آرکتایپ برند قهرمان چیست

آرکتایپ برند قهرمان

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

هیچ نگرانی و ترسی هنگام مواجهه با مشکلات و چالش ها وجود ندارد. آرکتایپ برند قهرمان شما را برای رقابت و پذیرش چالش ها آماده می کند.

جاه طلبی، مبارزه برای خواسته ها و پشتکار کلماتی هستند که برای نشان دادن آرکتایپ برند قهرمان از آن ها استفاده می شود. شخصیت قهرمان به پیروزی و افتخار بیش از هر چیزی اهمیت می دهد و هر کاری برای فرار از باخت می کند. در مقایسه با سایر آرکتایپ های برند، کهن الگوی قهرمان با پوشیدن یونیفرم مخصوص خود، قصد تغییر از طریق فداکاری دارد.

آرکتایپ برند جنگجو چیست؟

کهن الگوی قهرمان - جنگجو

جنگجو هدفی دارد و برای رسیدن به آن از هیچ فداکاری فروگذار نیست. شخصیت قهرمان به جای اجتناب از چالش‌های سخت، با عزم راسخ به دنبال آن‌ها می‌گردد تا اثری از خود به جای بگذارد. شاید بتوان شعار این آرکتایپ را “هر جا اراده ای باشد، راهی نیز هست” گذاشت.

هنگامی که شرایط سخت می شود و فکر می کنید همه چیز تمام است، کهن الگوی قهرمان دست شما را می گیرد و به شما انگیزه می دهد. برند های جنگجو نیز به همین گونه اند؛ از ترس و ضعیف بودن بیزار بوده و دائما در حال انتقال انگیزه به شما برای رسیدن به قله های موفقیت هستند.

قهرمان هرگز تسلیم نمی شود و شما هم بهتر است از این قانون تبعیت کنید!

ویژگی های برند قهرمان

از جمله ویژگی هایی که باعث ایجاد تمایز میان این کهن الگو با سایر آرکی تایپ ها شده است عبارتند از:

 • شجاعت و افتخار آفرینی
 • اعتماد به نفس بالا
 • انگیزه بالا برای جنگیدن
 • والا انگاری اهداف
 • مصمم برای رسیدن به اهداف
 • حل مشکلات از طریق ممارست و تمرین
 • جسور و نگاه به آینده

رنگ های کهن الگو جنگجو

اگر بخواهیم به چند رنگ شاخص که معمولا برای شخصیت برند جنگجو مورد استفاده قرار می گیرند بپردازیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ آبی

RGB (43,90,220)

#2B5ADC

 • رنگ قرمز

RGB (252,55,36)

#FC3724

 • زرد قناری

RGB (255,219,19)

#FFDB13

 • رنگ سبز چمنی

RGB (84,158,71)

#549E47

برند های مطرح با آرکتایپ قهرمان

 1. نایک (Nike)

فقط انجامش بده! (just do it)

برند نایک یا نایکی به طور منظم در زمینه تولید پوشاک ورزشی، کفش و کتونی های جسورانه فعال است و همواره به مشتریان خود این حس را القا می کند که جسور باشند و از چیزی نترسند.

آرکتایپ برند نایک
آرکتایپ برند ادیداس
 1. آدیداس (adidas)

آدیداس را می توان پس از نایکی دومین برند مطرح در زمینه ورزشی دانست. احتمالا در تبلیغات این برند، حضور ورزشکاران حرفه ای در دسته بندی های مختلف را دیده اید که تماما سعی در القای این حس انگیزشی دارند: هیچ غیرممکنی وجود ندارد!

 1. بی ام دبلیو (BMW)

سطح رقابت پذیری بی ام و با رقیب دیرینه خود، مرسدس بنز که برندی حاکم است، کاملا متناسب با آرکتایپ برند قهرمان و جنگجوست. BMW با تولید خودروهای مهندسی شده دقیق و حرکت روی لبه تکنولوژی، همواره به مشتریان خود حس شتاب، شجاعت و پذیرش چالش ها را می دهد.

آرکتایپ برند bmw
آرکتایپ برند مارول
 1. مارول (MARVEL)

استودیو رسانه ای و سرگرمی مارول، با ایجاد فضای دو قطبی قهرمانان و افراد شرور، همواره در قامت کهن الگوی قهرمان خود را معرفی می کند. درست است که بسیاری از شخصیت های مارول خارج از دسترس انسان در دنیای واقعی هستند، اما افراد زیادی در سراسر دنیا از آن ها الهام گرفته اند.

 1. فدکس (FedEx)

فدکس (فدرال اکسپرس) به عنوان یک رهبر در صنعت لجستیک، خود را شرکتی معرفی می کند که حاضر است هر کاری انجام بدهد تا مرسوله پستی، صحیح و سالم به دست شما برسد. آن ها بر هر مانعی که بخواهد جلوی انجام وظیفشان را بگیرد، می گذرند.

آرکتایپ برند فدکس

سطوح استفاده از آرکی تایپ قهرمان

هر کدام از 12 کهن الگو و آرکتایپ، دارای سطوحی هستند که سطح آخر از همه بالغ تر و توسعه یافته تر می باشد:

 1. سطح اول: جستجو برای چالش و نشان دادن دستاورد های بزرگ
 2. سطح دوم: ناجی و حس انجام وظیفه برای دیگران
 3. سطح سوم: حس انسان دوستی و فداکاری برای رسیدن به خیر عظیم

شخصیت برند شما کدام است؟ 12 کهن الگوی یونگ

اشتباهات رایج آرکتایپ برند

اگر فکر می کنید ممکن است کسب و کار شما یک برند قهرمان نباشد، 11 کهن الگو برای بررسی باقی می ماند تا ببینید در کجا قرار دارید! با انجام تست آرکتایپ برند می توانید به طور دقیق با جزئیات و ویژگی های شخصیت برند خود آشنا شوید و آن را در استراتژی های تبلیغاتی خود استفاده کنید.

برای شروع تست آرکتایپ برند و مشاهده نتیجه به صورت رایگان از طریق لینک زیر اقدام کنید:

5/5 - (2 امتیاز)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *