تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی چیست؟

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

خلاصه نوشته

تبلیغات کلیکی یکی از روش های محبوب برای دیجیتال مارکتینگ شده است که اغلب شرکت های دیجیتال مارکتینگ از آن استفاده میکنند.. ما در این آموزش قصد داریم به طور کامل شما را با این مفهوم کاربردی آشنا نماییم.

 

تبلیغات کلیکی ( PPC یا Pay Per Click ) چیست؟

 

اینگونه است که شما توسط یک سایت سرویس دهنده یا اپلیکیشن تبلیغ خود را ثبت می کنید. سپس شما باید به سرویس دهنده به ازای هر کلیک و توجه کاربران به تبلیغ شما مبلغی بپردازید. این تبلیغات به این صورت است که به عنوان مثال : شما می خواهید ۶۰۰ کلیک برای تبلیغ خود انجام بدهید. هزینه ی هر کلیک بر روی تبلیغ شما ۵۰ تک تومن است. فرمول محاسبه هزینه های تبلیغات کلیکی به صورت زیر است:

 

مبلغ هر یک کلیک * کل کلیک های درخواستی = مبلغ کل

 

طبق همین فرمول اگر حساب کنیم: ۵۰ * ۶۰۰ = ۳۰ هزار تومان شما باید برای ۶۰۰ کلیک ۳۰ هزار تومان بپردازید.

روش تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی خود به تنهایی یک دانش پیچیده است. معمولا وب سایت هایی که کلیک ها را در داخل آن سفارش می دهید، برای هر کلیک مبلغ معینی تعیین می کنند که قیمت کل بر اساس آن محاسبه می شود. روش قیمت گذاری بر اساس تعداد کلیک های سفارش داده شده است. اگر وبسایت شما تخصصی باشد ارزش سایت شما بیشر میشود چراکه افراد متخصص روی لینک شما کلیک می کنند.

مزایای تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی معمولا ایده بسیار خوبی به نظر می رسد زیرا شما با هزینه های خوب تعداد مناسبی بازگشتی میتوانید بگیرید. و اینکه تا قبل از کلیک روی آگهی شما هیچ مبلغی از شما کسر نخواهد شد. معمولا سایت های بزرگی که سرویس های تبلیغات کلیکی ارائه می دهند پنل های مدیریت پیشرفته ای هم دارند که در اختیار شما میگذارند که بتوانید با امکانات مختلف پنل آگهی خود را کاملا مدیریت کنید و بفهمید که نظر مشتریان نسبت به محصول یا سایت شما چه بوده است و … تبلیغات کلیکی باعث می شود که تعداد زیادی ترافیک مستقیم به وبسایت یا عکس انتخابی شما و .. وارد شود. و این نوع تبلیغات برای معرفی محصول یا وب سایت و یا … کاربرد بسیار زیادی دارد.

 

معایب تبلیغات کلیکی

تا اینجا هرچه گفتیم از خوبی های تبلیغات کلیکی بوده اما متاسفانه باید این چند عیب بزرگ تبلیغات کلیکی که اصلا به آن توجه نمیشود را نیز ذکر کنیم!

  • هزینه های تبلیغات کلیکی از سایر مدل های تبلیغات بیشتره !

در حال حاضر در سیستم های تبلیغاتی بزرگ دنیا مانند (Google Adwords) و (BingAds) هرچقدر هزینه کنید دقیقا به همان اندازه شما تبلیغ می شوید. بنابراین اگر قدرت مالی نداشته باشید بازنده می شوید در حالی که شما می توانید در چند سایت معروف تبلیغ بزنید و در صدها مورد مختلف دیده شوید. کاربرانی دنبال کننده آن سایت شمارا می بینند و اگر تبلیغ شما زیبا باشد شما را فراموش نخواهند کرد.

  • کلیک های جعلی

کلیک های جعلی ، سرمایه شما را نابود می کند

مهم ترین ایراد این سرویس ها این است که شما نمی توانید بفهمید که این کلیک ها توسط ربات ثبت شده یا انسان! این مسئله ی  بسیار مهمی است که خیلی از افراد به این مسئله توجهی ندارند. شما نمی توانید ثابت کنید که آژانس تبلیغاتی صادقانه کار خود را انجام می دهد و نمی توانید بدون سند و مدرک پیگیر شوید. معمولا آژانس های تبلیغاتی با چند هزار وب سایت قرار داد می بندند که آن وب سایت ها تبلیغات را داخل سایت خود نمایش دهند. اگر آژانس ها برای هر تبلیغ ۵۰ تک تومان بگیرند، ۲۵ تومان از هر کلیک را به سایت می دهند. طبیعی است که سایت ها برای افزایش رتبه و درآمدشان دست به هر کاری بزنند و هزار کلک سوار کنند تا بازگشتی سایت بر روی تبلیغات زیاد شود. در این شرایط آژانس های تبلیغاتی هم می توانند کلک بزنند که در پنل صاحبان سایت ها تعداد کلیک ها را کمتر و در پنل مشتری تعداد کلیک ها را بیشتر نشان دهند. به طور مثال اگر ۱۰۰۰ کلیک صورت گرفته است، ۱۰۰۰ تا کلیک را در پنل صاحبان سایت ۴۰۰ کلیک نمایش دهد. سپس در پنل مشتری ۱۰۰۰ کلیک را ۱۵۰۰ کلیک نشان دهد. در تبلیغات کلیکی اعتماد مهم ترین راه است و در غیر این صورت راهی برای اطمینان وجود ندارد. اما همه آژانس های تبلیغاتی اینگونه نیستند ، اگر شما از آژانس های معتبر استفاده کنید. به احتمال زیاد این مشکلات را نخواهید داشت.
انواع تبلیغات کلیکی
تبلیغات کلیکی انواع مختلفی دارند که شامل موارد زیر می شوند:
  • تبلیغات بنری

  • تبلیغات بنری یا  (banner advertising) این گونه است که در سایت ها، تبلیغ شما یک طرف صفحه به صورت صفحه نمایش داده میشود. این تبلیغ همراه یک عکس یا گیف و یک متن و لینک سایت شما نمایش داده می شود.

تبلیغات متنی

  • در این نوع تبلیغات، تبلیغ شما به صورت یک متن و لینک سایت شما  نمایش داده می شود که این نوع تبلیغ به نسبت ارزان تر است .
کسب درآمد از تبلیغات کلیکی
شما می توانید به راحتی از تبلیغات کلیکی پول دربیاورید!
 شما میتوانید در وب سایت های کلیکی عضو شوید. و افرادی که می آیند و سفارش تبلیغات کلیکی میدهند را ببندید. در این شرایط سایت به شما اجازه می دهد که برای آن فرد تبلیغ بزنید. به شما لینک مخصوصی می دهد که اگر هرکس بر آن لینک کلیک کند تبلیغ آن فرد را می بیند و به عنوان مثال ۲۰ تک تومان به حساب شما واریز می شود. اینگونه شما هم میتوانید کسب درآمد داشته باشید. شما می توانید در سایت ما اطلاعات بیشتری کسب کنید. در صورت لزوم با ما تماس و از مشاوران مجرب ما کمک های لازم را بگیرید. اگر شما به پشتیبانی نیاز دارید می توانید از پخش های تماس با ما و مشاوره رایگان استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *