تولید محتوای سئو شده

تولید محتوا

همیشه هنگامی که از تولید محتوا صحبت می شود، بصورت مستقیم تعریفی از محتوا به مخاطب داده نمی شود. بصورت مشخص محتوا به معنای ارائه اطلاعات از طریق فرم و کانال های مختلف برای هدف مشخصی به مخاطبان است. بر اساس این تعریف، تولید محتوا در سه قسمت مهم مورد بررسی قرار میگیرد:

 • فرم تولید محتوا و کانال ارائه آن
 • استراتژی مشخص برای ارائه محتوا
 • هدف نهایی از محتوای تولید شده

تدوین استراتژی مناسب برای تولید محتوا

استراتژی مناسب برای تولید محتوا، متناسب با بودجه و وسعت سازمانی هر شرکت باید تدوین شود. فرقی نمیکند تولید چه محتوایی (از محتوای متنی گرفته تا محتوای اینفوگرافیک) مدنظر شماست، در نهایت استراتژی و نظم پیوسته در انجام پروژه تولید و انتشار محتواست که حرف آخر را میزند.

یکی از مواردی که هنگام تدوین برنامه برای انتشار محتوا باید حتما لحاظ کنیم، تهیه تقویم محتوایی است. هدف از زمان بندی محتوا برای انتشار، تاثیر مثبت آن روی سئو سایت است. یکی از مواردی که ما در تیم سئو ایران وب لایف مد نظر قرار می دهیم، تولید و انتشار منظم محتواست. اینکه سایتی بصورت منظم محتوای خود را منتشر کند، تاثیر مستقیمی در روند بهبود رتبه و سئو سایت می گذارد.

هنگام تدوین استراتژی تولید محتوای خود، میتوانید روی مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ایران وب لایف حساب کنید.

چرا تولید محتوا؟

چرا تولید محتوا

 1. هسته اصلی هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ، محتواست.

محتوای مناسب، تمامی عناصر استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما را به هم متصل می کند. محتوایی که برای وبلاگ، تبلیغات، محصول، شبکه های اجتماعی و … نوشته می شود، در نهایت با استفاده از یک برنامه بازاریابی محتوای جامع می تواند در رسیدن به اهداف سازمانی کمک شایانی کند.

به عنوان مثال برای افزایش ورودی و نرخ CTR در خدمات تبلیغات کلیکی، باید محتوایی جذاب نگارش شود. به علاوه هنگامی که این محتوای جذاب باعث ورود مخاطب به سایت شما شد، محتوای کامل و روان وبلاگ یا محصول شما میتواند نظرش را برای خرید جلب کند.

 1. تولید محتوای جذاب، نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بالایی دارد.

تولید مداوم محتوا میزان بازدید از وب سایت را افزایش می دهد و با افزایش بازدید، نرخ تبدیل نیز بهبود می یابد. بهبود نرخ تبدیل بسیار حائز اهمیت است، چراکه دریچه ورود کاربر به قیف فروش شماست.

 1. محتوای سئو شده، بهبود رتبه گوگل

هدف نهایی اکثر کارفرمایان از تولید محتوا، دریافت ترافیک ورودی بیشتر است. طبیعتا هر میزان که محتوای شما ارزشمند تر و با رعایت قوانین سئو محتوا تولید شده باشد، موتور های جستجو مانند گوگل میل بیشتری به بهبود رتبه سایت شما نشان می دهند. خریداران محصولات شما در نهایت از قدرت گوگل برای یافتن راه حل های خود استفاده می کنند و بهبود رتبه شما در این موتور جستجو، سبب ورود ترافیک زیادی به سایت شما می شود.

 1. بازاریابی محتوا مقرون به صرفه است.

طبق مطالعه ای که توسط آژانس DemandMetric انجام شده، بازاریابی محتوا از لحاظ هزینه حدود 62 درصد از روش های تبلیغاتی سنتی ارزان تر تمام میشود و حدود 3 برابر نرخ تبدیل بیشتری را به همراه می آورد. پس بازاریابی محتوا نسبت به سایر اشکال سنتی هزینه کمتری داشته و موثر تر است. اما باید به این نکته توجه داشت که استراتژی بازاریابی محتوا امری زمان بر است و مدت زمانی طول میکشد تا نتایج آن را مشاهده کنید.

 1. خریداران امروزی تحلیل محتوا میکنند!

بهتر است به برخی آمار های کاربران اینترنتی نگاهی بیندازیم:

 • تقریبا نیمی از افراد 18 تا 50 ساله اخبار و اطلاعات مورد نیاز روزمره خود را بصورت آنلاین دریافت می کنند.
 • بر اساس آمار سایت Hubspot، عمده خریداران حداقل نیمی از زمان خرید خود را صرف مطالعه مشخصات، توضیحات و مقایسه محصول می کنند.

 

 1. اعتماد بیشتر بازدیدکنندگان

تولید محتوای قوی ابزاری عالی برای جلب اعتماد مخاطب نسبت به تجارت شماست. مخاطبان، محتوای شما را می خوانند و از این طریق در مورد کسب و کار شما، ارزش های شما و نام تجاری شما اطلاعات کسب می کنند. اگر محتوای شما درجه یک باشد، باعث نظر دادن و درگیری مخاطب با مطالب سایت شما میشود. اعتمادی که از این طریق کسب می کنید، سبب می شود تا زمانی که نیاز به خرید پیدا می کند، برند شما را انتخاب کند.

 1. با محتوای عالی، خودتان را از رقبا جدا می کنید.

چالشی مداوم در تجارت، فضای رقابتی است که همیشه تغییر می کند. به عنوان یک شرکت، برای بقای شما ضروری است که خود را از رقبا متمایز کنید. بازاریابی محتوا راهی برای رسیدن به این تمایز است. با داشتن محتوایی عالی می توانید نشان دهید چه چیزی شرکت شما را خاص می کند.

 1. محتوای عالی باعث برگشت مخاطب به سایت می شود.

بسیار شده هنگامی که در حال مطالعه مقاله ای خاص هستیم، مشکلی پیش می آید و از ادامه مطالعه آن باز میمانیم. دوباره کلمه کلیدی را در گوگل می زنیم و باز هم به سایت قبل برمیگردیم. گوگل متوجه بازگشت مخاطب به سایت می شود و به عنوان فاکتوری مهم برای رتبه بندی از آن استفاده می کند. چه چیزی باعث شده باز هم به آن سایت برگردیم؟ طبیعتا محتوای غنی!

اهداف تولید محتوای ارزشمند

اهداف تولید محتوا

 • آموزش و تولید دانش

از محتوا به طور معمول برای مباحث مارکتینگ استفاده میشود اما در فضای رقابتی و برای تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل، به خودی خود تولید دانش ارزشمند نیز صورت می گیرد. هنگامی که کاربر اطلاعات مربوط به یک محصول را جستجو می کند، در واقع به دنبال پاسخی برای پرسش های خود است و در نهایت سایتی که این نیاز را با آموزش و تولید دانش ارضا کند، گوی رقابت را می برد.

 • ایجاد مشارکت اجتماعی

امروزه بهترین پلتفرم برای افزایش تعامل و آگهی از برند، شبکه های اجتماعی هستند. یکی از خدمات ایران وب لایف، تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی است که از این فرصت برای بهبود ارزش ویژه برند می توانید حداکثر بهره را ببرید.

 • بهبود رتبه در گوگل

طبیعتا اصلی ترین هدفی که شما از سفارش تولید محتوا دارید، جذب مخاطب می باشد و بهبود رتبه در گوگل دقیقا مساوی با جذب کاربر است. تولید محتوای ارزشمند و مفید، در نهایت یکی از موارد سئو است که باعث رتبه گرفتن مقالات یا محصولات شما می شود.

تولید محتوای خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های تولید محتوای خوب

 • یونیک و ارجینال

وقتی صحبت از ایجاد محتوای خوب می شود، “یونیک بودن” کلمه ای است که باید همیشه بخاطر بسپارید. همانطور که می دانیم یکی از اهداف اصلی تولید محتوا، رتبه گرفتن در گوگل و ورود کاربر از این مجرا به سایت است. گوگل چندین سال است که از الگوریتم پاندا به عنوان اصلی ترین عامل روی رتبه بندی های خود استفاده می کند. یکی از عملکرد های اصلی این الگوریتم هم مبارزه با تولید محتوای کپی و ضعیف است.

 • عناوین خلاقانه و سئو شده

قانون پارتو را به خاطر دارید؟ بر اساس آمار واقعی از سایت copyblogger در حدود 80 درصد مخاطبان عنوان شما را میخوانند در صورتی که خوانندگان متن مقاله شما به حدود 20 درصد می رسد. استفاده از عناوین خلاقانه میتواند میزان مشارکت مخاطب با مطالب سایت شما را بطور چشمگیری افزایش دهد.

 • دارای پیشنهادات مختلف و CTA

یکی از ویژگی هایی که محتوای عالی را از خوب متمایز می سازد، استفاده از عبارات call to action مناسب و به موقع بین متون است. البته باید به خاطر بسپارید که این عبارات نباید زیاد و خسته کننده باشد.

 • پاسخگوی نیاز باشد.

هدف نهایی موتور های جستجو چیست؟ یافتن پاسخ برای سوالات. اگر کاربر بعد از مطالعه محتوای شما به پاسخ مد نظر خود نرسد، گوگل با توجه به دانسته هایی که دارد، رتبه سایت شما را کاهش می دهد. یکی از این علائم، بازگشت مخاطب از سایت شما به صفحه سرچ گوگل و وارد شدن به سایت رقیب است. پس محتوایی که نگارش می شود باید در یک مفهوم، تمامی موضوعات را تحت پوشش قرار دهد.

 • لینک خارجی به منابع معتبر

استناد به منابع معتبر در یک موضوع خاص نه تنها باعث از دست رفتن اعتبار سایت شما نمی شود، بلکه نشان می دهد شما برای موضوعات مطرح شده در محتوای خود، اسناد معتبری دارید.

 • استفاده از مالتی مدیا

درج محتوای غنی مانند عکس، اینفوگرافیک و ویدئو در مقالات یا محصولات علاوه بر بهبود سئو، مستقیما روی رضایت کاربری تاثیرگذار است. برخی از افراد از طریق مشاهده ویدئو راحت تر یاد می گیرند، برخی از طریق گوش دادن به محتوای صوتی و برخی نیز بر اساس مطالعه متنی روان. پس چه بهتر که همه این محتواها را بصورت یکجا در صفحه شما مشاهده کنند.

انواع فرم تولید محتوا

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی بخصوص برای سئو سایت بسیار ارزشمند است. یکی از اهدافی که گوگل همیشه دنبال می کند، یافتن سایت هایی با انتشار دانش محتوایی جدید است. تولید محتوای متنی زمانی که به سئو محتوا نیاز پیدا می کنید، خودش را نشان می دهد. تیم تولید محتوای ایران وب لایف مبتنی بر آخرین الگوریتم های گوگل اقدام به نگارش صفر تا صد انواع محتوای متنی می کند.

تولید محتوای متنی بصورت کلی به موارد زیر تقسیم میشود:

 • تولید محتوای اولیه سایت
 • تولید محتوای محصولات
 • تولید محتوای دسته بندی ها
 • نگارش محتوای مقالات

از جمله نکات مدنظر تیم تولید محتوا ایران وب لایف جهت نگارش مقالات، ورود محتوای اولیه سایت، محصولات و دسته بندی ها، به شرح زیر است:

 1. نگارش محتوا کاملا یونیک و بدون کپی برداری
 2. ترجمه مقالات انگلیسی مطرح به همراه روان سازی آن ها
 3. اجرای تمامی نکات سئو محتوا مانند استفاده صحیح از کلمات کلیدی، کلمات هم خانواده، استفاده از لیست ها و … در دستور کار ایران وب لایف است.
 4. به جهت تاثیر استفاده از تصاویر در سئوی محتوا، بنا به نظر کارفرما بطور متوسط بین هر 300 تا 400 کلمه تصویری یونیک درج میشود.
 5. علائم نگارشی مانند ویرگول، نقطه، ویراستاری و … به صورت کامل در نگارش محتوا لحاظ می شود.

 

تولید محتوای گرافیکی

تولید محتوای گرافیکی

هر چند که تولید محتوای متنی، عضوی جدایی ناپذیر از فرایند رشد هر سایتی است، اما شما باید به این نکته توجه داشته باشید که علاقه مخاطب به محتوای غنی مانند اینفوگرافیک بصورت روز افزون در حال افزایش است. تولید محتوای گرافیکی علاوه بر اینکه روند رشد سئو سایت شما را بهبود می بخشد، باعث انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی، با نام و برند شما و ورود مخاطب به سایت می شود.

به یاد داشته باشید که موتور های جستجو مانند گوگل، می خواهند رضایت بخش ترین نتایج ممکن را به کاربر نشان دهند. گنجاندن محتوای چندرسانه ای در مقالات شما باعث جذابیت بیشتر برای گوگل و مخاطبان می شود. همچنین استفاده از محتوای گرافیکی منحصر به فرد می تواند به مقاله شما در مقایسه با سایر مقالات صفحه اول گوگل که مالتی مدیا ندارند، کمک فراوانی در صعود به رتبه یک کند.

خلاقیت در ساخت اینفوگرافیک کاری بسیار لذت بخش برای تیم تولید محتوای گرافیکی ایران وب لایف است.

تولید محتوای ویدئویی

تولید محتوای ویدئویی

اگر فقط یک دلیل برای استفاده از محتوای ویدئویی میخواهید، آن میتواند سئو باشد. استفاده از ویدئو در محتوا و انتشار آن در سایت هایی مانند آپارات، تاثیر مستقیمی در افزایش تعامل کاربر و بهبود نرخ تبدیل می گذارد.

چرا تولید محتوای ویدئویی؟

 • این روز ها گوگل به محتوای ویدئویی اهمیت فراوان می دهد، شما چطور؟

همانطور که در بخش قبل گفته شد، گوگل محتوای سایت شما را کامل بررسی می کند. اگر محتوای شما ترکیبی از متن، تصویر غنی و محتوای ویدئویی باشد، به این معنی است که مقاله ارائه شده به همان اندازه که آموزنده است، متنوع نیز هست. بنابراین به بالا آمدن محتوا در رتبه بندی SERP کمک می کند.

 • اشتراک گذاری ویدئو! هم سئو، هم مشتری

حتما هنگام جستجوی کلمات کلیدی در گوگل، متوجه تب ویدئو از سرویس های اشتراک گذاری مانند آپارات، نماشا یا تماشا شده اید. شما با تولید محتوای ویدئویی ارزشمند و اشتراک آن در این سایت ها، علاوه بر دریافت لینک و قدرت از آن ها، بصورت مستقیم می توانید مشتری و فردی که به ویدئو شما علاقه مند بوده را جذب کنید.

 • محتوای ویدئویی ماندگاری کاربر در سایت شما را بسیار زیاد می کند.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که گوگل بر اساس الگوریتم هایی مانند رنک برین، توجه زیادی به میزان ماندگاری کاربر روی سایت شما نشان می دهد. از طرفی استفاده از مالتی مدیا در سایت علاوه بر کاهش نرخ پرش، باعث افزایش مدت زمان ماندگاری کاربر روی سایت می شود.

 • محتوای ویدئویی با کیفیت باعث دریافت بک لینک ارزشمند می شود.

همانطور که بار ها گفتیم، بک لینک با کیفیت مهم ترین قسمت سئو خارجی سایت است و هنوز هم گوگل اعتبار سنجی دامنه ها را با میزان و کیفیت لینک های دریافتی انجام می دهد. از طرفی اشتراک گذاری ویدئوی شما در شبکه های اجتماعی با لینک سایت، میتواند باعث دریافت سوشال سیگنال خوبی بشود.

در نهایت استفاده از ویدئو مارکتینگ برای هر سایتی بسیار مفید است و چه بهتر که این ویدئو ها، ارزشمند و جالب باشند.

تولید محتوای صوتی

تولید محتوای صوتی

پادکست و محتوای صوتی جزئی از علاقه مندی های بسیاری از کاربران فضای مجازی شده است. خب چرا شما از قابلیت های فراوانی که پادکست دارد، استفاده نکنید؟ حتی گوگل هم برای تولید محتوای صوتی ارزش زیادی قائل می شود و برای آن (در صورت وجود) جایگاه خوبی در ریچ اسنیپت قرار می دهد. قرار دادن پادکست های جذاب در مقالات آموزشی و حتی توضیح محصولات میتواند شما را یک سر و گردن از رقبا بالاتر نگه دارد.

نمایش بیشتر

تولید محتوای متنی

+1

تولید محتوای گرافیکی

+370

تولید محتوای ویدئویی

+98

تولید محتوای صوتی

+46

همگام با آپدیت های گوگل 2022

تدوین استراتژی محتوا

تدوین استراتژی محتوا

یک استراتژی مناسب، منظم و براساس بودجه موردنظر شما توسط بهترین کارشناسان تدوین میگردد.

تحقیق کلمه کلیدی

تحقیق کلمه کلیدی

با استفاده از ابزارهای پیشرفته و حرفه ای، کلمات کلیدی سایت شما را پیدا کرده و براساس آن محتوا را میسازیم.

تدوین استراتژی محتوا

تولید محتوای سئو شده

محتوای تولید شده، مطابق با آخرین الگوریتمهای گوگل تولید میشود تا در کمترین زمان شناخته شود.

در تیم تولید محتوا ایران وب لایف

تولید محتوا یونیک

تولید محتوای یونیک و غنی

در ایران حدود 6 میلیارد سرچ روزانه کلمات کلیدی در طول روز از طریق موتور جستجوی گوگل صورت می پذیرد.

قیمت منصفانه

ارزش یک محتوای یونیک و غنی را نمیتوان با تعداد کلمات قیمت گذاری کرد. مطمئن باشید پس از سفارش تولید محتوا از ایران وب لایف پشیمان نمی شوید. بهترین کار تماس با کارشناسان و دریافت مشاوره رایگان از طریق راه های ارتباطی است.

خدمت سئو
بازگشت سرمایه

بازگشت سرمایه

در ایران حدود 6 میلیارد سرچ روزانه کلمات کلیدی در طول روز از طریق موتور جستجوی گوگل صورت می پذیرد.

بهبود رتبه سایت

بهبود نرخ کلیک کاربر یکی از اصلی ترین اهداف سئو است. این آمار در بهینه ترین حالت سئو حدود 40 درصد است ولی برای خدمات ادز و تبلیغات بنری زیر 1 درصد میباشد.

روشی مقرون به صرفه

روشی مقرون به صرفه

اگر به دنبال راهکاری برای دوام کسب و کار خود در بلند مدت هستید، انجام خدمات سئو بهترین گزینه است.

محتوا پادشاه است

محتوا پادشاه است!

با توجه به تغییرات روزانه تصمیم گیری در کشور، سرمایه گذاری در امر سئو و وبسایت بسیار امن تر از شبکه های اجتماعی خارجی است

نمونه کار های تولید محتوا

نیاز به مشاوره دارید؟

کافیست فرم زیر را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید!

دریافت مشاوره

از زبان مشتریان

سوالات متداول

تولید محتوا فرآیند تولید موضوعی است که برای خریدار شما جذاب است، محتوای نوشتاری یا بصری پیرامون آن ایجاد می‌کند و آن اطلاعات را به عنوان وبلاگ، ویدئو، اینفوگرافیک یا سایر قالب‌های محتوا برای مخاطبان در دسترس قرار می‌دهد.
هزینه تولید محتوا معمولا بر اساس شکل محتوایی (ویدئو، تصویر، اینفوگرافیک، محتوای متنی و …) محاسبه می گردد. برای اطلاع از قیمت دقیق هر نوع تولید محتوا بهتر است با همکاران مشاور ما تماس بگیرید.
شما عزیزان می توانید بعد از تماس با ما و دریافت مشاوره رایگان، سفارش تولید محتوای مناسب کسب و کار خود را بدهید.
پروسه تولید محتوا برای هر بخش متفاوت است. به عنوان مثال میزان زمان برای تولید محتوای متنی نسبت به تولید محتوای اینفوگرافیک کمتر است. به طور معمول میزان زمان انتظار برای تحویل محتوای متنی، حدود 2 روز کاری بعد از ثبت سفارش است.
تیم فنی ایران وب لایف توانایی تولید محتوای متنی با کیفیت و سئو شده، اینفوگرافیک های جذاب، تصاویر طراحی شده با دکور و المان های متنوع، تولید محتوای پادکست، ویدئویی و … را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *