آرکتایپ برند عاشق

آرکتایپ برند عاشق

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

جذابیت، صمیمیت و همدلی. هر سه ویژگی مشترک آرکتایپ برند عاشق هستند. در این مقاله به بررسی کامل این کهن الگوی مناسب برای برند های لوازم آرایشی، اکسسوری و لوازم لوکس می پردازیم.

شخصیت عاشق، دارای صمیمیتی تلفیق شده با اشتیاق، سعادت و اتحاد است. اگر تجربه ای از عشق داشته باشید، احتمالا می دانید که این حس فراتر از یک ذهنیت است. کهن الگوی برند عاشق از دگرگونی و تولد دوباره سخن می گوید و به دنبال یادآوری ایده های متعالی و ارتقای تجربه انسانی است. در این مقاله به طور کامل سعی داریم شما را با آرکتایپ برند عاشق به همراه مثال از برند های مشهور آشنا کنیم.

شخصیت عاشق

آرکی تایپ عاشق

اگر در جمع کهن الگوهایی که کارل یونگ برای عموم ما در نظر گرفته است، با هر کدام صحبت کنید، احتمالا شخصیت عاشق با اشتیاق و حرارتی که برای زندگی دارد، دل شما را می رباید. آرکتایپ عاشق، شخصیتی است که نه از روی عقل، بلکه در نقطه ای از قلب خود تصمیمات زندگی را می گیرد. عاشق به دنبال با هم بودن، ایجاد حس امنیت، سرگرمی، لذت و حال خوب است. کهن الگوی عاشق، صرفا در فردیت معنا نمی شود بلکه می تواند شخصی باشد که به خانواده، دوستان یا حتی حیوانات عشق می ورزد.

آرکتایپ برند عاشق: عشق معنای زندگیست!

رایحه های فریبنده، رنگ های دلربا و تبلیغات عریان هر سه ویژگی های مشترک برند هایی با آرکی تایپ عاشق هستند. کهن الگوی عاشق مانند آهنربا و شی مغناطیسی است که نظر تمامی افراد حاضر در جمع را به خود جلب می کند. اغلب برند های لوازم ارایشی، بهداشتی، پوشاک و عطر با این آرکتایپ وارد بازار می شوند تا بتوانند در لحظه نظر شما را به خود جلب کنند البته لحظه ای بودن در این کهن الگو جایی ندارد و اگر عاشق شوید، تا انتها در کنار شما هستند.

ویژگی های شاخص کهن الگوی لاور

برخی از اصلی ترین ویژگی های شخصیت عاشق عبارتند از:

 • صمیمیت بالا
 • احساساتی و پر شور
 • اغوا کننده و جذاب
 • در جستجوی لذت
 • به دنبال احساسات
 • همدل و متعهد

بزرگترین ترس برای این شخصیت برند، تنها شدن و احساس ناخواسته بودن است.

رنگ های قابل استفاده

اگر بخواهیم به چند رنگ شاخص که معمولا برای شخصیت برند عاشق مورد استفاده قرار می گیرند اشاره کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ هلویی

RGB (218,153,131)

#DA9983

 • رنگ صورتی ملایم

RGB (217,102,133)

#D96685

 • رنگ جگری

RGB (89,2,18)

#590212

 • رنگ قرمز تیره

RGB (191,21,66)

#BF1542

برند هایی با آرکتایپ عاشق

 1. ویکتوریا سکرت (Victoria’s Secret)

احتمالا اولین برندی که به عنوان شخصیت عاشق در ذهن ها نقش بسته، ویکتوریا سکرت است. این برند که به صورت اختصاصی به تولید و عرضه لباس زیر بانوان می پردازد، با تلفیق رنگ و حس در تبلیغات و نشان دادن شخصیت عاشق، خود را برندی مطرح در این زمینه معرفی کرده است.

آرکتایپ برند ویکتوریا سکرت
آرکتایپ برند شنل
 1. شنل (Chanel)

شنل برندی فرانسوی است که تمرکز خود را روی تولید کالاهای لوکس برای بانوان گذاشته است. شنل خود را به عنوان یک برند پرشور عاشق معرفی می کند که به زنان احساس جذابیت و لاکچری می دهد.

 1. دیور (Christian Dior)

برندی مملو از فانتزی و افسون، حس شهوت و زیبایی. اگر به هر تبلیغی که برند دیور می کند نگاه کنید، هسته اصلی آن که کهن الگوی لاور است را می توانید مشاهده کنید. دیور با شعار خود “حس خواهری همیشگی” تنها یک هدف دارد: کمک به زنان برای بازیابی شادی، لطافت و زیبایی خود.

آرکتایپ برند دیور
آرکتایپ برند لورئال
 1. لورئال (L’Oréal)

ارائه بهترین زیبایی از نظر کیفیت، کارایی، ایمنی و مسئولیت پذیری به همه زنان و مردان روی کره زمین. کاملا شخصیت برند لورئال با کهن الگوی عاشق منطبق است. لورئال عاشق زیبایی، کمک کننده و مراقبت کننده از هر چیزی است که باعث دوست داشته شدن بیشتر می شود.

 1. آلفا رومئو (Alfa Romeo)

“بدون قلب، ما ماشین های ساده ای بیش نیستیم.” آلفارومئو تولید کننده خودرو های درجه 1 ایتالیایی است که همواره با شخصیتی عاشق با مردم ارتباط برقرار می کند. خودروهای برند آلفا رومئو صرفا وسیله ای برای جابه جایی نیستند، باید عاشق باشید تا با آن ها ارتباط برقرار کنید.

آرکتایپ برند آلفا رومئو

سطوح استفاده از آرکی تایپ عاشق

هر آرکیتایپ برندی دارای یک سری سطوح فرعی است که برند ها شخصیت انسانی خود را از آن ها انتخاب می کنند. سطح آرکیتایپ عاشق شامل:

 • رمانتیک و لذت گرا: سطح ابتدایی کهن الگوی عاشق، شاید پخته ترین سطح نباشد اما حجم صمیمیت بسیار بالایی دارد و بیشتر روی ارتباطات شخصی متمرکز است.
 • همدم: سطح 2 عاشق به دنبال ایجاد تعهد و وابستگی عمیق تر با افرادی است که دوستشان داریم.
 • مزدوج: سطح سوم عشق، گسترده ترین حالت ممکن است که به ارتباطات دو نفره و عشق ابدی می پردازد.

منبع: astute.co

شخصیت برند شما کدام است؟ 12 کهن الگوی یونگ

اشتباهات رایج آرکتایپ برند

اگر مطمئن نیستید که آرکتایپ مدنظر برای برند شما عاشق است، می توانید سری به مقاله آرکتایپ برند چیست بزنید و با مطالعه دقیق تر در این باره و یا انجام تست مربوط به آن، اطلاعات دقیق در مورد شخصیت غالب برند خود بدست آورید:

4.2/5 - (4 امتیاز)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *