سئو سایت شرکتی

سئو سایت شرکتی

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

حتی اگر رشد کسب و کار ها در اینترنت را صرفا محدود به سئو و بهینه سازی نکنیم و انواع کانال های دیجیتال برندینگ را برای پیشرفت در اختیار داشته باشیم، باز هم سئو سایت شرکتی باعث ایجاد ورودی هدفمند و با ارزش می شود و نباید آن را دست کم گرفت.

حتی اگر رشد کسب و کار ها در اینترنت را صرفا محدود به سئو و بهینه سازی نکنیم و انواع کانال های دیجیتال برندینگ را برای پیشرفت در اختیار داشته باشیم، باز هم سئو سایت شرکتی باعث ایجاد ورودی هدفمند و با ارزش می شود و نباید آن را دست کم گرفت.

اگر مدیر یک شرکت تولید کننده قطعات فولادی هستید، خدمات تعمیرات لوازم منزل انجام می دهید، مالک یک برند قدیمی هستید و قصد دارید رویه پیشتاز و نوینی ایجاد کنید یا عضوی از تیم مارکتینگ یک شرکت داروسازی هستید، قطعا سئو سایت شرکتی مناسب ترین راه برای افزایش آگاهی مشتریان از برند، میزان دیده شدن و حتی بستن قرارداد های جدید با سایر ارگان هاست.

پیش از ادامه مقاله، اگر هر گونه پرسشی در مورد خدمات سئو سایت شرکتی ایران وب لایف دارید، می توانید از طریق کانال های زیر با ما در ارتباط باشید:

سئو سایت شرکتی چیست؟

سئو سایت شرکتی چیست

فرقی نمی کند که برندی ناشناخته و کوچک باشید یا کسب و کاری با بیش از 500 کارمند، تا هنگامی که روی خدمات دیجیتال مارکتینگ بخصوص سئو سرمایه گذاری نکرده باشید، خبری از رشد کسب و کار به گوش نمی رسد. تمامی وبسایت هایی که قصد بهینه سازی برای موتور های جستجو را دارند به 2 دسته کلی سایت های شرکتی و فروشگاهی تقسیم می شوند.

شرکت هایی که خدمات ارائه می دهند، قصد برند سازی دارند و به طور کلی روی سایت فروش و پرداخت ندارند، به سمت خدمات سئو سایت شرکتی می آیند. اینگونه شرکت ها بیشتر از اینکه قصد فروش به مشتری به اصطلاح End User را داشته باشند، به دنبال سبک بازاریابی B2B هستند که در این مواقع، اهمیت برندسازی بیش از هر چیزی است.

یکی از مراحل اولیه در هر خرید سازمانی B2B، بخش تحقیق و جمع آوری اطلاعات است. شما اگر قصد جمع آوری اطلاعات داشته باشید چه می کنید؟ اگر پاسخ شما سرچ در گوگل است، دقیقا جای درستی قرار گرفته اید. فرد مسئول پروژه شروع به پروسه تحقیق و جمع آوری اطلاعات می کند و هرگز نام برند شما را در میان پیشنهادات گوگل نمی بیند!

چه اتفاقی افتاد؟ وبسایت شما روی سئو، آنطور که باید کار نکرده است و شانس ورود به گزینه های مدنظر خریدار سازمانی را از دست دادید.

سئو سایت شرکتی به تمام فرآیند هایی گفته می شود که در نهایت به بیشتر دیده شدن و افزایش میزان ورودی از طریق موتور های جستجو بخصوص گوگل منجر خواهد شد.

دلایل اهمیت سئو سایت شرکتی

چرا باید برای خدمات و شرکت خود بازاریابی کنیم؟ پاسخ شما به این سوال هر چه که باشد، در نهایت به افزایش بهره وری و فروش شرکت می رسد و هدف نهایی سئو به عنوان نوعی بازاریابی درونگرا نیز همین است.

افزایش دید آنلاین و آگاهی از برند

آگاهی از برند

بر اساس آمار بدست آمده از تصمیم گیرندگان خرید سازمانی، برای انتخاب یک شرکت تا 12 بار ممکن است فرد به سایت آن ها سر بزند. اگر در ابتدای شروع تحقیق سایت شرکتی شما در صدر نتایج حضور نداشته باشد، احتمالا در هیچ یک از مراحل تصمیم گیری مشتری سازمانی، نام شرکت خود را نخواهید دید.

افزایش ترافیک هدفمند

افزایش ترافیک وبسایت

یکی از دلایل اصلی اهمیت سئو سایت شرکتی، ایجاد ترافیک به صورت هدفمند روی سایت است. هدفمند بودن ترافیک به این موضوع اشاره دارد که شما در حداقل یکی از مراحل سفر مشتری با او همراه می شوید و می توانید روی تصمیم گیری او تاثیر بگذارید. حال این موضوع می تواند در جستجوی اطلاعاتی مشتری شما باشد و یا هنگامی که به دنبال دستگاه مخصوص یا خدمات بخصوصی در گوگل است، سایت شما را در صدر نتایج جستجو ببیند.

رقابت برای سهم بازار بیشتر

رقابت برای سهم بازار بیشتر

استراتژی صحیح سئو سایت شرکتی می تواند در پیشی گرفتن از رقبا و گرفتن سهم بازار بیشتر، نقش اساسی ایفا کند. طبیعتا هر زمینی که در آن مشتری به جستجوی محصولات و خدمات می پردازد، به میدانی برای رقابت شرکت های صنعتی تبدیل می شود. چه این میدان رقابت به صورت فیزیکی در یکی از خیابان های تهران باشد چه در فضای وب؛ به هر حال اگر به فکر رقابت نباشید پس از مدتی حجم زیادی از بازار را از دست خواهید داد.

اگر که به این فکر کنید که رتبه های 1 تا 3 گوگل بیش از 55 درصد ترافیک تمام جستجو ها را از آن خود می کنند، دیگر احساس آرامشی که با داشتن رتبه 50 دارید را قطعا حس نخواهید کرد و احتمالا به فکر استخدام یک شرکت سئو حرفه ای می افتید.

راندمان بالا و بازگشت سرمایه

راندمان بالا و بازگشت سرمایه در سئو

هزینه ای که برای سئو انجام می دهید، در طول زمان مطمئنا بازگشت خوبی خواهد داشت. اگر رتبه ای در گوگل به صورت ارگانیک کسب کرده اید، هیچ مبلغی به ازای هر ورودی پرداخت نخواهید کرد اما کار کردن روی سئو سایت توسط فردی حرفه ای هزینه زاست.

اگر قصد دارید به صورت حرفه ای سئو سایت شرکتی را پیش بگیرید، مطمئن باشید بازگشت سرمایه ظرف یک تا دو سال برای شرکت شما اتفاق می افتد. در حالی که سئو یک فرآیند مداوم است، در مقایسه با سایر استراتژی های بازاریابی، نتایج را با حداقل هزینه ارائه می دهد.

به هر حال در انتها بهتر است به یاد داشته باشید چه سایت شما شرکتی باشد چه فروشگاهی، اگر بهینه سازی انجام ندهید، خیل انبوهی از مشتریان را از دست خواهید داد.

تفاوت سئو سایت شرکتی با فروشگاهی

تفاوت سئو سایت شرکتی با فروشگاهی

 • تحقیق کلمات کلیدی

پروسه اصلی تحقیق کلمه کلیدی برای سایت شرکتی و فروشگاهی یکسان است اما فیلتر کلمات و نحوه شروع پروسه استفاده از آن ها در محتوای سایت متفاوت می باشد. وقتی صحبت از سئو سایت فروشگاهی می شود، کلمات کلیدی فروش، خرید و قیمت بیشترین اولویت را دارند اما در سئو سایت شرکتی، اولویت با کلمات خدماتی، آگاهی بخشی و اطلاعاتی است.

 • ساختار سایت

هر میزان که کاربر سریعتر از صفحه اصلی به مقصود مورد نظر خود برسد، معماری سایت یا سایت استراکچر بهینه تر است. سایت های شرکتی معمولا معماری سایت کوتاهتری دارند تا سایت های فروشگاهی با محصولات بسیار بالا!

 • تعداد کلمات کلیدی

تعداد صفحات در سایت های فروشگاهی معمولا از سایت های شرکتی بیشتر است و این موضوع، گستردگی بیشتر کلمات کلیدی را در پی دارد. برای یک سایت شرکتی شاید 5 کلمه کلیدی برندساز کافی باشد اما مطمئنا سایت فروشگاهی قصد دارد در کلمات خرید و قیمت اکثر محصولات و دسته بندی های خود رتبه بالا داشته باشد.

استراتژی سئو سایت شرکتی

استراتژی سئو سایت شرکتی

اگر بدون استراتژی و برنامه وارد میدان رقابت شوید، احتمال شکست شما از موفقیت بسیار بیشتر است. استراتژی در سئو سایت شرکتی باید به گونه ای تنظیم شود که اهداف کوتاه، میان و بلند مدت مدنظر شرکت را برآورده کند. همچنین علاوه بر موارد سئو داخلی و خارجی به طور معمول، باید نکاتی را در نظر بگیرید که مختص صنعت و حوزه شماست:

انتخاب کلمات کلیدی صحیح شرکتی

انتخاب کلمات کلیدی صحیح شرکتی

تحقیق کلمات کلیدی برای شرکت باید بر اساس Seed Keyword شروع و در تدوین آن موارد زیر در نظر گرفته شود:

 • به قصد سرچ کاربر و تایپ محتوایی توجه کنید.

اگر کاربر با جستجوی کلمه دستگاه زغال فشرده نیاز به یک صفحه دسته بندی یا محصول دارد، باید برای آن را ایجاد کنید. همینطور برای مقاله، لندینگ پیج ها و … کلمات کلیدی را بر اساس تایپ محتوایی هم دسته بندی کنید.

 • همواره صفحه اصلی نباید کلمه کلیدی داشته باشد!

اجباری برای اینکه صفحه اصلی سایت دارای کلمه کلیدی خاصی باشد، وجود ندارد و باید بررسی شود که رقبا و سرچ اینتنت چگونه هستند. در اکثر مواقع برای سایت های شرکتی، صفحه اصلی باید به خود برند و نام شرکت اختصاص یابد.

 • لانگ تیل ها غوغا می کنند!

کلمات کلیدی طولانی تر یا لانگ تیل از آنجایی که معمولا جستجوی کمتری دارند، سرمایه گذاری رقبای بزرگ برای دستیابی به ورودی در این کلمات کمتر است و این موضوع باعث رقابت کمتر در این کلمات می شود. به همین دلیل سایت شرکتی تازه کار از نظر قدمت، اعتبار دامنه و … می تواند راحت تر رتبه بگیرد.

استراتژی تولید محتوا

استراتژی تولید محتوا

بعد از مشخص شدن کلمات کلیدی و صفحاتی که نیاز به ایجاد دارد، در بخش تولید محتوا باید بر اساس تحلیل رقبای اصلی، نکات مهم قیف فروش و کپی رایتینگ شروع به اقدام کنیم. معمولا نگارش محتوا اگر به دست متخصص تولید محتوا صورت گیرد، نتیجه بهتری در ارتباط گیری با کاربران سایت دارد.

سئو کردن محتوای تولید شده اما از خود تولید محتوا اهمیت بیشتری دارد. درست است که محتوا را باید برای کاربران نوشت اما رعایت چند نکته در سئو محتوا می تواند رتبه مقاله، دسته بندی یا محصول شما را بهبود ببخشد:

 • به دلیل اهمیت CTR و رفتار کاربر برای الگوریتم BERT گوگل، توصیه می شود که حتما متا تایتل و دیسکریپشن جذاب، ترجیحا دارای عدد، نماد و ایموجی بنویسید.
 • دقت داشته باشید که صغحات شما دارای یک تگ H1 باشند. این تگ در بسیاری از پوسته های وردپرسی بخصوص در صفحات دسته بندی و صفحه اصلی بلاگ درج نمی شود و باید اصلاح گردد.
 • از نظر محتوایی سعی کنید جامع و کامل تر از رقبا بنویسید و همچنین ارزش افزوده برای مشتریان ایجاد کنید به طوری که چیزی بیش از محتوای رقبا برای عرضه داشته باشید.
 • لینک سازی داخلی و خارجی در محتوای نوشته شده حتما لحاظ شود. این کار علاوه بر تقسیم قدرت میان مقالات و خدمات اصلی سایت، ناوبری بهتر کاربر و افزایش نرخ تعامل، سیگنالی مثبت برای موتور های جستجوست.

سئو محلی، کلید موفقیت شرکت

سئو محلی، کلید موفقیت شرکت

استفاده از پتانسیل سئو محلی به شرکت شما این فرصت را می دهد که مشتریان محلی و دست به نقد خود را داشته باشید. سئو محلی بخصوص برای شرکت هایی که خدمات ارائه می کنند می تواند مفید باشد. توجه به کلمات کلیدی محلی در کیورد ریسرچ، استفاده از اسکیمای لوکال، ثبت کسب و کار در مپ گوگل، NAP ثابت و … باید در اولویت سئو سایت شرکتی قرار گیرند.

حواستان به بخش اخبار شرکت باشد!

حواستان به بخش اخبار شرکت باشد!

تقریبا تمامی وبسایت های شرکتی بخش به نظر خودشان جذابی دارند که از طریق آن اخبار شرکت و صنعت خود را منتشر می کنند. این اخبار اگر علاقه مندانی داشته باشد (مانند اخبار تکنولوژی) نه تنها ضربه ای به سئو نمی زند، بلکه روی ورودی هدفمند تاثیر مثبت دارد.

اما در برخی مواقع اخبار یک خطی، نیازی ندارد که روی سایت برود، چراکه نه جستجو کننده ای به دنبال این خبر است و نه ارزش افزوده ای برای سئو دارد. علاوه بر این، صفحات خبری اگر فاقد ارزش و محتوای درست باشند، تبدیل به زامبی پیج هایی می شوند که برای سئو سایت مضر هستند.

برندسازی، کمک فنر سئو سایت شرکتی

برندسازی، کمک فنر سئو سایت شرکتی

در دنیای دیجیتال مارکتینگ، تمامی کانال ها و المان ها برای رشد کسب و کار به هم متصل هستند. به این معنا که تبلیغات شما در وبسایت های دیگر، بیلبورد، اسپانسرشیپ و … به صورت غیر مستقیم روی سئو و رشد سایت در موتور های جستجو تاثیرگذار است.

شما هنگامی که عبارتی را جستجو می کنید به وبسایتی مانند ترب یا دیجی کالا اعتماد بیشتری می کنید یا یک سایتی که تا به حال نام آن را نشنیده اید؟ اتفاقا یکی از دلایلی که در هر کلمه کلیدی این وبسایت ها را در صدر نتایج می بینیم دقیقا همین موضوع برند است.

هنگامی که سرچ برند شما به حد خوبی برسد و مخاطب در این حوزه شما را بشناسد، احتمال کلیک کردن روی لینک شما بیشتر شده و با افزایش CTR، قطعا رتبه وبسایت بهبود پیدا می کند.

برای شروع برندینگ بهتر است ابتدا با ارکتایپ برند و سپس با پرسونای مخاطب آشنایی پیدا کنید.

و اما قسمت هیجان انگیز؛ لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ برای سایت شرکتی

لینک سازی بخش فوق العاده مهمی از استراتژی سئو برای وبسایت های شرکتی است. اگر وبسایت شرکت شما تازه تاسیس باشد، تا حدود 3 ماه در سندباکس گوگل مشغول بازی است اما به کمک لینک بیلدینگ و راهکار های سئو خارجی، می توان مدت زمان حضور در جعبه کودکان گوگل را کمتر کرد و سریعتر به هانی مون رسید.

لینک سازی برای سایت اهمیت بسیار بالایی دارد چراکه:

 1. باعث ایجاد ترافیک از سایت دیگری به سایت شما خواهد شد.
 2. مهم تر از آن، بک لینک از وبسایت های معتبر خبری، صنعتی و اقتصادی به کرولر های گوگل اعتبار سایت شما را نشان می دهد.

استراتژی کمپین بک لینک باید بر اساس نیاز های سایت و آنالیز دقیق رقبا چیده شود و ترکیبی از لینک ها فالو و نوفالو را بسته به حوزه فعالیت داشته باشد.

نمونه های سئو سایت شرکتی ایران وب لایف

قیمت سئو سایت شرکتی

اگر شما قصد برون سپاری سئو سایت شرکت خود را دارید، احتمالا از صحبت در مورد قیمت آن نیز استقبال خواهید کرد. قیمت سئو اغلب به سه صورت به مشتریان داده می شود:

 1. قیمت بر اساس کلمات کلیدی و زمان مشخصی برای دریافت رتبه در صفحه اول گوگل
 2. قیمت بر اساس میزان رشد کلیک و ایمپرشن در گوگل و پرفورمنس انتخابی
 3. قیمت بر اساس فعالیت های ماهانه در راستای بهبود سئو سایت

در گزینه های انتخابی 1 و 2 معمولا هزینه بیشتر از حد معمول از کارفرما دریافت می شود چراکه معمولا در این قرارداد ها بوی سئو تضمینی به مشام می رسد. حتی اگر به نتیجه مشخص شده در زمان مشخص برسید، 2 مشکل وجود دارد:

 • کلمات کلیدی که در آن ها رتبه گرفته اید معمولا اندک هستند.
 • سئو امری مستمر است که مسلما رها کردن پروژه پس از تحویل آن می تواند به وضعیت ورودی و رتبه سایت بزند.

در مورد گزینه 3 که اکثر قرارداد های سئو را شامل می شود، می توان گفت که هر ماه به ازای دریافت بیلان جامعی از فعالیت های سئو داخلی، سئو خارجی، لینک سازی، تولید محتوا، بررسی های فنی و … مبلغی پرداخت می شود.

هزینه سئو سایت شرکتی به صورت کلی می توان گفت از حدود مبلغ 10 میلیون تومان به صورت ماهانه آغاز می شود.

تیم سئو ایران وب لایف با تجربه بیش از 10 سال در زمینه سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو برای سئو سایت شرکتی شما در کنارتان خواهد بود. اگر قصد دارید در کلمات کلیدی حوزه فعالیت خود رتبه های برتر گوگل را داشته باشید، می توانید از طریق لینک زیر، فرم مشاوره را پر نمایید یا با ما تماس بگیرید:

دریافت مشاوره از کارشناسان
4.9/5 - (7 امتیاز)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *