طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

اگر مدیر یک کسب و کار تولیدی، کارخانه صنعتی و یا کارگاه بزرگ یا کوچک هستید، مطالعه این مقاله از سایت ایران وب لایف دقیقا راست کار شماست!

شرکت‌های تولیدی و کارخانجات، در گذشته برای تبلیغ کسب و کارهای خود، اغلب به سراغ روش‌های بازاریایی سنتی نظیر تبلیغ در روزنامه، رادیو و بیلبوردها می‌رفتند. در واقع کمتر مدیری در آن زمان پیدا می‌شد که برای طراحی سایت صنعتی تصمیم جدی بگیرد.

این درحالی است که امروزه اکثر مدیران کارخانجات به درک عمیقی از اهمیت طراحی وب سایت به عنوان پایه و اساس حضور دیجیتال دست یافته‌اند. در حال حاضر به ندرت یک کارخانه پیدا می‌شود که هنوز از مزایای طراحی سایت کارخانه به نفع بیزینس خود استفاده نکرده باشد. در واقع برکسی پوشیده نیست که مهمترین ابزار بازاریابی در زمان کنونی، طراحی سایت اختصاصی است. پیش از هر چیزی می توانید از مشاوره متخصصین ما در شبکه های اجتماعی استفاده کنید:

 بیایید در ادامه به دلایل اهمیت طراحی سایت صنعتی و مزایای آن برای کارخانجات و صنایع بپردازیم.

چرا طراحی سایت صنعتی اهمیت دارد؟

در دنیای امروز، وب سایت‌ها، مرکز اصلی تعامل با مشتریان هستند. بنابراین فرقی ندارد تولیدکننده صنعتی، توزیع کننده یا حتی ارائه دهنده خدمات باشید؛ وب سایت مهم‌ترین ابزار فروش شما به شمار می‌رود که اهمیت زیادی در رشد و توسعه کسب و کارتان دارد. طراحی وب سایت برای صنایع و کارخانجات به این دلایل مهم است:

افزایش فروش
 1. به رشد فروش شما کمک می‌کند:

در دنیای تجاری امروز مهم نیست که محصول یا خدمات شما چقدر عالی باشند، اگر مشتریان نتوانند آنها را در اینترنت پیدا کنند قطعا بخش زیادی از سود بالقوه را از دست خواهید داد. یک وب سایت صنعتی با جذب مخاطبان بیشتر و ترغیب آنها به خرید، به رشد فروش شما کمک می‌کند

طراحی سایت برای رقابت لازم است
 1. برای رقابت در اینترنت ضروری است:

امروزه دیده شدن در اینترنت به بخشی جدایی ناپذیر از رقابت در همه تجارت‌ها تبدیل شده است. وب سایت مهم ترین ابزار دیجیتال برندینگ برای هر تولید کننده‌ای است که می‌خواهد در محیط دیجیتال امروزی موفق شود. اگر شما هم به دنبال یک رقابت پیروزمندانه هستید حتما برای طراحی سایت صنعتی اقدام کنید.

روابط بلندمدت با مشتری
 1. روابط بلندمدت با مشتری ایجاد می‌کند:

طراحی و توسعه وب به شما در ایجاد روابط بلندمدت با مشتری کمک می کند؛ زیرا بستری ثابت برای ارتباط با مشتریان فراهم می‌سازد. شما بدون یک وب سایت خوب، مطمئنا نمی‌توانید روابط بلندمدت مورد نظر خود را با مشتریانتان ایجاد کنید.

 1. استراتژی بازاریابی شما را به روز نگه می‌دارد:

امروزه طراحی سایت مهم ترین رکن هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود. طراحی و توسعه وب ترکیبی از هنر و علم است که در موفقیت یا شکست بازاریابی شما نقش اساسی دارد. اگر می‌خواهید کارگاه یا کارخانه شما در آخرین روندهای بازاریابی به روز بماند حتما به طراحی سایت صنعتی نیاز خواهید داشت.

امکانات مهم در طراحی سایت صنعتی

هدف از طراحی سایت کارخانه ایجاد رابطه با مشتریانی است که به احتمال زیاد نماینده‌ای از یک تجارت دیگر هستند. وقتی مشتریان به دنبال یک شرکت تولیدکننده محصولات مشابه شما می‌گردند، نه تنها وب سایت شما، بلکه وب سایت چندین رقیب شما را نیز بررسی می‌کنند. به این ترتیب اگر طراحی سایت صنعتی شما در مقایسه با دیگر رقبا، ضعیف یا ناقص به نظر برسد؛ به احتمال زیاد فرصت یک فروش یا قرارداد جدید را از دست می‌دهید!

هنگامی که شروع به طراحی سایت کارخانه می‌کنید، باید به تمام قابلیت‌های فنی و نکات ظریفی که منجر به افزایش سود شرکت شما می‌شود فکر کنید. وب سایت‌های صنعتی نیاز به امکانات زیادی دارند که در اینجا به اصلی‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

 • درج مشخصات کامل و دقیق محصولات تولید شده

وب سایت‌های صنعتی بیشتر توسط مهندسان و افراد فنی بازدید می‌شوند. بنابراین شرکت‌های تولیدی باید اطلاعات و جزئیات هر یک از محصولات و دستگاه‌های خود را به طور کامل در وب سایت قرار دهند تا خواندن و اشتراک گذاری آنها برای مخاطبان فنی آسان باشد.

درج محصولات تولید شده
طراحی ناوبری ساده و کاربرپسند
 • طراحی ناوبری ساده و کاربرپسند

همه افراد با هر سطح دانشی باید بتوانند به راحتی وب سایت شما را مرور کرده و از بخش‌های مختلف آن بازدید نمایند. بنابراین مطمئن شوید که طراح سایت شما حتما از یک ناوبری بصری ساده و کاربردی برای پوشش همه موضوعات اصلی وب سایت استفاده کرده است.

 • ایجاد گالری تصاویر محصولات

شما در وب سایت خود به یک گالری نیاز دارید تا بتوانید تصاویر دستگاه‌ها، قطعات صنعتی یا سایر محصولات تولیدی خود را با کیفیت بالا در آن به نمایش بگذارید. در این صورت افراد علاقه مند به خرید از طریق مشاهده این عکس‌ها می‌توانند درک بهتری نسبت به محصولات شما پیدا کنند و در نتیجه برای خرید آنها ترغیب شوند.

 • ارائه مطالعات موردی یا (کیس استادی)

در گذشته بسیاری از فروش‌های صنعتی و تولیدی از طریق تعریف‌های دهان به دهان مشتریان صورت می‌گرفته است. مطالعه موردی همان نسخه دیجیتالی از یک توصیه گفتاری سنتی است که به ویژه در وب سایت‌های صنعتی موفق دیده می‌شود.

ارائه مطالعات موردی یا (کیس استادی)
 • طراحی فرم تماس با ما برای ارتباط با مشتریان

شما باید به راحتی در دسترس مشتریان خود باشید. بنابراین حتما به طراحی یک صفحه تماس با ما نیاز خواهید داشت. همچنین بهتر است آدرس کارخانه، تلفن اصلی و آدرس ایمیل خود را در پاورقی وب سایت در هر صفحه درج کنید. انجام این عمل به سئو محلی سایت نیز کمک شایانی خواهد کرد.

 • پیوند به صفحات رسانه‌های اجتماعی

شرکت‌های تولیدی مانند دیگر شرکت‌ها برای موفقیت بیشتر، به فعالیت در رسانه‌های اجتماعی نیاز دارند. به همین جهت استفاده از آیکون‌ صفحات اجتماعی در فوتر وب سایت برای پیوند دادن به هر یک از این صفحات لازم است.

پیوند به صفحات رسانه‌های اجتماعی

چه چیزی طراحی سایت صنعتی را از سایر انواع طراحی وب متفاوت می‌سازد؟

طراحی وب سایت های تولیدی و صنعتی با توجه به نیازهای منحصر به فرد هر صنعت می‌تواند متفاوت باشد. این سایت ها معمولا برای ارائه محتوای فنی به مخاطبان تخصصی طراحی می‌شوند و ترکیبی از کاتالوگ‌های جامع محصولات و ادغام با سیستم‌های تجاری موجود هستند.

بنابراین طراحی سایت کارخانه در عین حال که باید تجربه ای کاربرپسند متناسب با نیازهای متمایز بخش تولید شما را ارائه دهد؛ باید بر روی عناصر خاص صنعت شما نیز تمرکز داشته باشد تا ارزش‌های متمایز برندتان را به نمایش بگذارد.

 برای معرفی محصولات صنعتی در وب سایت‌ها تکنیک‌های خاصی به کار می‌رود که در ادامه ذکر خواهیم کرد:

 • در طراحی سایت کارخانه باید قسمتی را برای درج تمام مشخصات و توضیحات فنی محصولات صنعتی در نظر گرفت. همچنین می‌توان این توضیحات را در چندین سطح به کمک آیتم‌های باز و بسته شونده به مخاطبان ارائه داد.
 • در وب سایت‌های تولیدی معمولا امکان دانلود پی دی اف مشخصات کامل محصول برای کاربران در نظر گرفته شده است تا کاربر با مطالعه دقیق آن به عمق ویژگی‌ها و امکانات محصول یا دستگاه تولیدی پی ببرد.
 • در طراحی سایت کارخانجات، می‌توان از تکنیک “هات اسپات” استفاده کرد تا هنگام کلیک کردن کاربر روی نقاطی از عکس محصول، فناوری به کار رفته در آن بخش شرح داده شود.
 • مدیران، وب سایت‌های صنعتی را با چشم انداز توسعه کسب و کار خود طراحی می‌کنند؛ بنابراین نیاز به نسخه چند زبانه دارند تا قادر به معرفی محصولات به مشتریان در سراسر جهان باشند. در این وب سایت‌ها همچنین قیمت محصولات به صورت دلاری و همزمان تبدیل آن به تومان نمایش داده می‎‌شود.

مزایای طراحی سایت صنعتی چیست؟

مزایای طراحی سایت صنعتی چیست

بدون شک مهم‌ترین مزایای طراحی سایت صنعتی، جذب مشتریان بیشتر و به دنبال آن فروش بیشتر و بیشتر است. طراحی سایت کارخانه به شما کمک می‌کند تا برند و محصولات خود را به صورت آنلاین معرفی کنید؛ بنابراین همه افرادی که در اینترنت در جستجوی محصولات شما هستند؛ از هر کجای دنیا و در هر زمانی از شبانه روز، ممکن است روی لینک وب سایت شما کلیک کنند و تولیدات شما را مشاهده نمایند.

مزایای کلیدی طراحی سایت صنعتی عبارتند از:

 • باز کردن کانال‌های جدید برای فروش، اعم از عمده فروشی یا خرده فروشی؛
 • کسب شهرت بیشتر هم در صنعت و هم در میان مشتریان؛
 • ارتقاء جایگاه کارخانه از سطح محلی به سطح بین المللی؛
 • جذب سرمایه گذاران جدید از داخل و خارج از کشور؛
 • صرفه جویی در هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی برای مشتریان و شرکای خارجی؛
 • ارائه اطلاعات کامل به مشتریان در مورد تجارت شما، (از جمله سوابق، اطلاعات فنی و مالی)

نکات مهم طراحی وبسایت کارخانجات

نکات مهم طراحی وبسایت کارخانجات

بسیاری از شرکت‌های تولیدی معمولا توسط کارآفرینان خلاق و با استعداد تاسیس شده‌اند اما متاسفانه این خلاقیت و استعداد در طراحی وب سایت آنها چندان به چشم نمی‌خورد. با نگاه به اکثر وب سایت‌های کارخانجات، معمولا شاهد یک طراحی خشک و بی روح هستیم که بیشتر شبیه به یک بروشور آنلاین ثابت است تا یک وب سایت با تجربه تعاملی فوق العاده!

اگر می‌خواهید طراحی سایت کارخانه شما برای مشتریان تکراری و خسته کننده نباشد؛ حتما با یک طراح حرفه ای و با تجربه تماس بگیرید. متخصصان طراحی سایت در شرکت ایران وب لایف معتقد هستند همانطور که شما در صنعت خود روز به روز رشد می‌کنید، وب سایت شما نیز باید از همه لحاظ رشد کند تا در جلب توجه مشتریان جدید نیز موفق گردد.

عناصر کلیدی طراحی یک وب سایت تولیدی/صنعتی موفق چیست؟ در اینجا مهم ترین نکات برای طراحی وب سایت کارخانجات را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • تمرکز روی تصویر نام تجاری

در حال حاضر یکی از اولین چیزهایی که مردم برای شناخت یک برند به آن رجوع می‌کنند، وب سایت است. بنابراین وب سایت‌ها در شکل گیری اولین برداشت مشتریان نقش زیادی دارند. طراحی وب سایت صنعتی شما باید بازتابی کامل از سبک و شخصیت برندتان باشد.

شما باید در انتخاب عناصر طراحی وب سایت خود مانند رنگ ها، فونت ها، تصاویر و غیره دقت زیادی داشته باشید؛ چرا که همگی هویت برند شما را تشکیل می‌دهند.

همچنین اگر می‌خواهید از هر لحاظ منحصر به فرد باشید و در صنعت خود بدرخشید؛ حتما از یک قالب اختصاصی برای طراحی سایت خود استفاده نمایید.

 • توجه به چیدمان عناصر سایت

به عنوان یک قانون کلی، چیدمان عناصر در هنگام طراحی سایت صنعتی باید ساده و تمیز باشد؛ به گونه ای که توجه را به مهم ترین قسمت‌ها جلب نماید. شما باید در عین حال که بر روی نمایش محصولات و خدمات خود تمرکز دارید عناصر مختلف وب را نیز به خوبی سازماندهی کنید. تعداد گزینه‌های منو یا عناصر موجود در یک منوی کشویی نباید درهم و برهم و گیج کننده به نظر برسند.

 بهترین روش برای تعیین چیدمان عناصر در وب سایت‌های صنعتی، توجه به ترجیحات مخاطبان است. برای این منظور شما می‌توانید چندین طرح‌بندی مختلف را آزمایش کنید تا بفهمید چه چیزی برای مخاطبان شما ارزش بیشتری دارد. سپس آنها را در اولویت نمایش قرار دهید.

 • ایجاد طراحی ساده و کاربرپسند

هر کسی که از وب سایت کارخانه شما بازدید می‌کند باید بتواند به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کند. بنابراین طراحی وب‌سایت شما باید این فرآیند را برای مخاطبان آسان‌تر کرده و به آنها کمک کند تا بدون گم شدن در وب سایت محصول مورد نظرشان را پیدا کنند.

 • انتشار محتوای با کیفیت بالا

اگر می‌خواهید از رقبا متمایز شوید باید علاوه بر طراحی بصری جذاب، عکس‌ها و ویدیوهای محصولات و تولیدات خود را با وضوح و کیفیت بالا منتشر کنید. داشتن محصولات، دانلودها، آموزش‎ها، مکان یاب و سایر محتوای مفید باعث می‌شود تا کاربران شما دوباره به وب سایت‌تان رجوع کنند.

 • طراحی سایت ریسپانسیو

یکی دیگر از نکات مهم برای طراحی سایت صنعتی ریسپانسیو بودن آن است. زیرا اکثر مشتریان با گوشی و تبلت از وب سایت شما بازدید می‌کنند. از این رو اگر عناصر سایت درست نمایش داده نشود به احتمال زیاد وب سایت شما را ترک خواهند کرد. این موضوع برای سئو و بهینه سازی سایت صنعتی نیز اهمیت ویژه ای دارد.

نمونه کار های طراحی سایت صنعتی ایران وب لایف

هزینه طراحی سایت برای کارخانه

دامنه قیمت طراحی وب سایت‌ها بسیار گسترده است و از همین جهت اغلب مشاغل، استارتاپ‌ها و کارآفرینان را با سؤالات زیادی مواجه می‌کند؛ زیرا آنها می‌خواهند بدانند که دقیقا برای چه چیزی پول می‌دهند.

هزینه ساخت یک وب سایت، که شامل راه اندازی و طراحی آن است؛ به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. هر چه ویژگی‌ها و اجزای سفارشی بیشتر باشند، هزینه طراحی سایت صنعتی نیز بیشتر می‌شود.

از هزینه میزبانی سایت گرفته‌ تا هزینه‌های مربوط به طراحی UX/UI، طرح بندی و ناوبری سایت، سفارشی‌سازی برندینگ، مقوله نگهداری و امنیت سایت و غیره؛ همگی روی قیمت نهایی طراحی سایت کارخانه تاثیر می‌گذارند.

شرکت‌های طراحی سایت معمولا بسته‌های مختلفی را برای طراحی سایت مشتریان خود در نظر می‌گیرند که قیمت هر کدام از آنها بر اساس ویژگی‌ها و امکانات خاصشان متفاوت است. این روش بررسی هزینه‌های طراحی سایت صنعتی یا دیگر انواع سایت‌ها را برای مشتریان آسان می‌سازد.

توجه داشته باشید که به دلیل ماهیت سفارشی وب سایت‌های صنعتی، هزینه‌های طراحی آن بر اساس نیازهای شرکت یا کارخانه شما تعیین می‌شود؛ بنابراین دو وب سایت صنعتی از لحاظ قیمت طراحی نمی‌توانند یکسان باشند.

برای کسب اطلاع دقیق تر در خصوص هزینه طراحی سایت‌های صنعتی حتما با متخصصان ما در شرکت ایران وب لایف تماس بگیرید. ما در یک جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی بر اساس نیازها و ترجیحات شما قیمت نهایی طراحی سایت کارخانه را اعلام خواهیم کرد.  

طراحی وب سایت صنعتی در شرکت ایران وب لایف

یک وب سایت می‌تواند همانند کارت ویزیت شما عمل کند. طراحی خوب آن راهی عالی برای نمایش محصولات و خدمات شما است که به شما در کسب درآمد بیشتر کمک می‌کند. اگر می‌خواهید حضور آنلاینتان در فروش معجزه کند؛ باید به دنبال متخصصی باشید که در زمینه طراحی سایت صنعتی تجربه کافی دارد.

شرکت ایران وب لایف سال‌ها است که در زمینه ارائه خدمات طراحی وب سایت برای شرکت‌های صنعتی و تولیدی در سراسر کشور فعالیت دارد. ما از تخصص خود برای کمک به کسب و کار شما در برداشتن گام‌های بعدی به سمت موفقیت بیشتر استفاده می‌کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر همین امروز با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید:

دریافت مشاوره از کارشناسان
5/5 - (11 امتیاز)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *