بهترین شرکت عکاس صنعتی در ایران

بهترین عکاس صنعتی در ایران

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

امروزه با توجه به تلاقی گسترش صنایع و فضای دیجیتال، بخصوص در کشور های در حال توسعه، اهمیت عکاسی صنعتی در ایران روز به روز در حال افزایش است.

امروزه با توجه به تلاقی گسترش صنایع و فضای دیجیتال، بخصوص در کشور های در حال توسعه، اهمیت عکاسی صنعتی در ایران روز به روز در حال افزایش است. اینکه شرکت شما تا چه حد موفق و پیشتاز است، در فضای دیجیتال با عکاسی صنعتی مانند تصاویر پرتره کارگران، نمای نزدیک تجهیزات و فعالیت های روزمره کارخانه نشان گذاری میشود. بنابراین شناخت و انتخاب یکی از بهترین شرکت های عکاسی صنعتی در تهران و ایران میتواند به رشد شرکت شما بخصوص در فضای دیجیتال کمک بسزایی کند.

مختصری در مورد عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی ژانر موضوعی است که ترکیبی از عکاسی پرتره، لنداسکیپ (منظره) و محصول می باشد. عکس های گرفته شده در این ژانر اغلب برای شرکت های صنعتی محبوب است و معمولا برای اهداف معرفی شرکت و مقاصد تجاری از آن استفاده میشود. پیشرفت در زمینه عکاسی صنعتی به حدی است که جایزه ای سالانه برای بهترین عکاسان صنعتی در دنیا در نظر گرفته شده است.

بزرگ ترین وجه تمایز عکاسی صنعتی با ژانر های دیگر مانند عکاسی محصول، موضوع تصاویر گرفته شده است. در عکاسی صنعتی، عکاس میتواند از طیف وسیعی از یک کارخانه بزرگ، معدن، نیروگاه یا یک کارگاه تصویر برداری کند. نکته اصلی در این سبک عکاسی، نشان دادن یک صنعت یا شرکت از زوایای مختلف است.

کاربرد عکاسی صنعتی

 • اصلی ترین کاربرد عکاسی صنعتی، تصویر برداری از روند فعالیت های یک شرکت یا کارخانه است. استفاده از تصاویر صنعتی در وبسایت شرکت باعث معرفی و در شبکه های اجتماعی باعث ایجاد تعامل بیشتر کاربر با شرکت مد نظر میشود. (برای آشنایی با فعالیت های یک آژانس دیجیتال مارکتینگ و بهترین های آنها، پیشنهاد می کنیم به مقاله بهترین شرکت های دیجیتال مارکتینگ در ایران سری بزنید.)
 • رویداد های خاص مانند نمایشگاه های صنعتی و کنفرانس ها
 • تصاویر گرفته شده عکاسی صنعتی، در بروشور و کاتالوگ شرکت میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.
 • مقالات موضوعی و تخصصی شرکت در مورد صنعت خود، میتواند همراه با بهترین تصاویر صنعتی گرفته شده از فضای کارخانه همراه باشد.

نکات مهم در عکاسی صنعتی

 • کارگران مدل نیستند!

در عکاسی مدل با یک فرد حرفه ای و جلوی دوربین رفته طرف هستیم، اما در عکاسی صنعتی در کنار تجهیزات همواره نیازمند روح انسانی هستیم که از طریق کارگران زحمت کش به تصاویر داده می شود. اما همیشه هنگامی که افراد غیرحرفه ای جلوی دوربین قرار می گیرند، رفتار مصنوعی از خود نشان می دهند که این کاملا امری طبیعی است.

بهترین شرکت های عکاسی صنعتی در ایران همواره پیش از شروع عکس برداری با استفاده از تکنیک های طبیعی سازی روند، کمک می کنند تا رفتار کارگران خط تولید طبیعی جلوه کند و بتوان تصاویر صنعتی با کیفیت گرفت.

 • تحقیق اولیه در مورد کارخانه مورد نظر

خطرات زیادی در رابطه با عکاسی صنعتی وجود دارد. دسترسی به تجهیزات، خطوط مونتاژ و رعایت نکات ایمنی اغلب عکاسان صنعتی حتی حرفه ای ها را محدود می کند. بهترین عکاسان صنعتی در تهران و ایران، پیش از حضور در محل کارخانه با اطلاع کامل از مقررات و با رعایت نکات ایمنی عکس برداری خود را انجام می دهند.

 • حضور رنگ ها در کارخانه بسیار مهم است.

محیط های صنعتی معمولا رنگ های بخصوصی دارند. بهترین عکاس صنعتی ایران با دانش کامل بر روانشناسی رنگ ها میتواند تصاویر بی نظیری از تجهیزات روزمره کارگاهی شرکت شما بیاندازد. همچنین استفاده از دکمه های درخشان احتیاط، روشن شدن دستگاه ها و رنگ های سال در تصاویر میتواند معجزه کند. (به عنوان مثال ترکیب رنگ زرد و خاکستری برای سال 2021 بسیار مناسب است.)

 • روشنایی: چالش و فرصت در کنار هم!

اماکن صنعتی در امر روشنایی چالش بر انگیز هستند. در فضای کارگاهی امکان استفاده از نورپردازی مصنوعی چندانی وجود ندارد و باید از اندک روشنایی موجود نهایت بهره را برد. اما همیشه در کنار محدودیت، امکان بوجود آمدن فرصت نیز هست. برخی از بهترین عکاسی های صنعتی در فضای تاریک و با نور خود تجهیزات صنعتی برداشت شده اند.

 • بازی با ابعاد در عکاسی صنعتی بسیار دیده میشود.

شخصی که در کنار موتور هواپیمایی در حال کار کردن است در قیاس با عظمت سازه بسیار کوچک است. در فضای کارخانه بخصوص برای شرکت های بزرگ، دست بهترین عکاسان صنعتی برای عکس برداری از زوایای مختلف و با لنز واید بسیار باز است.

بهترین عکاس صنعتی در ایران را بر چه اساسی باید انتخاب کنیم؟

بهترین عکاس صنعتی در ایران

بهترین استودیو عکاسی در تصویر برداری صنعتی معیار خوبی برای انتخاب نیست؛ چراکه برای عکاسی صنعتی نیاز به حضور در شرکت یا کارخانه و تصویر برداری مستقیم از تجهیزات، افراد و روند فعالیت هاست. پس بهترین عکاس صنعتی در ایران را چگونه انتخاب کنیم؟

 1. سابقه کاری و گستره خدمات

یکی از اصلی ترین نقاط مثبت برای انتخاب یک شرکت عکاسی برتر، سابقه فعالیت و نمونه کار های عکاس صنعتی آن شرکت است. گستره خدمات یک شرکت که صرفا محدود به خدمات عکاسی نباشد نیز از نظر نویسنده بسیار اهمیت دارد؛ چراکه برای عرضه تصاویر خود نیاز به بستر سازی مناسب در سطح وب، تبلیغات چاپی و سایر مواردی دارید که اگر این مهم توسط یک آژانس بازاریابی آنلاین صورت گیرد، تمام خدمات دیجیتال مارکتینگ بصورت یکپارچه و با هماهنگی عالی صورت میگیرد.

 1. تجهیزات مورد استفاده

برخی از تجهیزات در خدمات عکاسی مانند شاخه نور، رفلکتور ها، رینگ لایت و … بصورت کلی مورد نیاز هستند اما تمایز در نحوه استفاده از امکانات و کیفیت دوربین های مورد استفاده است. در برخی موارد، عکاسی صنعتی برای تبلیغات بنری و بیلبورد های سطح شهر مورد استفاده قرار میگیرند و برای تصویر برداری به دوربین هایی با وضوح بالا نیاز است.

 1. خلاقیت و استفاده از تکنیک های به روز

بهترین عکاسی های صنعتی همواره با عنصر خلاقیت همراه بودند و تکنیک های به روز عکاسی نقش مهمی در ثبت این تصاویر دارند. یک تیم حرفه ای همواره خود را بهترین تکنیک های عکاسی صنعتی به روز نگه میدارد. همانطور که اشاره شد تفاوت اصلی عکاسی صنعتی با سایر ژانر های عکس برداری، جریان داشتن فعالیت روزمره کارخانه و شرکت است. این خلاقیت و تسلط عکاس بر بهترین زاویه است که بهترین عکس های صنعتی را رقم میزند.

 1. استفاده از تیمی حرفه ای و پویا

در عکاسی صنعتی گاهی ممکن است عکاس برای دریافت بهترین زاویه یا نور مناسب از دیواری بالا رود، بر سکویی مستقر شود یا با هلی شات در بهترین زاویه از فضای کارخانه تصویر برداری کند. بنابراین استفاده شرکت عکاسی از تیم عکاسی پویا و پر تلاش برای کارفرمایان باید مورد اهمیت قرار گیرد.

لیست بهترین شرکت های عکاس صنعتی در تهران

 1. آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف

استودیو عکاسی صنعتی ایران وب لایف

آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف همواره جزو مطرح ترین برند ها در زمینه های تبلیغاتی در بستر وب از جمله انواع خدمات عکاسی، تبلیغاتی، طراحی سایت، سئو و … بوده است. ایرن وب لایف با سابقه فعالیت حدود 7 ساله جزو قدیمی ترین شرکت های دیجیتال مارکتینگ است که نمونه کار های موفق بسیاری در این حوزه دارد.

از جمله نمونه کار های عکاسی ایران وب لایف میتوان به عکاسی محصول، مدل و تبلیغاتی برند های آرایشی بهداشتی لورینت، جوو، مولهنس، پادینا، بیس کالر بیوتی، شرکت بیز (سیب لاین)، قفل هوشمند تنسر و … اشاره کرد. ایران وب لایف همواره صداقت، تعهد و تخصص را در پروژه های خود پیاده سازی کرده است.

اطلاعات تماس با ایران وب لایف

 

 1. استودیو سون

استودیو عکاسی هفت 7

استودیو عکاسی حرفه ای سون دارای نمونه کار های متعدد و تیم خلاقیست که همواره در عکاسی صنعتی جزو بهترین ها بوده است. علاوه بر موارد ذکر شده، استودیو سون در برگزاری کلاس های آموشی عکاسی حرفه ای نیز پیشتاز بوده و در بخش آکادمی نیز فعال میباشد. بخش درباره ما وبسایت سون استودیو در مورد برند خود این گونه نگارش کرده است:

استودیو عکسبرداری هفت با رعايت بالاترين سطوح استاندارد در زمينه ارائه تصاوير حرفه ای بعنوان يكي از مدرنترين و مجهزترين استوديوهاي عكاسی صنعتی و تبليغاتي خاورميانه در سال 1384 تاسيس گرديد. اين استوديو از گروه متخصصين آكادميك بهره مند ميباشد.

اطلاعات تماس با استودیو هفت

 

 1. استودیو ناین

استودیو عکاسی ناین

مجموعه عکاسی استودیو ناین یکی از شرکت های فعال در زمینه عکاسی در ایران است که میبایست جایگاهی در بین بهترین ها داشته باشد. نمونه کار ها و حد بالای خلاقیت در تصاویر صنعتی ثبت شده توسط این شرکت، سبب شده است تا یکی از بهترین های عکاسی صنعتی باشد.

بخش درباره ما وبسایت استودیو ناین:

عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی ناین یکی از شرکتهای زیر مجموعه هلدینگ بین المللی هنر و صنعت مگات بوده که دارای پنج شعبه فعال در ایران – امارات متحده عربی و ترکیه می باشد این مجموعه در حوزه عکاسی صنعتی – عکاسی تبلیغاتی – عکاسی غذایی – عکاسی معماری – عکاسی خط تولید و دیگر زمینه های عکاسی صنعتی به صورت گسترده فعالیت می نماید.

اطلاعات تماس با استودیو نه

 

 1. استودیو مانی

استودیو عکاسی صنعتی مانی

استودیو مانی نیز در امر عکاسی یکی از بهترین هاست که در کلیه زمینه های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نمونه کار های موفقی دارد. تجربه و دید باز این مجموعه میتواند برای تبلیغات موثر برند شما مثمر ثمر باشد.

بخشی از درباره ما استودیو مانی

ساختار تبلیغات در طی سالها تغییرات زیادی داشته که تولد رسانه های نوین از جمله آنهاست، اما عکسها همچنان ایفا کننده نقش اصلی در معرفی محصولات و خدمات هستند. استودیو مانی با در نظر گرفتن نوع عکاسی و یا فیلمبرداری و شرایط فضای داخلی و خارجی و همچنین نوع محصولات، تجهیزات نورپردازی مرتبط و مورد نیاز را استفاده خواهد کرد.

اطلاعات تماس با استودیو مانی

 

 1. کانون آنی بین

کانون آنی بین

کانون آنی بین در زمینه ساخت تیزر های تبلیغاتی، عکاسی صنعتی، تبلیغاتی، موشن گرافی و … کهنه کار است. از جمله نمونه کار های عکاسی صنعتی این کانون میتوان به عکاسی صنعتی کارخانه فولاد آریا، گروه صنعتی لک، شرکت مرغک، صنایع شیمیایی ادیب و … اشاره کرد.

درباره آنی بین به زبان خود این مجموعه

هستۀ اولیۀ کانون آنی‌بین در سال 1386 با هدف ایجاد مؤسسه‌ای فعال در امور تبلیغاتی، در تهران تشکیل شد. در سال‌های ابتدایی شکل‌گیری، فعالیت‌های ما موضوعات متنوع و غیرمتمرکزی را شامل می‌شد و زمینه‌های گوناگونی مثل ساخت فیلم‌ و فلش، عکاسی، طراحی سایت و بروشور و… را در بر می‌گرفت.

اطلاعات تماس با کانون آنی بین

در انتها نیز شما باید بر اساس تعهد، تخصص و صداقت مجموعه عکاسی مورد نظر تصمیم نهایی را بگیرید. در این مقاله سعی شد به بررسی نکات مهم هنگام انتخاب یک شرکت عکاسی صنعتی پرداختیم

3.8/5 - (5 امتیاز)

فهرست مطالب

2 پاسخ

 1. ممنون از مطالب مفیدتون
  من هم علیرضا رفایی نایب رئیس انجمن عکاسان ایران رو به شما معرفی می کنم تا اطلاعات جامع تری در خصوص عکاسان مطرح ایران ارائه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *