پروژه سئو سایت خانه چمن

سئو سایت خانه چمن

وبسایت شرکت خانه چمن به نشانی اینترنتی khanechaman.com، متعلق به شرکت تولیدکننده چمن مصنوعی است که در آبان ماه سال 1399، به منظور بهینه سازی و کسب رتبه در گوگل،‌ به تیم سئو شرکت ایران وب لایف واگذار شد. پس از تحویل پروژه، ابتدا مباحث مربوط به سئو داخلی سایت از جمله بر طرف نمودن ارور ها، اپتیمایز کردن تصاویر و … انجام شد. سپس با آنالیز کامل سایت رقبا و بررسی کلمات کلیدی پر سرچ، استراتژی های لازم برای نگارش محتواهای جدید بررسی گردید. پس از بارگذاری محتواهای سئو شده، طولی نکشید که سایت خانه چمن با انجام همزمان سئو داخلی و سئو خارجی، با سرچ کلمات کلیدی پر رقابتی مانند “خرید چمن مصنوعی”، “چمن مصنوعی” و یا “قیمت چمن مصنوعی” در رتبه های یک تا سه گوگل قرار گرفت.

اولین قدم در سئو سایت خانه چمن، اصلاح ساختار داخلی سایت پس از طراحی بود. در همین راستا، تمامی صفحات دارای ارور 404 شناسایی شده و با اعمال ریدایرکت، به صفحات دیگر سایت منتقل شدند. تمامی موارد سئو داخلی از جمله استفاده از تگ های هدینگ در محتوا و وجود تگ Alt تصاویر بررسی و در صورت وجود مشکل، اصلاح شدند. پس از این مرحله با تحلیل کامل سایت رقبا و تعیین استراتژی مخصوص برای نگارش محتواها، لیست کاملی از محتواهای مورد نیاز به کارفرما تحویل داده شد. هر یک از این محتواها، با در نظر گرفتن قواعد سئو محتوا و با انجام لینک سازی های داخلی، ویرایش و بارگذاری شدند. به طور همزمان، با انجام لینک سازی های خارجی در صفحات معتبر با ارزش دامنه بالا، در زمینه سئو خارجی سایت نیز اقدام شد. لازم به ذکر است که اشتراک گذاری ویدئوهای مربوط به تولیدات شرکت در کانال هایی مانند آپارات، نماشا و تماشا نیز در افزایش شناخته شدن وبسایت موثر بود.

پس از مدت زمان مشخض، سایت خانه چمن با سرچ کلمات کلیدی مانند “خرید چمن مصنوعی”، “قیمت چمن مصنوعی”، “چمن مصنوعی فوتبالی”، “چمن مصنوعی روف گاردن”، “نظافت چمن مصنوعی” و …  درصفحه اول گوگل قرار گرفت؛ به طوری که میزان ایمپرشن و کلیک سایت در طی سه ماه، به طور تقریبی از 3 کلیک و 23 ایمپرشن در روز به 6  کلیک و 800 ایمپرشن، ارتقا پیدا کرد.

یکی از راه های دریافت گزارش و مشاهده ورودی های سایت از طریق گوگل، ابزار وبمستر گوگل یا گوگل سرچ کنسول (GSC) است. روند رشد کلیک و ایمپرشن وبسایت خانه چمن بر اساس داده های این ابزار به شرح زیر بوده است:

رشد وبسایت خانه چمن

همانطور که قابل مشاهده است، این وبسایت پس از گذشت زمان 1 سال از فرایند سئو و دریافت رتبه در بسیاری از کلمات کلیدی، از میزان کلیک 1 و ایمپرشن 10 روزانه به میزان کلیک 124 عدد و بیش از 2800 ایمپرشن در روز رسیده است.

نیاز به مشاوره دارید؟

کافیست فرم زیر را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید