قیمت سئو سال 1400

قیمت سئو سایت

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

قیمت سئو چقدر می شود؟ تعرفه سئو سایت چقدر است؟ احتمالا شما هم این کلمه را بخصوص از متخصصین سئو شنیده باشید: بستگی دارد! موارد بسیار زیادی در قیمت سئو دخیل هستند و این موضوع باعث می شود که بگوییم بستگی دارد. در این مقاله به بررسی شرایط این بستگی می پردازیم.

طبق آمار رسمی گوگل، بیش از 90 درصد فعالان صنعت B2B، برای جمع آوری اطلاعات و خرید خدمات خود از اینترنت و طبعا موتور های جستجو استفاده می کنند. با این تفاصیر قطعا سرمایه گذاری در سئو سایت، نرخ بازگشت سرمایه ارزشمندی برای شما میتواند داشته باشد. در این مقاله بیشتر سعی در شفاف سازی قیمت سئو و هزینه خدمات بهینه سازی سایت داریم اما پیش از هر چیزی برای افرادی که در مورد واژه سئو ابهام دارند، بهتر است کمی مقدمه چینی کنیم.

سئو چیست و چرا مهم است؟

هزینه سئو سایت

بصورت ساده، SEO یا بهینه سازی برای موتور های جستجو به شما کمک می کند تا توسط مخاطبین آنلاین که در حال جستجو در یکی از سرچ انجین هایی مانند Google و Bing هستند، دیده شوید و محتوای خود را در اختیار آن ها بگذارید. روزانه چندین هزار مقاله، محصول و خدمت در سطح وب منتشر می شود و گوگل چگونه تشخیص می دهد که کدام وبسایت باید در رتبه 1 و کدام سایت باید در رتبه 40 قرار بگیرد؟ پاسخ این سوال همان سئو است که فرایندی کمی پیچیده دارد.

برای شناخت بیشتر و آشنایی کامل با مفاهیم سئو، پیشنهاد می کنیم مقاله سئو چیست را مطالعه نمایید.

سئو یکی از پایه های اساسی دیجیتال مارکتینگ است و در اهمیت سئو و ورود سایت به صفحه اول گوگل همین بس که طبق آمار بیش از 75 درصد افراد بعد از جستجو در مورد یک کلمه کلیدی خاص، به صفحه دوم سرچ نمی روند!

به عنوان مثال سایتی که حدود یک سال از طراحی آن می گذشت، بدون هیچ ورودی به ایران وب لایف سپرده شد و پس از گذشت 6 ماه، به میانگین ورودی 400 نفر در روز رسید. (برای مشاهده نمونه کار های سئو ایران وب لایف اینجا را لمس کنید.)

نحوه محاسبه قیمت سئو

نحوه محاسبه قیمت سئو

متاسفانه یا خوشبختانه فرایند سئو سایت طولانی مدت است و بهینه سازی و رشد سایت یک شبه اتفاق نمی افتد. هر چند که بر اثر پاندمی کرونا میل جامعه و بسیاری از مشاغل به سمت کسب و کار های آنلاین پیش رفته است، اما در هر شرایطی با سرمایه گذاری در بخش سئو و اندکی صبر، نتایج فوق العاده ای می گیرید.

اما نحوه قیمت گذاری و تعرفه خدمات سئو چگونه محاسبه می شود؟ قیمت خدمات سئو هر شرکت با شرکت دیگر متفاوت است اما معمولا بهترین شرکت های سئو، قیمت رنج متوسطی دارند که با توجه به نمونه کار های مختلفی که کار کرده اند، معقول است. بطور کلی قیمت سئو سایت، بر اساس 6 مدل زیر ارائه می شود که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند:

 1. قیمت سئو ماهیانه

به دلیل ماهیت پیچیده سئو، عدم حدس زدن رتبه و گرفتن بهترین نتیجه، قیمت گذاری ماهیانه خدمات سئو معمولا منطقی ترین راه است که توسط آژانس های دیجیتال مارکتینگ سراسر دنیا مورد اجرا قرار میگیرد. این مدل قیمت گذاری به شما این امکان را میدهد تا اهداف خود را شفاف مطرح کرده و بر طبق تعرفه های ماهیانه این شرکت ها، خدمات سئو سایت را جلو ببرید.

شرکت های سئویی که با این لن ها پیش میروند، دارای سیستمی یکپارچه هستند که معمولا گزارش خدمات صورت گرفته طی هر ماه را بر اساس بیلان های کاری خدمت شما ارائه می شود و در جریان ریز جزئیات فعالیت های صورت گرفته روی سایت میشوید.

بر خلاف آنچه برخی از افراد سئوکار سودجو می گویند، سئو امری زمانبر است و بین 6 تا 12 ماه برای مشاهده نتایج (بسته به وضعیت سایت و رقبا) زمان نیاز است. اگر بخواهیم قیمت حدودی برای شرکت های موفق در حوزه سئو ارائه دهیم، قیمتی بین 4 تا 8 میلیون تومان ماهیانه است. پس با یک حساب سر انگشتی برای موفقیت در حوزه سئو، نیاز به بودجه حداقل 40 تا 80 میلیون تومانی داریم. (البته شرایط بسته به رقبا و وضعیت سایت ممکن است متفاوت باشد.)

مزایای قیمت گذاری سئو سایت بصورت ماهیانه

 • مشخص شدن مسیر سئو و قرارداد از روز اول
 • دریافت بیلان های ماهانه بر اساس خدمات سئو انجام شده روی سایت
 • هزینه کلی سئو سایت طی چندین ماه و عملا بصورت قسطی پرداخت می شود.
 • اغلب شرکت های معتبر فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ دنیا از این سیستم قیمت دهی استفاده می کنند.
 • نتایج بدست آمده در این روش ماندگار هستند.
 1. قیمت سئو بر اساس کلمه کلیدی

در این روش شرکت ارائه دهنده خدمات سئو، بجای مشخص کردن مبلغی مشخص برای بهینه سازی کلی سایت، بر اساس آنالیز سایت و رقبا قیمتی پیشنهاد میدهد. این هزینه بر اساس میزان سختی کلمه کلیدی ارائه شده توسط کارفرما، میزان فعالیت رقبا در آن کلمه کلیدی خاص و وضعیت فعلی سایت تعیین می شود. ایراد اساسی قیمت گذاری بر اساس کلمات کلیدی این است که ممکن است بعد از گذشت زمان داده شده توسط شرکت سئوکار، هنوز رتبه مورد نظر کسب نشده باشد و این باید در قرارداد ذکر شود که اگر به نتیجه دلخواه نرسیدیم چه خواهد شد؟

ایراد دیگری که به این روش قیمت گذاری میتوان گرفت، عدم پایداری نتایج بدست آمده بعد از تحویل پروژه است. چراکه بعد از اتمام پروژه بر اساس کلمات کلیدی، شرکت سئو وظیفه ای در قبال بهینه سازی سایت ندارد. البته بهترین راهکار این است که شرکت ارائه دهنده خدمات سئو، توصیه هایی مبنی بر محتواگذاری منظم به کارفرما بکند تا از افت شدید رتبه جلوگیری شود.

 1. قیمت سئو پروژه ای

قیمت گذاری سئو بصورت پروژه ای، بر اساس پارامتر های مورد توافق در جلسه مشاوره سئو مانند افزایش ورودی سایت به میزان مشخص، بهبود رتبه در کلمات کلیدی که اکنون رتبه دارند، لینک سازی و … تعیین میگردد.

قیمت موارد مورد توافق در جلسه اولیه شامل موقعیت فعلی سایت، تعداد کلمات کلیدی مدنظر و سختی آنها با توجه به رقبا، میزان بک لینک های مورد نیاز برای خریداری، میزان محتوای تولیدی و زمان مدنظر حدودی برای رسیدن به نتایج می باشد. بعد از اتمام پروژه و دستیابی به اهداف تعیین شده، رتبه های سایت تقریبا پایدار خواهند بود، چراکه از روش های کلاه سفید برای افزایش ارگانیک رتبه استفاده شده است.

البته باید بدانیم که سئو یک روند مستمر و ادامه دار برای حیات یک سایت است و بعد از اتمام پروژه، تولید محتوا و دریافت بک لینک باعث حفظ رتبه و حتی بهبود آن می شود. از همین رو همواره به کارفرمایان توصیه می کنیم بعد از اتمام پروژه نیز این موارد را حتما رعایت کنند تا مشتریان آنها کاهش نیابد.

 1. قیمت سئو ساعتی

این روش قیمت گذاری، معمولا دیگر کاربردی ندارد مگر اینکه بخواهید با یک فریلنسر برای سئو سایت قرارداد ببندید. بر عکس خدمات سئو، انجام مشاوره های سئو بصورت ساعتی رواج دارد و مهم آن است که اطلاعات پایه ای در مورد سئو سایت داشته باشید تا در جلسه مشاوره، به بررسی نکات فنی و کاربردی پرداخته بشود.

همانطور که اشاره شد، در جلسه مشاوره ساعتی سئو، سرپرست سئو ایران وب لایف بعد از بررسی کامل سئو داخلی و خارجی سایت شما پیش از جلسه، راهکار های تست شده و عملی در جهت افزایش ترافیک و بهبود رتبه سایت در کلمات کلیدی مختلف ارائه می دهد.

 1. قیمت سئو داخلی سایت

برای شروع فرایند سئو سایت و بهینه سازی، بررسی و رفع موارد سئو داخلی از اهم فعالیت هاست. سئو داخلی به معنای تمام فعالیت هایی است که منجر به بهتر شدن سایت برای کاربر و بالطبع برای گوگل می شود. فرایند سئو داخلی سایت بر اساس موارد زیر شروع می شود:

 • رفع نقایص فنی شامل گزارش اولیه ایرادات URL سایت، ایرادات سرعت، بهبود SSL، گزارش ایرادات سرچ کنسول و آنالیتیکس و …
 • سئو محتوا شامل نگارش و بهینه سازی Page title و Meta Description، تولید محتوای سئو شده، تحقیق کلمات کلیدی، استفاده از حرفه ای ترین اصول تبلیغ نویسی، بهینه سازی هدینگ های هر صفحه (H1-H6)، سئو تصاویر و …
 • تحلیل و آنالیز با ابزار های پیشرفته مانند GA، GSC، Website Auditor، Ahrefs، MOZ و …

در این بخش که به دو دسته کلی سئو تکنیکال و سئو محتوا نیز تقسیم بندی می شود، روند و رویکرد سایت برای فعالیت موثر به گوگل نمایش داده می شود. بهینه سازی داخلی سایت را هم میتوان با دریافت هزینه متعارف آن انجام داد، اما همواره باید بدانیم در کلمات کلیدی سخت، سئو Off Page اهمیت مکرر پیدا می کند.

 1. تعرفه سئو خارجی سایت

به هر فعالیتی که خارج از سایت برای ارتقای رتبه و کسب اعتبار صورت میگیرد، سئو خارجی می گویند. سئو خارجی صرفا لینک بیلندینگ (دریافت بک لینک از سایت های معتبر) نیست و به دسته بندی های گوناگونی تقسیم بندی می شود که عبارتند از:

 • لینک سازی و دریافت بک لینک
 • رپورتاژ آگهی های متنوع
 • برندسازی
 • دریافت سوشال سیگنال و فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • ویدئو مارکتینگ

خدمات سئو خارجی سایت بخصوص لینک بیلدینگ توسط تیم مجرب سئو ایران وب لایف صورت می پذیرد. برای مشاهده قیمت لینک بیلدینگ طبیعی و اصولی به صفحه خرید بک لینک مراجعه کنید.

تعرفه سئو سایت

تعرفه سئو در سال 1402

تعرفه سئو بر اساس روند قرارداد های ماهیانه، در سال 1401 معمولا بین 5 تا 10 میلیون تومان قیمت گذاری می شود. البته بسته به نیاز هر صنعت و میزان شدت رقابت، این میزان متغیر است. به عنوان مثال کسب و کاری که صرفا قصد افزایش آگاهی عمومی نسبت به خدمات خود را دارد، با سایت گردشگری یا خدمات چاپی که دارای رقبای سرسختی هستند از نظر میزان فعالیت ماهانه و طبعا قیمت گذاری پروژه نیز متفاوت هستند.

بهترین کار برای دریافت قیمت و پروپوزال تماس با مشاورین فروش ایران وب لایف و دریافت مشاوره رایگان برای خدمات سئو است. منتظر تماس شما هستیم.

لیست قیمت سئو ایران وب لایف

لیست قیمت سئو شامل قیمت گذاری تمامی خدماتی است که بر اساس پروپوزال ارسال شده برای هر شرکت قابل مشاهده است. در ایران وب لایف 5 نوع از کسب و کار شناسایی و متناسب با نیاز هر کدام، پروپوزال ارائه می شود. این موقعیت ها به شرح زیر است:

 1. موقعیت یابی (Positioning)

پلن سئو موقعیت یابی ایران وب لایف

پکیج موقعیت یابی برای شروع به کار سئو هر وبسایتی توصیه می شود و شامل اقدامات پایه سئو تکنیکال داخلی، محتوا و سئو خارجی می شود. لیست قیمت سئو این پکیج از حدود 4 میلیون تومان آغاز می شود و بر اساس نیاز های کارفرما قابل ارتقا و جابجایی نیز می باشد. (برای دریافت قیمت به روز بهتر است تماس بگیرید.)

از جمله مواردی که در پکیج پایه یا موقعیت یابی به چشم می خورد میتوان به گزارش و رفع ایرادات URL، بهبود SSL، گزارش دهی ماهیانه طی بیلان های منظم، تولید محتوای 10 محصول و 2 مقاله تا حدود 10 هزار کلمه در ماه، دریافت بک لینک و … که در پروپوزال انتهای مقاله می توانید تمامی آن ها را مطالعه نمایید.

 1. هدف گذاری (Targeting)

پلن سئو تارگتینگ ایران وب لایف

پکیج هدف گذاری به کسب و کار های متوسط تا بزرگ پیشنهاد می شود که قصد دارند ورودی سایت خود را افزایش دهند. در این پکیج امکانات اضافی برای کسب و کار های بزرگ از جمله تولید محتوا تا 12 محصول و 3 مقاله جامع تعبیه شده است. هزینه شروع پکیج تارگتینگ ایران وب لایف از 6 میلیون تومان آغاز و بر اساس نوع پروژه قابل ارتقا نیز می باشد. (برای دریافت قیمت به روز بهتر است تماس بگیرید.)

 1. تهاجمی (Aggressive)

پلن سئو تهاجمی ایران وب لایف

هر شرکت علاقه مند به فعالیت های تهاجمی و دریافت سهم بازار بیشتر در عرصه آنلاین، می تواند چشم انداز خوبی در این پکیج ایران وب لایف مشاهده کند. با تولید محتوای بالا، لینک بیلدینگ قوی، امکان گزارش گیری ماهانه، هفتگی و لحظه ای و … پکیج تهاجمی مناسب برای کسب و کار هایی است که می خواهند در عرصه دیجیتال قوی و پر قدرت ظاهر شوند.

 1. رهبر بازار (Market Leader)

پلن سئو رهبر بازار ایران وب لایف

اگر شما خود را رهبر یک بازار فرض می کنید و توانایی دریافت اکثریت سهم بازار مشتریان هدف را در خود می بینید، پکیج راهبر بازار ایران وب لایف منتظر شماست. قوی ترین لینک بیلدینگ، تیم محتوایی اختصاصی، مشاوره و آنالیز هفتگی و ماهانه، آموزش هفتگی بخش های مجزای شرکت و … از جمله خدمات شامل این پکیج است.

 1. سئو لایف (SEO life)

علاوه بر تمامی پکیج ها، میتوانید از گزینه نامحدود ایران وب لایف به نام بسته سئو لایف نیز استفاده کنید. با انتخاب این پکیج شما می توانید هر گزینه پروپوزال را برای شرکت خود شخصی سازی کنید.

هزینه سئو وردپرس

سئو سایت وردپرسی

وردپرس یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین CMS (سیستم مدیریت محتوا) در سطح وب است که دلیل آن هم آسانی استفاده، وجود پلاگین های متنوع، امنیت قابل قبول و … است. هزینه سئو سایت طراحی شده با وردپرس هم مانند سایر سایت ها بر اساس میزان رقابت و صنعت تعیین می شود و صرفا وردپرس باعث آسانی اجرای فعالیت های سئویی می شود.

به عنوان مثال افزونه سئو رنک مث یا یواست سئو اکثر موارد مربوط به سئو داخلی مانند بررسی محتوا، درج متای تایتل و توضیحات، ساخت نقشه سایت و … را به آسانی انجام می دهد. اما برای دریافت این موارد در سایت های اختصاصی نیاز به کدنویسی دولوپر سایت و صرف زمان انتظار بیشتری است.

قیمت سئو سایت اختصاصی

قیمت سئو سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی به معنای کدنویسی شخصی از صفر تا صد یک سایت است. این سبک از سایت ها معمولا دارای سرعت های فوق العاده بالا، کدنویسی بهینه، قابلیت های فراوان و … هستند. اما موردی که سئو سایت اختصاصی را کمی مشکل تر از وردپرسی میتواند بکند، عدم تعامل صحیح متخصص برنامه نویس سایت با متخصص سئو در رفع نواقص سئوی سایت است.

برخی از مواردی را که در سایت های وردپرسی میتوان با چند کلیک اجرا کرد، در سایت های اختصاصی نیاز به دریافت پشتیبانی و احتمالا صرف هزینه بیشتر است.

قیمت سئو تضمینی چگونه است؟

یکی از مواردی که بعضا بسیار مشکل آفرین شده، سئو سایت تضمینی است. ما به عنوان فرهنگساز در مقولات جدید نباید عادات بد را پایه گذاری کنیم. یکی از خطوط قرمز، دادن وعده جایگاهی در موتور جستجوی گوگل است؛ چرا که عملا گوگل قول رسیدن به رتبه خاصی را به سایت های مختلف نمی دهد. تنها بر اساس عملکرد مستمر و مثبت، نتیجه در سئو روشن و مشخص خواهد بود.

ارائه قیمت سئو تضمینی به معنای این است که طی مدت مشخصی سایت به رتبه دلخواه خود می رسد، اما اگر نشد چه؟

قیمت ماهانه سئو باید بر اساس فعالیت ها به همراه درصدی سود برای شرکت دیجیتال مارکتینگ در نظر گرفته شود و اعتماد طرفین باید بر اساس میزان موثر بودن خدمات در نمونه کار های سئو سایت مشخص باشد. شما با تحقیق و مشاهده سایت های سئو شده توسط هر مجموعه ای می توانید عیار آن ها را بسنجید.

در دنیا هم بر اساس معیار وبسایت WebFX که یکی از آژانس های برتر سئو است، تعرفه سئو وبسایت از 1500 تا 3500 دلار در ماه بخش بندی شده است.

لیست پکیج سئو ایران وب لایف بر اساس جدول + قیمت

4.8/5 - (11 امتیاز)

فهرست مطالب

2 پاسخ

 1. ممنون از مقاله خوبتون
  ی سوال داشتم. تو هزینه هاتون قیمت رپورتاژ و خرید بک لینک جداست یا روش لحاظ شده؟

  1. ممنون از شما.
   خیر مبلغ رپورتاژ به علت تفاوت هر پروژه با دیگری و رقبا، بصورت ماهانه چیزی بین 500 تا 2 میلیون تومان به قیمت سئو سایت می افزاید که تماما برای وبسایت های رپورتاژ دهنده ارسال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *