بهترین شرکت سئو در ایران و جهان
۱۴۰۱/۱۰/۰۷

بهترین شرکت سئو در ایران


خلاصه

چه معیار هایی برای انتخاب بهترین شرکت سئو وجود دارد؟ در این مقاله راهنمای جامعی برای انتخاب شرکت سئو مناسب تهیه کردیم و در انتها به برترین شرکت های فعال در ایران پرداختیم.


بهترین شرکت سئو در ایران

 

انتخاب بهترین شرکت برای برون سپاری خدمات سئو سایت، یکی از مهم ترین تصمیماتی است که بخش دیجیتال مارکتینگ هر شرکتی میتواند بگیرد. اگر تصمیم صحیحی بگیرید، شرکت سئو میتواند یکی از بهترین شرکای تجاری شما باشد و به رشد کسب و کار شما کمک فراوانی بکند. اما اگر انتخاب اشتباهی بکنید، این عمل میتواند رشد سازمان شما را ماه ها به عقب بیندازد.

شرکت سئو چیست؟

شرکت سئو چیست

بر خلاف عقیده بسیاری از افراد، طراحی سایت نه تنها پایان کار نیست، بلکه آغاز راهی است که سئو می تواند آن را سهل تر کند. اگر بازدید کننده ای از وبسایت نداشته باشید، طراحی سایت عملا بی فایده است. اینجاست که فرایند سئو اهمیت پیدا می کند. برای ورود کاربر به سایت شما، شرکت سئو فعالیت هایی از جمله تحقیق کلمات کلیدی، تولید محتوای با کیفیت، بهینه سازی داخلی سایت، لینک سازی و … را انجام می دهد و پس از گذشت مدتی از شروع فرایند سئو، ترافیک طبیعی از طریق گوگل وارد سایت شما می شود.

برای سئو سایت دو راه را میتوانید انتخاب کنید:

 1. برون سپاری خدمات سئو به بهترین شرکت متناسب با نیاز های خود (بیش از 80 درصد از شرکت ها چنین عملی می کنند.)
 2. محول کردن فرایند بهینه سازی سایت به یکی از بخش های داخل شرکت و دریافت خدمات مشاوره سئو از آژانس های برتر دیجیتال مارکتینگ

اگر مورد اول را انتخاب می کنید، ما در این مقاله به معرفی 10 شرکت برتر سئو در ایران پرداخته ایم تا با دید بازتری این برون سپاری را انجام دهید.

برای انتخاب بهترین شرکت سئو چیکار کنیم؟

انتخاب بهترین شرکت سئو

برای بهترین انتخاب، طبیعتا هم باید نیاز ها و خواسته های خود را کامل بشناسیم و هم شرکت مورد نظر را بررسی کنیم. از جمله مواردی که ابتدا باید به آن توجه کنیم:

 1. اهداف و نتایج مد نظر خود را بشناسیم.

اول از همه بیاییم منطقی فکر کنیم؛ سئو در کوتاه مدت معجزه نمی کند اما در بلند مدت فرایند بسیار عالی از لحاظ تامین نرخ بازگشت سرمایه یا ROI مناسب است. برخی از کسب و کار ها انتظار ترافیک کاربر بسیار زیاد بعد از مدت یک ماهه روی سایت خود هستند که این کاملا نشدنی است.

اهداف خود را مشخص کنید و برای آن بازه زمانی تعیین کنید. اگر شرکت سئو خوبی را انتخاب کرده باشید، بدون قول رتبه دادن بعد از چند ماه به نتایج مناسبی می رسید. بهترین شرکت سئو، بصورت ماهیانه بیلان کاری از نحوه انجام کار ها و میزان پیشرفت پروژه در اختیار شما قرار می دهد.

 1. تعداد و میزان موفقیت نمونه کار های شرکت چگونه است؟

هر آژانس خدمات سئو برتری، مشتریان و نمونه کار هایی در اختیار دارد که از روند رشد و پیشرفت پروژه خود راضی بوده اند. به علاوه این باید بدانیم هیچ شرکتی وجود ندارد که رضایت 100 درصدی کارفرمایان خود را جلب کند. سئو یک علم دقیق نیست و به هیچ وجه با قطعیت نمیتوان قول یک رتبه خاص را داد بویژه اینکه رقابت در برخی صنایع بشدت زیاد است.

به هر روی، مشاهده نمونه کار های سئو یک آژانس دیجیتال مارکتینگ، دید بازتری از میزان موفقیت این شرکت در اختیار شما قرار میدهد.

سئو امری زمانبر است و در این ضرب المثل قدیمی چینی بسیار زیبا به این مورد اشاره شده است:

“بهترین زمان برای کاشت یک درخت، 20 سال پیش بود. بعد از آن، بهترین زمان برای کاشتن یک درخت دیگر، الان است.”

 1. بودجه شرکت شما برای حمایت از خدمات سئو چگونه است؟

به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید میزان بودجه ای که برای سئو هزینه می کنید را مشخص کنید. بسیار مهم است که بدانیم سئو مانند تبلیغات کلیکی و گوگل ادز، نتایج فوری به شما نمی دهد اما با برنامه ریزی های سه ماهه، شش ماهه و یکساله میتوان نتایج مناسبی از سئو دریافت کرد.

تفاوت سئو یا تبلیغات در این است که نتایج تبلیغات اینترنتی فوری و ملموس است و بهینه سازی سایت برای دریافت ورودی طبیعی (Organic traffic) به زمان نیاز دارد. اما برعکس تبلیغات که به ازای هر یک کلیک، شما مبلغی باید بپردازید، وبسایتی که سئو میشود بعد از مدتی، ورودی های زیادی به رایگان برای شما دارد. در مقاله قیمت سئو سایت بطور جامع در این مورد صحبت کردیم.

بودجه بندی شما برای سئو باید بر اساس فاکتور های میزان رقابت، اهداف و مدت زمان بازگشت سرمایه تخمین زده شود. سئو بخشی از دیجیتال مارکتینگ است و بهترین کار، دریافت خدمات یکپارچه دیجیتال مارکتینگ از آژانسی با سابقه است.

 1. پروپوزال دریافتی از شرکت مورد نظر را به دقت بررسی کنید.

بعد از مشاهده لیست بهترین شرکت های سئو در ایران که برای شما آماده کرده ایم، میتوانید با هر یک تماسی گرفته و بعد از مشاوره ای صحیح، پروپوزال آن ها را دریافت و بررسی کنید.

اغلب شرکت های سئو دو نوع پروپوزال ارائه میدهند که نوع اول متداول تر است:

 1. تعیین فرایند های سئو داخلی (مانند تولید محتوا، بهبود سرعت سایت، بهینه سازی تگ های سئو و …) و سئو خارجی (مانند لینک سازی، سرچ برند، سوشال سیگنال و …) و میزان هزینه ماهیانه نسبت به پلنی که متناسب با بودجه و اهداف شما باشد. قرارداد این شرکت ها معمولا 6 ماهه و یک ساله می باشد و بر اساس میزان فعالیت از شما دستمزد دریافت می کنند. تضمینی برای رسیدن به رتبه های بالای گوگل وجود ندارد اما مشاهده نمونه کار ها و فرایند سئو آنها، مسیر را کاملا روشن می کند.
 2. این پروپوزال بر اساس نیاز شما برای بهبود چند کلمه کلیدی به شما داده میشود و به عنوان مثال پس از مدت زمان 8 ماه به این مقصود شما را می رسانند. در این نوع قرارداد مبلغ فعالیت سئو بصورت یکجا دریافت می شود و تضمین داده می شود پس از گذشت مدت زمان قرارداد در کلمات کلیدی مدنظر به رتبه بالا برسید.

مشکل روش دوم نسبت به روش اول این است که اولا ممکن است در چند کلمه کلیدی محدود ولی مورد انتظار به رتبه بالا برسید اما در روش اول در بسیاری از کلمات کلیدی رتبه می گیرید. دوما کل مبلغ قرارداد در روش دوم بصورت یکجا دریافت میشود اما در روش اول این مبلغ به تعداد ماه ها تقسیم می شود.

مهم ترین تفاوت این دو روش، در این است که باید بدانیم تضمین خاصی برای رسیدن به رتبه 1 گوگل وجود ندارد و بر فرض بعد از گذشت مدت زمان قرارداد شما به نتیجه مدنظر نرسید و کل پول را پس بگیرید، باز هم زمان هدر رفته و عقب گرد شرکت شما در دنیای دیجیتال چگونه جبران می شود؟

لیست خدمات اصلی بهترین شرکت های سئو

لیست خدمات اصلی بهترین شرکت های سئو

 1. سئو و بهینه سازی داخلی

سئو داخلی یا on page تمامی فرایند های بهینه سازی است که روی سایت و بصورت داخلی انجام میگیرد. از جمله مهم ترین فعالیت های سئو داخلی:

 • بهینه سازی سرعت سایت
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • تولید محتوای سئو شده
 • بهینه سازی تگ های HTML داخل سایت
 • استفاده از انواع اسکیما
 • و …
 1. سئو خارجی

سئو خارجی یا off page به زبان ساده، تمامی کار هایی است که در فضای اینترنت برای درک بهتر گوگل و شناخته شدن سایت صورت می گیرد. از جمله فعالیت های سئو خارجی:

 • لینک سازی
 • رپورتاژ خبری
 • برند سازی
 • سوشال سیگنال
 • و …
 1. مشاوره سئو

مشاوره سئو برای کسب و کار ها، بخصوص آن هایی که قصد برون سپاری خدمات سئو خود را ندارند، ایده آل است. برترین شرکت های سئو همواره مشاوره های دلسوزانه و رایگانی به کسب و کار ها ارائه می دهند. علاوه بر مشاوره رایگان، امکان دریافت مشاوره تخصصی و آنالیز سئو نیز در این شرکت ها فراهم شده است.

10شرکت برتر سئو در ایران

 1. آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف

شرکت دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف

بخش خدمات سئو ایران وب لایف، همانند بخش طراحی سایت این شرکت، یکی از پایه های قدرتمند دیجیتال مارکتینگ برای رشد کسب و کار شماست. (شما همچنین می توانید برای مشاهده لیستی کامل از برترین شرکت های طراحی سایت در ایران، مقاله بهترین شرکت طراحی سایت را مطالعه کنید.)

خدمات ایران وب لایف

از جمله خدمات این آژانس برای رشد کسب و کار شما:

نمونه کار های سئو ایران وب لایف

همانطور که گفتیم، تعداد و کیفیت نمونه کار های شرکت سئو، برگ برنده ای است که اعتماد شما را می تواند جلب کند. از جمله نمونه کار های سئو ایران وب لایف:

 • مشاوره سئو و لینک بیلدینگ مجموعه دکتر عبیدی (رتبه 1 گوگل در بسیاری از عبارات سلامتی مانند سنگ کلیه، زخم معده، تبخال، افسردگی و …)
 • سئو مجموعه تولیدی پاکسان (طراحی سایت و خدمات شبکه های اجتماعی این شرکت نیز بر عهده ایران وب لایف است.)
 • وبسایت شیرآلات kwc ایران (دارای رتبه بالا در عباراتی همچون شیرآلات، شیرالات توکار، پرلاتور، شیرالات آشپزخانه، شیرالات روشویی و …)
 • مجموعه خانه چمن (دارای رتبه بالا در کلمات کلیدی چمن مصنوعی، قیمت چمن مصنوعی، خرید چمن مصنوعی، فنس چمنی، دیوار سبز مصنوعی و …)
 • سئو سایت صنایع مفتولی آهنیتو (دارای رتبه بالا در صفحه اول در کلماتی مانند فنس، توری حصاری، توری سرندی، توری فرنگی، توری لوزی و … + رشد بیش از 3000 درصدی در کلیک سایت از ابتدای پروژه)
 • سئو سایت مجتمع چاپی سیناپکینگ (دارای رتبه 1 تا 3 در کلماتی مانند برچسب اموال، هولوگرام، بسته بندی، لیبل پشت چسب دار، لیبل pvc، ساخت جعبه کادو، جعبه سخت، پیکسل چیست و …)
 • سئو سایت کارترزلند (دارای رتبه بالا صفحه اول در کلماتی مانند خرید لباس نوزاد، سرهمی دخترانه، رامپر، کاپشن کودک، سایز لباس نوزاد، قیمت سیسمونی، لیست سیسمونی، خواباندن نوزاد و …)
 • سئو سایت فوراور ایران (دارای رتبه 1 در تمامی الفاظ مربوط به شرکت فوراور مانند محصولات فوراور، فوراور، بهترین خمیر دندان دنیا و …)
 • سئو سایت مدحت وود (دارای رتبه 1 در عبارات پلای وود، پلی وود، تخته چندلایی، قیمت پلای وود و …)
 • سئو سایت قفل هوشمند تنسر (دارای رتبه بالا در صفحه اول در کلماتی مانند قفل هوشمند، قفل هتلی، قفل مسکونی، دستگیره الکترونیکی و …)
 • سئو سایت شرکت بازرگانی دامون مبنا (دارای رتبه های برتر در کلمات کلیدی همچون خط تولید دستمال کاغذی، دستگاه تولید نوار بهداشتی، دستگاه تولید پیچ و مهره، دستگاه سورتینگ برنج و …)
 • مجموعه تدارک صنعت کاغذ کرمان (دارای رتبه در کلمات کلیدی مانند نشاسته، کاغذ صافی، آلوم، سولفات، کاغذ پی اچ، کاغذ سازی و …)
 • انتشارات پیام عدالت (دارای رتبه در صفحه اول گوگل در عبارات عروس قران، بوستان سعدی، خرید مثنوی معنوی، دیوان حافظ، ناصر خسرو، خرید شاهنامه و …)
 • تین سیس (رتبه در کلمات کلیدی همچون تین کلاینت، مینی پی سی، مینی کامپیوتر، زیرو کلاینت و …)
 • لوازم خانگی نوین هوم (رتبه در کلمات کلیدی همچون بهترین فر توکار، شیرآلات قهرمان، شیرالات kwc، شیرالات، بهترین شیرآلات ایرانی، فلاش تانک توکار و …)
 • پارس هوای البرز (دارای رتبه برتر در کلمات کلیدی همچون گاز متان، اکسیژن، نیتروژن، هیدروژن، قیمت نیتروژن مایع، قیمت گاز آرگون و …)
 • تجهیزات پزشکی ایده گستر قدرت (رتبه بالا در کلمات کلیدی مانند دستگاه سونوگرافی، سونوگرافی هندهلد، قیمت دستگاه سونوگرافی، سونوگرافی صورت، آموزش سونوگرافی و …)
 • سازه ابتکار ارشد (رتبه در کلمات کلیدی همچون زغال فشرده، کوره زغال، دستگاه تولید زغال فشرده، انواع خاک اره و …)
 • اخوان استور (رتبه بالا در کلمات کلیدی مانند بهترین مدل هود اخوان، گاز صفحه ای، گاز رومیزی اخوان، بهترین مدل سینک اخوان، بهترین هود اخوان و …)

 

احترام به عقاید و خواسته مشتری در ایران وب لایف اصل اول می باشد و تعهد به کسب رضایت کارفرما و مسئولیت پذیری جزئی از فرهنگ سازمانی این شرکت شده است، به همین دلیل نام این آژانس به عنوان بهترین شرکت سئو در ایران در صدر لیست آمده است.

آدرس و اطلاعات تماس با ایران وب لایف

 • آدرس: تهران، خیابان سهروردی شمالی، قبل از پل سید خندان، کوچه موزه (بسطامی)، پلاک 31
 • شماره تماس: 86047486-021 و 88540623-021
 • ایمیل: info@iranweblife.com

 1. شرکت سئوکار

شرکت سئوکار

هر چقدر از طراحی سایت خود شرکت سئوکار میتوان انتقاد کرد، در زمینه سئو، نمونه کار های قابل اعتمادی دارند. از جمله نمونه کار های سئو کار میتوان به فرروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، سایت تخفیفان، سایت ساختمان، سایت مرکز آهن و … اشاره کرد. انجام تعهد، کسب رضایت مشتری و استفاده از اصول سئو، از جمله دلایلی است که نام این شرکت را در میان لیست بهترین شرکت سئو در ایران درج شده است.

خدمات شرکت سئوکار

از جمله خدمات شرکت سئوکار میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خدمات سئو
 • آنالیز سایت
 • مشاوره سئو
 • آموزش سئو

آدرس و اطلاعات تماس با سئوکار

 • آدرس: تهران، تهرانسر، بلوار گلها، ساختمان دلتا
 • شماره تماس: 44558001
 • ایمیل: support@seokar.com

 

 1. شرکت وبسیما

شرکت وبسیما

وبسیما جزو قدیمی های سئو و بهینه سازی بوده است و واقعا از انصاف به دور است که نامش در لیست برترین شرکت های سئو نیاید. البته این قدیمی بودن و برند وبسیما، باعث میشود هزینه بهینه سازی سایت شما بیشتر از حالت عادی شود. امروزه وبسیما بیشتر خدمات خود را معطوف به آموزش و آکادمی کرده و در کنار آن، به طراحی سایت و سئو نیز می پردازد.

متاسفانه نمونه کار مربوط به سئو در این سایت پیدا نکردیم.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت وبسیما

 • آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نبش بلوار صبا
 • شماره تماس: 22623473
 • ایمیل: info@websima.com

 

 1. آژانس بازاریابی نوین

شرکت نوین

نوین نیز همانند ایران وب لایف، یکی از بهترین ها در حوزه دیجیتال مارکتینگ و البته سئو است. هر چند که در سال های اخیر بیشتر به سمت کمپین های تبلیغاتی و ادز رفته و نمونه کار های سئو کمی دارد، اما در بخش آموزش سئو جزو پیشتازان است. از جمله خدمات این شرکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تبلیغات در گوگل
 • رپورتاژ خبری
 • تبلیغات کلیکی
 • ایمیل مارکتینگ
 • سئو و بهینه سازی
 • بازاریابی محتوا
 • طراحی سایت
 • مشاوره دیجیتال مارکتینگ

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت نوین

 • آدرس: تهران، خیابان فاطمی، کوچه خزان، پلاک 2
 • شماره تماس: 58438
 • ایمیل: info@novin.com

 

 1. شرکت سئو 24

شرکت سئو 24

شرکت سئو 24 نیز یکی از بهترین شرکت های سئو ایران است که در زمینه رپورتاژ آگهی، بهینه سازی سایت، مشاوره سئو و آموزش آن فعالیت میکند. به گفته خود این سایت، سئو 24 حدود 15 سال است که در زمینه سئو، خدمات ارزشمندی به مشتریان داخلی و خارجی خود می دهد.

نمونه کار های سئو 24

 • مشاوره سئو پلتفرم یکتانت
 • سئو کلینیک نیک آوا
 • سئو سایت داده کاوه پارس
 • سئو سایت لوله آنلاین
 • سئو سایت کارتن سازی پارت
 • و …

اگر دنبال شرکتی هستید که خدمات سئو خود را به آنها واگذار کنید، سئو 24 یکی از گزینه های مطلوب است. احترام به مشتری، قدمت و نمونه کار های مناسب از جمله دلایلی است که این شرکت راه خود را به لیست 10 شرکت برتر سئو در ایران باز کرده است.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت وب 24

 • آدرس: تهران، خیابان گاندی، کوچه بیست و سوم، پلاک 3
 • شماره تماس: 86086906
 • ایمیل: contact@web24.ir

 

 1. شرکت سئو ایران

شرکت سئو ایران

سئو ایران نیز یکی از قدیمی ترین های بهینه سازی در ایران است که برخی نمونه کار های آن به سال 83 برمیگردد. سئو ایران خدمات سئو خود را اینگونه طبقه بندی کرده است:

 • آنالیز سایت
 • بهینه سازی سایت
 • مشاوره سئو

نکته ای که در بررسی ها به آن رسیدم، این بود که بسیاری از نمونه کار های این شرکت حتی تازه تر ها که به رتبه 1 رسیده بودند (به عنوان مثال سال 97) در حال حاضر در صفحه اول هم نبودند و این مقداری باعث شک کردن به بلند مدت بودن نتایج سئو توسط این شرکت می شود. به هر حال از جمله نمونه کار های تازه این شرکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سایت گل گیفت
 • شرکت پناد پلاستیک
 • شرکت فرا پیامک
 • شرکت والکس و …

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت سئو ایران

 • آدرس: تهران، چیذر، میدان ندا، ساختمان شاب
 • شماره تماس: 22695712

 

 1. شرکت سئویاب

شرکت سئو یاب

مشکلی که در اغلب شرکت های سئو وجود دارد، گریبانگیر سئویاب نیز شده است. این شرکت های باید بدانند UX و UI ضعیف میتواند کیفیت خدمات را هم تحت تاثیر قرار دهد و حتی اگر باکیفیت ترین خدمات سئو را هم ارائه دهند، باز هم مشتری سردرگم می شود. به هر حال نمونه کار های موفق و جلب رضایت مشتری سبب شده تا نام این شرکت هم در بین برترین ها قرار بگیرد.

از جمله نمونه کار های سئویاب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سئو سایت تجهیزات پزشکی کاویان
 • سئو سایت چاپ بلوط
 • سئو سایت اروند پلاس
 • و …

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت سئویاب

 • آدرس: تهران، جردن، ساختمان آناهیتا
 • شماره تماس: 88201523
 • ایمیل: info@seoyab.com

 

 1. شرکت سئو اکسپرت

شرکت سئو اکسپرت

وبسایت سئو اکسپرت فعالیت های خود را در موارد زیر دیده است:

 • سئو و بهینه سازی
 • دیجیتال مارکتینگ
 • طراحی پورتال
 • ادز گوگل
 • تولید محتوا
 • رپورتاژ آگهی

متاسفانه در این سایت نیز خبری از نمونه کار هایی برای جلب نظر کارفرما نبود.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت سئو اکسپرت

 • آدرس: تهران، انتهای خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان موسیوند، کوچه پروین
 • شماره تماس: 28425057
 • ایمیل: info@seoexpert.ir

 

 1. شرکت نیو سئو

شرکت نیو سئو

شرکت نیو سئو نیز حدود 7 سال است که در زمینه بهینه سازی سایت ها فعالیت میکند. در سایت شرکت نیو سئو نیز به راحتی نتوانستیم نمونه کار هایی را پیدا کنیم. از جمله خدمات اصلی نیو سئو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش سئو
 • آنالیز سئو سایت
 • طراحی سایت
 • دیجیتال مارکتینگ

نیوسئو بیشتر فوکوس و تمرکز خود را برای آموزش و برگزاری کلاس های آکادمیک برای یادگیری قوانین سئو به کارآموزان گذاشته است.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت نیوسئو

 • آدرس: تهران، خیابان جلال آل احمد، بین آرش مهر و پاتریس
 • شماره تماس: 88272926

 

 1. شرکت خدمات سئو

شرکت خدمات سئو

جای نمونه کار در این شرکت هم خالی است اما به هر حال شرکت خدمات سئو نیز یکی از بهترین شرکت های سئو در ایران است. این شرکت در زمینه انجام، مشاوره و آموزش سئو فعالیت دارد و می توانید برای محول کردن بهینه سازی سایت خود به آنها، از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت خدمات سئو

 • آدرس: کرج، گوهردشت، خیابان رستاخیز، بین 8 و 9
 • شماره تماس: 02634414559

 

 1. شرکت سئو رادزاد

شرکت رادزاد

رادزاد نیز در انتهای لیست برترین شرکت های سئو در ایران قرار می گیرد. از جمله خدماتی که این شرکت ارائه می دهد، میتوان به سئو حرفه ای سایت، مشاوره، آموزش و پشتیبانی سئو به همراه بازاریابی محتوا اشاره کرد. همچنین این سایت افزونه های وردپرس و جوملا را با قیمتی مناسب ارائه می دهد. متاسفانه در این سایت هم خبری از نمونه کار نبود.

بهترین شرکت سئو در جهان

در ادامه به بررسی 5 شرکت برتر سئو در دنیا میپردازیم که بسیار پرقدرت به فعالیت خود ادامه می دهند.

 1. Ignite visibility

شرکت سئو Ignite visibility

این شرکت یکی از مطرح ترین ها در انجام خدمات سئو در سطح جهانی است. بیش از دو سوم فعالیت های این شرکت، معطوف به سئو است و مابقی به تبلیغات اینترنتی تعلق دارد. اغلب مشتریان این شرکت که بیش از 130 کارمند مستقیم برای انجام خدمات سئو دارد، در صنعت خود جزو بزرگترین ها هستند.

این مجموعه در سال های 2016 تا 2020 بهترین شرکت سئو امریکایی به انتخاب مجله کلاچ شده و یکی از همکاران نشریه Search Engine Land است. این شرکت بیش از 150 نمونه کار در سطح بین المللی دارد.

 1. Web FX

شرکت سئو web FX

نام Web FX تقریبا در تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ بعنوان بهترین تکرار می شود. به جرات این شرکت در دنیای دیجیتال بسیار قوی عمل کرده است و در ارائه راهکار های دیجیتال به مشتریان خود همواره موفق بوده است. این شرکت هم بعنوان یکی از بهترین شرکت ها در لیست سایت clutch بوده است. این شرکت همچنین در زمینه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ موفق به دریافت جایزه بهترین در سال 2020 از مجله Horizon awards شده است.

 1. Straight north

شرکت Straight north یکی از بهترین شرکت های سئو در جهان

میتوان گفت این مجموعه، جزو معدود شرکت هایی است که بصورت تخصصی روی سئو و بهینه سازی فوکوس دارد. نام این شرکت هم در لیست بهترین های سایت clutch در سال 2021 دیده می شود.

 1. Neil patel

شرکت دیجیتال مارکتینگ نیل پتل

نمیشه گفت کسی در زمینه سئو فعالی داشته باشه و برند شخصی نیل پتل (یکی از بهترین دیجیتال مارکتر ها) را نشناسه!

قطعا آژانس دیجیتال مارکتینگی که توسط او تاسیس و در حال فعالیت باشد، باید جزو بهترین ها باشد.

 1. Victorious SEO

شرکت Victorious یکی از بهترین های سئو در جهان

این شرکت خدمات On page SEO و Off Page SEO را تحت سرویس سئو خود به مشتریان عرضه میکند. همچنین از فعالیت این مجموعه در زمینه آموزش سئو نیز نباید بگذریم. این شرکت از نظر نشریه معتبر سرچ انجین لند به عنوان یکی از برترین های ارائه دهنده خدمات سئو معرفی شده است.

راهنمای نهایی انتخاب بهترین شرکت سئو در ایران

راهنمای نهایی انتخاب بهترین شرکت سئو در ایران

پس از آماده سازی اهداف خود از برون سپاری خدمات به یک شرکت سئو معتبر، شروع به درخواست تماس و جمع آوری اطلاعات از شرکت های ذکر شده در لیست بالا بکنید. در ادامه به برخی از اشتباهاتی که حتی در این مرحله نیز ممکن است انجام دهید پرداختیم:

 • سئو تضمینی

این ادعا که شرکتی سئو تضمینی ارائه و رتبه 1 گوگل را به کارفرما تعهد می دهد عملی است که هم از نظر اخلاقی و هم قانونی مشکل دار می باشد. از نظر اخلاقی هنگامی که شما تسلط 100 درصدی بر الگوریتم ها و قوانین یک بازی ندارید (بسیاری از فاکتور های سئو بر اساس تجربه بدست آمده اند.) نمی توانید تعهد رتبه ای خاص دهید اما می توان با صحیح بازی کردن به رتبه های بالا رسید.

از نظر قانونی و شرعی هم که طبق قانون فروختن چیزی که شما بر آن تسلطی ندارید (رتبه گوگل) فروش مال غیر بوده و معامله به کل باطل است. بنابراین گول سخنان فریب دهنده برخی شرکت های کوچک که حاضرند به هر قیمتی پروژه را انجام بدهند، نخورید.

 • شرکت های یافته شده در صفحات سرچ بهترین هستند!

در برخی موارد دیده شده شرکت های سئو گوناگون حتی ناشناخته با فعالیت سنگین روی سایت خود به رتبه های بالا در کلمات مرتبط با سئو می رسند و از این طریق اعتبار کسب می کنند. هر چند که بسیاری از وبسایت هایی که در کلمات مرتبط بالا هستند؛ قدیمی، خوب و کار درست می باشند اما اینگونه برخی از بهترین متخصصین سئو و شرکت های قوی را از قلم می اندازید.

حتما سعی کنید لیستی همه جانبه از شرکت های معتبر سئو تهیه کنید.

 • استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مانند لینکدین و اینستاگرام همان میزان که می توانند به شما کمک کنند، همانقدر نیز پتانسیل اثرگذاری منفی در ذهن شما دارند. در نظر داشته باشید افراد مختلف در فضای شبکه های اجتماعی همواره سعی دارند ظاهر خوبی از خود نشان دهند و در عمل ممکن است به هنگام همکاری مشکلات زیادی داشته باشید.

چگونه بهترین شرکت سئو مناسب با کسب و کار خود را پیدا کنیم؟

بهترین شرکت سئو مناسب با کسب و کار

علاوه بر جستجوی آنلاین و یافتن برترین آژانس های ارائه دهنده خدمات سئو، موارد زیر هم می تواند مفید باشد:

 • افراد و متخصصین سئو

اگر شما نسبت به سئو و فرایند بهینه سازی سایت علاقه داشته باشید، احتمالا در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، وبمستر های مطرح و متخصصین سئو را دنبال می کنید. درخواست مشاوره و نظر خواستن زمان چندانی از آن ها نمی گیرد و اغلب هم با روی باز به شما کمک خواهند کرد.

 • دوستان و همکاران

به احتمال زیاد، یک نفر یا شرکت در اطراف نزدیکان شما وجود داشته باشد که با یکی از شرکت های سئو کار کرده است. اگر بتوانید از این فرد اطلاعاتی در مورد مشکلات و مسائل در روند سئو جویا شوید، او نیز با روی باز برای شما نحوه همکاری، هزینه ها و برخی مشکلات را بازگو می کند.

 • شرکت های مشابه شما

با جستجوی ساده در هر کلمه کلیدی، می توانید با سایت هایی آشنا شوید که احتمالا نام شرکت سئو آن ها در زیر فوتر به شکل “بهینه سازی و سئو توسط شرکت X” درج شده است. در چند کلمه کلیدی این مورد را امتحان کنید، قطعا نام شرکت های معتبری به چشمتان می خورد.

سوالاتی که باید بپرسید!

سوالاتی که باید در جلسه اول بپرسید!

برخی سوالات که بهتر است در جلسه ابتدایی از شرکت سئو بپرسید:

 1. در مورد صنعت ما چه می دانید؟

پرسش این سوال به شما نشان می دهد که آیا آنها تجربه ای مشابه در بخش شما دارند یا خیر. برای اینکه پروژه سئو واقعاً موفق باشد، آژانس باید کسب و کار شما را بشناسد.

 1. چه شخصی مسئول پروژه سئو ما می شود؟

داشتن تیم فنی یکی از مهم ترین نکات در انتخاب شرکت سئو معتبر است و بهتر است در جلسه ابتدایی نیز با کارشناس مربوط به پروژه خود آشنا شوید تا از میزان تخصص او آگاه شوید.

 1. آیا کل پروژه در شرکت شما انجام می شود؟

بسیاری از شرکت های سئو فعالیت تولید محتوا را به شرکت های تولید محتوا برون سپاری می کنند. این مسئله برای شما تا جایی که تیمی ناظر به کیفیت محتوای تولید شده وجود داشته باشد؛ مشکل ساز نیست.

 1. رویکرد شما نسبت به سئو سایت ما چگونه است؟

سؤالات باز مانند این به شما امکان می دهد تا کمی بیشتر در مورد نحوه برخورد آنها با پروژه سئو و فرایند آن آشنا شوید.

 1. آیا می توانم نمونه هایی از نحوه لینک سازی و تولید محتوا را ببینم؟

نحوه دریافت بک لینک از سایت های معتبر و همچنین نحوه تولید محتوا مستقیما روی روند پروژه شما تاثیرگذار هستند؛ به همین علت بهتر است در ابتدا برخی از نمونه های کار های شرکت سئو را با جزئیات بررسی کنید.

 1. چگونه و هر چند وقت یکبار میبایست جلسه ای داشته باشیم؟

قطعا شما در نظر ندارید که شبانه روز آژانس سئو را زیر نظر داشته باشید یا تمام وقت خود را در جلسات بگذرانید، اما حداقل ارتباط یک بار در ماه بصورت جلسه حضوری یا آنلاین و دریافت گزارش انجام پروژه می تواند ذهن شما را تا حد زیادی از روند صحیح مطمئن کند.

 

سئو سایت شرکتی

سئو سایت شرکتی

وبسایت های شرکتی اغلب بر اساس بیزینس مدل B2B فعالیت دارند و در این بازار برندینگ حرف اول را می زند. برای شناخت بهتر بر بازار ها B2B، بهتر است گریزی به ویژگی های خریداران و فروشندگان این بازار ها بزنیم.

در بازار B2B یکی از اصلی ترین نکات، کاهش ریسک برای شرکت خریدار است و این کاهش ریسک مستقیما روی انتخاب برند تاثیر می گذارد. برای برندینگ راهکار های گوناگونی وجود دارد که یکی از قوی ترین و ماندگار ترین آنها، سئو سایت است. طبق آمار پیمایشی، بیش از 68 درصد خریداران در بازار B2B برای کسب اطلاعات ابتدا به گوگل مراجعه می کنند.

ویژگی دیگری که در بازار های صنعتی به وضوح مشاهده می کنیم، دفعات خرید پایین و حجم خرید بالاست که این ویژگی را در نمونه کار های سئو سایت شرکتی ایران وب لایف نیز می توانید مشاهده کنید. در وبسایت های شرکتی اغلب تعداد کلیک و ایمپرشن حتی برای رتبه های برتر پایین بوده اما مشتری خاص است و خریدار صنعتی می باشد.

اگر سئو وبسایت شرکتی شما قوی باشد و رتبه های بالای گوگل را در اختیار داشته باشید، مسلما برند شما شناخته شده تر خواهد شد و روی چرخه خرید صنعتی تاثیر خواهد گذاشت.

برای سئو یک وبسایت شرکتی علاوه بر بهینه سازی های معمول، می بایست بطور ویژه روی سئو محلی و گوگل مپ کار کرد. در مقالات بعدی بطور جامع به این دو تکنیک و راه های بهینه سازی سایت برای آن ها خواهیم پرداخت.

استراتژی موفق سئو سایت شرکتی در 5 گام

استراتژی موفق سئو سایت شرکتی در 5 گام

 1. درک کامل تصمیم گیرنده خرید سازمانی

در سئو سایت شرکتی، درک فرآیندی که مشتریان قبل از تصمیم به همکاری با شما طی می کنند، مهم است. به این ترتیب، می‌توانید بهتر در قیف فروش آن ها را هدایت کنید یا لید جنریشن (سرنخ یابی مشتری) را بهتر انجام دهید. تصمیم گیرنده در خرید های سازمانی معمولا با اطلاعات مختلف بمباران می شود، به همین دلیل بهتر است در محتوای سئو شده خود حتما از آنچه در واقعیت ارائه می کنید، صحبت کنید.

 1. توجه ویژه به انتهای قیف فروش

اگر با استراتژی قیف فروش یا حتی با قانون پارتو (20/80) آشنا باشید، مشخص می شود که بهتر است در ابتدا روی کلمات کلیدی هدف که به درآمد تبدیل خواهد شد تمرکز کنید. اگر کلمات کلیدی هدف شما که پولساز هستند را جمع بندی کنید، خواهید دید که در بسیاری از آن ها، تکنیک زوم سئو به کار می آیند.

 1. دید بلند مدت نسبت به سئو سایت شرکتی

هنگامی که فعالیت های مربوط به سئو محلی، بهینه سازی صفحات برای کلمات لانگ تیل و … تمام شد، حال باید شروع به تولید محتوای با کیفیت کرد. به یاد داشته باشید وبسایت شما علاوه بر مشتریانی که به انتهای قیف تعلق دارند، نیاز به کاربران عادی و ترافیک ارگانیک بیشتر در قیف فروش دارد.

 1. استفاده از محتوای تاپیک کلاستر

مزیت سایت های شرکتی در سئو این است که معمولا جامعه هدف این دست از شرکت ها نیچ یا تخصصی هستند و این باعث می شود معمولا با استراتژی سئو مناسب، در بازه زمانی منطقی به رتبه های بالای گوگل برسند. استفاده از محتوای تاپیک کلاستر (ایجاد یک موضوع گسترده و سپس بسط آن به خوشه های موضوعی و نگارش یک مقاله برای هر کدام به همراه لینک سازی داخلی) باعث می شود کاربرانی که تاکنون شما را ندیده اند نیز به وبسایت شما دسترسی پیدا کنند.

 1. سئو محلی

اگر در مورد الگوریتم های گوگل تحقیق کرده باشید، می دانید یکی از الگوریتم هایی که به شرکت های کوچک و محلی کمک می کند، الگوریتم کبوتر گوگل است. جهت گیری محلی در استراتژی محتوایی در بسیاری از وبسایت ها نتایج شگفت انگیزی داشته که با چندین میلیون هزینه هم این چنین بازدهی وجود ندارد.

بصورت خلاصه اگر به 3 شرکت مطرح و موفق در تهران بخواهیم اشاره کنیم، میتوان به آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف، شرکت سئوکار و وبسیما اشاره کرد. در این مقاله بطور کامل در مورد نمونه کار ها، قیمت و خدمات این شرکت ها صحبت شده است.

خیر. گوگل هرگز دیتابیس و معیار های دقیق رتبه بندی خود را منتشر نمی کند و شرکت های سئو برتر، بر اساس بنچ مارکینگ و تجربه به همراه رعایت اصول سئو، سایت شما را بصورت کلاه سفید در رتبه بندی های گوگل بالا می آورند. گوگل به هیچ شرکتی قول رتبه 1 بودن را نمی دهد و بر اساس تجربه متعدد، شما هم اگر شرکتی تضمین رتبه داد، در انتخاب خود شک کنید. برای تضمین بهترین کار مشاهده نمونه کار ها و میزان تخصص تیم سئویی است که روی پروژه شما کار میکنند.

همانطور که اشاره شد، اکثر شرکت ها بر اساس میزانت فعالیت انجام شده طی هر ماه مبلغی را دریافت می کنند. برخی نیز با تخمین رتبه کلمه کلیدی شما در 6 ماه یا یکسال آینده (بر اساس سختی کلمه کلیدی)، مبلغی بصورت کلی از شما دریافت می کنند. در بالا به معایب و مزایای هر روش اشاره شده است.

در ابتدای کار میزان بودجه و اهداف خود در کلمات کلیدی را مشخص کنید. برای این کار حتما مشاوره از شرکت مناسبی بگیرید، چراکه به عنوان مثال سختی رسیدن به رتبه های بالا برای کلمه کلیدی خرید بلیط هواپیما، بسیار بیشتر از کلمات ساده تر و کم رقابت تر است. بعد از آن بر اساس لیستی از شرکت های سئو در سطح اینترنت شروع به جستجو و مشاهده نمونه کار ها، سابقه و موفقیت شرکت سئوکار بکنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

4.9 11 رای ها
به این مقاله رای دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
32 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments