوال پیش بیاید اصلا بک لینک چیست؟ چرا در بهبود رتبه سایت ها تاثیر گذار است؟ بهترین نوع بک لینک کدام است؟ برای هر پروژه چه تعداد بک لینک نیاز است و سوالات بیشماری که ممکن است ذهن شما را درگیر کند.

بک لینک چیست؟

خرید بک لینک تضمینی

بک لینک یا بطور کلی لینک بیلدینگ یکی از مهم ترین فاکتور های سئو سایت است. بیاییم با یک مثال، درک درستی از بک لینک دریافت کنیم.

گوگل روزانه هزاران صفحه با کلمات کلیدی مختلف را ایندکس می کند اما همانطور که همه می دانیم، در صفحه اول نتایج گوگل حداکثر 10 سایت قرار می گیرند. (برخی کلمات کلیدی حتی کمتر) برای صاحبان مشاغل هم صرفا رتبه های بالای سرچ گوگل مهم است و تنها صفحه اول باعث ایجاد فروش و اعتماد سازی می شود.

برای مطالعه بیشتر در مورد نحوه کارکرد گوگل، تاریخچه موتور های جستجو، مفاهیم اساسی سئو و … به مقاله سئو چیست نگاهی بیندازید.

گوگل در یک کلمه کلیدی ممکن است 300 سایت مربوطه را شناسایی کند، اما واقعا چگونه باید 10 سایت برتر را انتخاب و در صفحه اول قرار دهد؟ بیش از 140 فاکتور سئو وجود دارد و یکی از مهم ترین ها، تعداد و کیفیت بک لینک هایی است که سایت موردنظر داشته باشد. (البته صرفا به این عامل نمی شود اتکا داشت؛ چرا که اصول سئو محتوا و تکنیکال مانند سرعت نیز باید کاملا مناسب باشد.)

تعداد بک لینک بیشتر و با کیفیت تر نشان دهنده اعتماد سایر سایت ها به شماست و این، نشانه ای برای بالا آمدن سایت شما در نتایج سرچ گوگل است. به دلیل اینکه این فاکتور برای گوگل بسیار مهم است و برای جلوگیری از سوء استفاده، گوگل اگر متوجه لینک سازی دستی شما شود، سایت را پنالتی می کند. (حذف کامل از نتایج یا افت بسیار شدید رتبه)

خرید بک لینک چه تاثیری در بهبود رتبه سایت دارد؟

تاثیر بک لینک روی سایت

همانطور که گفته شد، بک لینک باید کاملا طبیعی به سایت شما داده شود تا الگوریتم های گوگل به شما مشکوک نشوند. خرید بک لینک اشتباه و انبوه ظرف مدت زمان کم می تواند بجای بهبود رتبه، باعث افت شدید رتبه سایت شما شود. پس علاوه بر کمیت، باید به کیفیت سایت ها و شکلی که لینک به شما داده شده است نیز دقت کنید.

انواع بک لینک

اگر بخواهیم بصورت خلاصه انواعی از بک لینک (منظور کیفیت لینک است) را بررسی کنیم به شش مدل می رسیم:

 • بک لینک اسپم

بک لینک اسپم

ساخت بک لینک توسط ربات و در سایت های بوکمارک یا تست آنلاین سایت، بصورت انبوه بشدت مضر است و علاوه بر اینکه به بهبود رتبه سایت شما کمک نمی کند، می تواند باعث پنالتی شدن شما شود. بک لینک های اسپم بطور واضح مشخص نیستند و برای disavow کردن آن ها باید تجربه و دانش کافی را داشت. هر نوع از بک لینک هایی که در ادامه خواهیم گفت می توانند بک لینک اسپم یا خوب باشند، نحوه تشخیص به عملکرد رقبا و میزان طبیعی بودن لینک بیلدینگ باز می گردد.

در برخی مواقع رقبا برای وبسایت هایی که رتبه بالاتری دارند، بک لینک اسپم می سازند تا با تشخیص گوگل، رتبه آن ها کاهش پیدا کند. (سئو منفی)

اغلب این بک لینک ها بصورت UGC و با حجم بالا به کلمات کلیدی نامرتبط هستند تا گوگل وبسایت را روی کلمه کلیدی موردنظر پنالتی کند. راهکار چیست؟ چک کردن مداوم بک لینک های خود و در صورت مشاهده لینک های غیرطبیعی و با حجم بالا، disavow کردن آن ها از طریق سرچ کنسول گوگل (به دلیل پیشرفته بودن و البته خطرناک بودن آپلود فایل disavow بدون دانش کافی، این ابزار داخل کنسول قابل مشاهده نیست و حتما برای ورود به پنل disavow باید این عبارت را در گوگل جستجو کنید تا وارد آن شوید.)

 • بک لینک فوتر سایت

بک لینک فوتر

فوتر سایت انتهایی ترین قسمت هر سایت است که در آن ذکر خدمات و راه های تماسی معمول است. بر اساس گفته وبمستر گوگل، لینک هایی که در فوتر سایت ها قرار میگیرند عملا کراول نشده و ارزشی ندارد. (حتی ممکن است تاثیر مخرب داشته باشند.)

 • بک لینک سایت واید (sitewide)

بک لینک های سایت واید

بک لینک های سایت واید در نوار راست یا چپ سایت ها قرار گرفته و لینک شما را با کلمه کلیدی قرار می دهند. استفاده از این سبک بک لینک (به آن تبلیغات متنی نیز می گویند.) نیز توصیه نمی شود. البته در شرایطی که رقبای شما از این سبک بک لینک گرفته اند، شما نیز به مرور زمان باید از این روش استفاده کنید.

 • بک لینک درون متن

بک لینک محتوایی

اصولی ترین و طبیعی ترین نوع بک لینک، قرار دادن لینک شما در یک مقاله در یک حوزه مرتبط است. اینگونه لینک ها امن تر هستند و از آن ها به نام رپورتاژ خبری یاد می شود. البته سبک رپورتاژ نوشتن نیز بسیار مهم است و راهکار هایی وجود دارد که از آن می توانید نتیجه بهتری بگیرید.

 • بک لینک پروفایلی

بک لینک پروفایلی

پروفایل بک لینک نیز با رعایت برخی شرایط می تواند جزو پروژه لینک بیلدینگ مفید برای سایت باشد. ما در ایران وب لایف در پکیج های خرید بک لینک با رعایت تمامی موارد طبیعی بودن، از سایت های معتبر بک لینک پروفایلی دریافت می کنیم.

 • بک لینک کامنتی

بک لینک کامنتی

سبک بک لینک کامنتی نیز بگونه ای است که با درج نظری مرتبط، می توانیم لینک سایت خود را آن قرار دهیم. این نوع بک لینک نیز برای گره دوم بیشتر توصیه می شود و اغلب نیز نوفالو هستند. در تصویر بالا هایلایت های زرد رنگ برخی از بک لینک های کامنتی هستند که از این صفحه گرفته شده اند. این سبک بک لینک ها از سایت هایی با قدرت دامنه بالا اما بدون نیاز به تایید کامنت توسط مدیر دریافت می شود و عملا هر شخصی در جهان می تواند در این سایت لینک سازی کند. به همین دلیل حجم بک لینک های گرفته شده از این صفحه به حدی بالا می رود که پیج تبدیل به لینک فارم (مزرعه لینک) خواهد شد.

خرید بک لینک چگونه است؟

پکیج های ایران وب لایف مشخصا ترکیبی از بک لینک های زیر است:

 • بک لینک های ارزشمند edu و gov
 • پرپوفایل بک لینک از دامنه های با ارزش
 • بک لینک های انتشار محتوای متنی از سایت های معتبر فارسی و خارجی
 • خرید بک لینک های سایت واید بر اساس نوع پروژه
 • بک لینک ها بصورت ترکیبی از دوفالو و نوفالو هستند.
 • بک لینک ها دائمی هستند.

اقدامات ایران وب لایف پس از خرید پکیج بک لینک

 • آنالیز و بررسی وضعیت سایت
 • آنالیز حجم و کیفیت بک لینک رقبا
 • لینک بیلدینگ طبیعی با توجه به وضعیت رقبا
 • ارائه گزارش وضعیت و روند ساخت بک لینک

هزینه خرید بک لینک از ایران وب لایف

همانطور که گفته شد، پکیج های لینک بیلدینگ ایران وب لایف بعد از آنالیز وضعیت سئو خارجی شما و رقبا قابل ارائه می باشد. طبق تجربه حداقل سه ماه متوالی خرید بک لینک به تعداد مشخص نتایج مطلوبی برای سایت ایجاد می کند. البته خدمات خرید بک لینک به هیچ وجه ضمانت رتبه 1 یا هر مورد دیگری را نمی کند؛ چرا که بک لینک فقط یکی از عوامل موثر در سئو سایت است و برای بهبود رتبه ها می توانید به خدمات سئو ایران وب لایف مراجعه کنید.

پروژه های موفق

تنوع خدمات سئو

لینک 1

میانگین ورودی روزانه

تیم فنی و با تجربه

تیم سئو ایران وب لایف با سابقه چندین ساله در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ و شرکت در دوره های معتبر داخلی و خارجی، پشتیبان سایت شما در راه رتبه 1 شدن است.

ابزارهای حرفه ای

استفاده از ابزارهای گزارش گیری حرفه ای گوگل سرچ کنسول و آنالیتیکس، hrefs، moz ، Gtmetrix و ... برای بررسی سئو داخلی، خارجی و مشاهده روند پیشرفت و رشد پروژه.

گزارش کاری منظم

بیلان های کاری ایران وب لایف برای کارفرما هر ماه بصورت منظم ارسال شده و کارفرما بصورت دقیق در جریان حجم کاری انجام شده و ورودی های سایت با تحلیل های گوناگون قرار میگیرد

بک لینک های دائمی

دریافت بک لینک از سایت قوی بصورت سایت واید شاید در کوتاه مدت سئو سایت شما را بهبود بخشد، اما بعد از حذف شما (بک لینک های موقت) اعتبار از سایت شما گرفته شده و ممکن است به دلیل تحریک گوگل پنلاتی شوید. تمامی بک لینک های ساخته شده توسط ما دائمی هستند.

لینک سازی طبیعی

طبیعی بودن یعنی چه؟ یکی از مهم ترین بخش های سئو، سئو آف پیج یا خارجی است. یکی از موارد سئو خارجی، لینک سازی است که بشدت از طرف گوگل زیر ذره بین قرار میگیرد. با آنالیز صحیح رقبا، نقشه راهی مناسب برای لینک بیلدینگ پروژه شما در نظر میگیریم.

بک لینک بلاگ و محتوایی

انتشار محتوایی مناسب با کلمه کلیدی مرتبط در سایت های معتبر داخلی و خارجی

بک لینک پروفایلی

بک لینک پروفایلی بصورت کلمه کلیدی یا لینک Naked سایت شما در وبسایت های معتبر (درج تصویر و محتوایی مرتبط در کنار لینک)

بک لینک edu و gov

اعتماد گوگل به سایت edu (دانشگاهی و آموزشی) و سایت های Gov (سایت های دولتی) بسیار بالاست. در پکیج ما از این سایت ها هم بک لینک با ارزش دریافت می کنید.

ترکیبی از دوفالو و نوفالو

خرید بک لینک از ایران وب لایف بصورت ترکیبی از فالو و نوفالو است تا به طبیعی بودن روند لینک بیلدینگ کمک کند.

نمونه کارها

سئو سایت پاکسان

سئو سایت پاکسان

مشاهده
سئو سایت خانه چمن

سئو سایت خانه چمن

مشاهده
پروژه سئو سایت دامون مبنا

سئو سایت دامون مبنا آسوریک

مشاهده
سئو سایت فوراور ایران

سئو سایت فوراور ایران

مشاهده
پروژه سئو سایت تنسر لاک

سئو سایت قفل هوشمند تنسر

مشاهده
پروژه سئو سایت کارترزلند

سئو سایت کارترزلند

مشاهده
سئو سایت مدحت وود

سئو سایت مدحت وود

مشاهده
پروژه سئو سیناپکینگ

سئو صنایع چاپ و بسته بندی سینا (سیناپکینگ)

مشاهده
سیئو سایت آهنیتو

سئو صنایع مفتولی آهنیتو

مشاهده
سئو سایت عبیدی

مجموعه داروسازی دکتر عبیدی

مشاهده
لینک سازی ویلاجار

مجموعه ویلاجار

مشاهده

نیاز به مشاوره دارید؟

کافیست فرم زیر را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید


از زبان مشتریان

از آشنایی با گروه ایران وب لایف بسیار خرسند شدم ، گروهی خلاق با ایده های نو، جوان و سرشار از انرژی با مشاوره های عالی، وقت شناس و پی گیر و قابل اعتماد. با آرزوی موفقیت روزافزون

مرجان جباری
مرجان جباری - گروه بازرگانی مدحت وود

مجموعه ایران وب لایف یک مجموعه متعهد، کاربلد و حرفه ای است که در کوتاه ترین زمان شما را به اهدافتان می رساند. کار تیمی و هماهنگی اعضای مجموعه ایران وب لایف، تحسین برانگیز است

محمدرضا نریمی
محمدرضا نریمی - خانه چمن

بهترین اتفاق مثبت در سال ۹۹ به قطع آشنایی و همکاری با مجموعه ی خلاق ، همراه و حرفه ای ایران وب لایف بود. بهره مندی از نیروهای مستعد و خوش ذوق این مجموعه نقطه عطفی در مسیر پیشرفت ما خواهد بود. با آرزوی موفقیت روز افزون

اویس قرن
علی اویس قرن - تنسرلاک

یک تیم جوان و دوست داشتنی که کارشون رو بلدن و به هیچ ایده و خواسته ای نه نمیگن. میشه با اونها شروع کرد، ادامه داد و آینده رو دید …

محسن افتخاری
محسن افتخاری - مجتمع چاپ چاپینت

به جرات می توان گفت که یکی از بهترین مجموعه های طراحی سایت اختصاصی در زمینه چاپ می باشند که از تیم پشتیبانی و برنامه نویسی بسیار عالی برخوردار می باشند.

مهندس علیپور
مهندس علیپور - مجتمع چاپ آرمانی

آنچيزي كه همكاري ايران وب لايف و پاكسان را متمايز ميكند تاكيد بر ٢ صفت است، صداقت و تخصص. اين دو صفت ميتواند موفقيت در افق هاي دور دست را تضمين نمايد. صداقت، تخصص و خلاقيت بارزترين ويژگي هاي ايران وب لايف است كه پاكسان را مجاب به همكاري با اين آژانس ديجيتال ماركتينگ نموده…

دکتر حامد کریمی
دکتر حامد کریمی - کارخانه پاکسان

سوالات متداول