بهترین مشاوره سئو در ایران

بهترین مشاوره سئو: معرفی شرکت های برتر

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

مشاوره گرفتن در کار و زندگی نه تنها وجهه بدی ندارد، بلکه می تواند به شکوفایی بیشتر و رشد حداکثری شخصی و کاری منجر شود. در این مقاله به بررسی بهترین مشاورین در زمینه سئو متناسب با کسب و کار شما می پردازیم.

اگر شما دارای کسب وکار اینترنتی هستید، احتمالا بعد از طراحی، به فکر سئو سایت افتاده اید. برای رشد کسب و کار همانطور که در مقاله سئو چیست به آن اشاره کردیم، راهکار اصلی سئو و بهینه سازی برای موتور های جستجوست. حال سه راه برای شروع فرایند سئو سایت وجود دارد: آموزش و اجرای شخصی سئو، برون سپاری خدمات سئو به یک شرکت سئوکار و یا دریافت مشاوره سئو از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ که موضوع اصلی این مقاله است.

در ادامه این مقاله به بررسی 7 تا از بهترین مشاوره سئو در ایران می پردازیم و در انتها به نکاتی که در جلسه مشاوره توسط شرکت سئو باید رعایت شود اشاره خواهیم کرد.

معیار های انتخاب بهترین مشاوره سئو

برای انتخاب بهترین شرکت مشاوره سئو، بعد از بررسی موارد مختلف مانند سابقه کار و تجربه، نمونه کار ها، نظرات مشتریان، ثابت ماندن رتبه پروژه های سئو و … باید به سراغ تشکیل جلسه با شرکت های برتر مشاوره سئو برویم.

 1. سابقه فعالیت و میزان تجربه فنی

شاید یک شرکت سئو تازه کار بتواند پروژه های سئو را تا حدودی هندل کرده و پیش ببرد اما مطمئنا برای ارائه مشاوره به کسب و کار شما باید در صنایع مختلفی فعالیت و رقابت را در سطح سبک و سنگین تجربه کرده باشد. به همین دلیل است که اولین معیار برای انتخاب یک شرکت برای مشاوره سئو، میزان سابقه کار و فعالیت های گذشته آن در صنایع گوناگون است.

 1. نمونه کار های سئو و مشاوره

داشتن نمونه کار یکی از الزامات برای ایجاد اعتماد متقابل بین شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره سئو و مشتریان جدید است. علاوه بر پروژه های سئو، نمونه کار مشاوره سئو نیز حائز اهمیت است و معمولا راه اصلی برای مشاهده نمونه کار ها، وبسایت شرکت مورد نظر است. یکی از معیار های اساسی ما برای گزینش لیستی از بهترین مشاور های سئو که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد نیز داشتن نمونه کار در حوزه مشاوره به کسب و کار های کوچک و بزرگ است.

 1. نظرات مشتریان

مشتریان چه راضی و چه ناراضی بزرگترین سرمایه هر شرکتی هستند. در انتخاب یک آژانس برای مشاوره سئو نیز یکی از اقدامات هوشمندانه، یافتن مشتریان راضی و ناراضی و پرسیدن نظرات آنهاست. چه فاکتور هایی باعث شده تا یک مشتری از خدمات مشاوره سئو راضی و دیگری ناراضی باشد؟ این موارد را در کنار هم بگذارید و باهم مقایسه بکنید.

بهترین مشاوره سئو در ایران

 1. آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف

ایران وب لایف با سابقه کاری بیش از 7 ساله دیجیتال مارکتینگ، سئو و طراحی سایت در تهران به همراه نمونه کار های سئو و مشاوره سئو متعدد، یکی از برترین شرکت های مشاوره سئو در ایران است. از جمله دلایل این انتخاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن یکی از قوی ترین تیم های سئو در ایران
 • نمونه کار های متعدد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.
 • گستره خدمات کامل از بهینه سازی و سئو گرفته تا عکاسی محصول
 • پشتیبانی و پیگیری مستمر از طریق راه های ارتباطی در نظر گرفته شده
 • تعهد کامل برای کسب رضایت کارفرما
 • ارائه بیلان های منظم کاری
 • همکاری با برند های مطرح کشور در زمینه های مختلف سئو، طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

برخی از نمونه کار های مشاوره سئو ایران وب لایف

 • مشاوره سئو مجموعه داروسازی دکتر عبیدی

پروژه مشاوره سئو داروسازی دکتر عبیدی از جمله پروژه هایی با حجم کاری بالا به دلیل گستردگی مجموعه های تحت نظر و SBU های مختلف داخل این شرکت بود اما با موفقیت کامل، دوره مشاوره سئو به اتمام رسید. همچنین با توجه به رضایت طرفین پروژه لینک سازی و آموزش ابزار های سئو به تیم مارکتینگ این مجموعه نیز صورت گرفت.

هم اکنون وبسایت این مجموعه روی کلمات کلیدی بسیار پر رقابت مانند علائم کرونا، سرماخوردگی، سنگ کلیه، سرطان معده، فولیک اسید و بسیاری از کلمات پزشکی و سلامتی رتبه های اول تا سوم را دارد. برای مشاهده جزئیات این پروژه می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • سئو وبسایت پاکسان

سئو مجموعه کارخانجات پاکسان که طراحی سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ این مجموعه نیز به عهده تیم های فنی ایران وب لایف است هم یکی از پروژه های موفقی است که همچنان ادامه دارد. طی مدت زمان فعالیت، میزان کلیک این وبسایت از حدود 100 به بیش از 800 عدد رسید. (این در حالیست که در ابتدای پروژه، سایت روی کلمات و محصولات پاکسان مانند صابون سیو، صابون عروس، پودر رخشا و … صفحات 3 تا 4 بود.)

برای مشاهده جزئیات این نمونه کار، این لینک را لمس کنید.

 • سئو وبسایت آهنیتو

دارای رتبه در کلمات کلیدی مرتبط با حوزه فعالیت مانند فنس، توری، ورق پانچ، پایه فنس، سیم خاردار و …

رشد بیش از 3000 درصدی کلیک سایت از ابتدای پروژه. برای مشاهده جزئیات پروژه آهنیتو به نمونه کار سئو آهنیتو مراجعه کنید.

 • سئو وبسایت مجتمع چاپی سینا

دارای رتبه 1 در کلمات کلیدی پر رقابت همچون هولوگرام، بسته بندی، چاپ افست، برچسب اموال، لیبل پشت چسب دار و …

رشد میزان ورودی گوگل از حدود 50 به بیش از 600 عدد روزانه. (مشاهده جزئیات نمونه کار)

 • سئو سایت مدحت وود

دارای رتبه 1 در کلمات کلیدی حوزه فعالیت مانند پلای وود، پلی وود، تخته سه لایی، قالب بندی و …

رشد بیش از 10 برابری میزان ورودی و ایمپرشن گوگل از ابتدای پروژه. (جزئیات پروژه مدحت)

 • سئو سایت فوراور ایران

دارای رتبه 1 در تمامی کلمات مرتبط با محصولات فوراور و کلمات دیگری همچون بهترین خمیر دندان دنیا، انواع آلوئه ورا و …

میزان ورودی روزانه بیش از 2500 نفر از گوگل. (مشاهده نمونه کار سئو فوراور)

 • سئو وبسایت خانه چمن

دارای رتبه های 1 تا 3 در کلمات کلیدی مانند چمن مصنوعی، خرید چمن مصنوعی، قیمت چمن مصنوعی و …

افزایش ورودی وبسایت در حدود 25 برابر. (مشاهده نمونه کار خانه چمن)

و همکاری با شرکت های متعدد مانند دامون مبنا، کاغذ کرمان، پارس هوای البرز، مژیتو و … که در بخش نمونه کار های سئو می توانید جزئیات آن ها را مطالعه کنید.

آدرس و اطلاعات تماس با ایران وب لایف

 1. شرکت سئوکار

شرکت سئوکار

شرکت سئوکار نیز از جمله شرکت های قدیمی و معتبر در حوزه بهینه سازی وبسایت است. این شرکت سابقه همکاری با برند های معتبری همچون مجموعه ماموت، کبیر پانل، مرکز آهن و … را در رزومه کاری خود دارد اما متاسفانه نمونه کاری در مورد مشاوره سئو در سایت سئوکار مشاهده نشد.

روند مشاوره این شرکت نیز مانند ایران وب لایف بر اساس ارائه نقشه راه مناسب، آنالیز وبسایت و رقبا به همراه ارائه راهکار های بهبود وضعیت سئو سایت می باشد.

آدرس و اطلاعات تماس با سئوکار

آدرس: تهران، تهرانسر، بلوار گلها، ساختمان دلتا

شماره تماس: 44558001

ایمیل: support@seokar.com

 1. فرین آکادمی

لوگو فرین اکادمی

آکادمی دیجیتال مارکتینگ فرین، یکی از شرکت های فعال در حوزه آموزش سئو است که شخص بنده نظر مثبتی در مورد آموزش های رایگانی که در اینستاگرام و وبسایت این مجموعه منتشر می شود، دارم.

این مجموعه تجربه همکاری با وبسایت هایی مانند دکتر ویز، قطار فدک، گلدیران و … در زمینه سئو سایت را دارد اما در مورد مشاوره سئو، نمونه کاری در سایت فرین مشاهده نشد.

آدرس و اطلاعات تماس با فرین آکادمی

آدرس: تهران، خیابان استاد مطهری (تخت طاووس)، نرسیده به مترو مفتح، ساختمان 240

شماره تماس: 88816879

ایمیل: info@farin.academy

 1. وبسیما

شرکت وبسیما

مجموعه وبسیما را بیشتر به عنوان یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت می شناسیم اما این مجموعه در زمینه سئو نیز حرف زیادی برای گفتن دارد. (بخصوص در بخش آکادمیک)

در وبسایت این مجموعه نیز پروژه ای تحت عنوان مشاوره سئو پیدا نکردیم و اکثر نمونه کار های وبسیما همانطور که گفته شد منوط به طراحی سایت است. به هر حال وبسیما هم یکی از گزینه های اصلی به عنوان بهترین مشاوره سئو در ایران مطرح می شود.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت وبسیما

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نبش بلوار صبا

شماره تماس: 22623473

ایمیل: info@websima.com

 1. سئو 24

شرکت سئو 24

سئو 24 شرکت است که به نوعی زیرمجموعه وب 24 حساب می شود و بصورت تخصصی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت می کند. از جمله پروژه های مشاوره سئو این شرکت به سایت هایی مانند یکتانت سبب شده تا نام سئو 24 نیز به عنوان یکی از گزینه های بهترین مشاور سئو در این لیست قرار گیرد.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت سئو 24

آدرس: تهران، خیابان گاندی، کوچه بیست و سوم، پلاک 3

شماره تماس: 86086906

ایمیل: contact@web24.ir

 1. وبسایت شخصی محسن طاووسی

محسن طاوسی مشاور سئو

محسن طاووسی از جمله افراد کهنه کار در زمینه بهینه سازی سایت و بخصوص سئو خارجی و مشاوره آن است. او این روز ها بیشتر به مشاوره و آموزش سئو می پردازد و نمونه کار هایی از جمله همراه مکانیک، جاباما، نماشا و … به عنوان پروژه، مشاوره و آموزش را در رزومه فعالیت خود دارد.

برای ارتباط بیشتر با محسن طاووسی بهتر است به وبسایت شخصی او به نشانی mohsentavoosi.com مراجعه کنید.

 1. وبسایت جی ادز

وبسایت جی ادز

عمده فعالیت وبسایت جی ادز مربوط به خدمات تبلیغات در گوگل و گوگل ادز است البته خدمات دیگری که عمدتا مربوط به موارد مالی مانند خرید اکانت سایت MOZ، نقد کردن درامد یوتیوب و … است را هم ارائه می دهد. در وبسایت این مجموعه نمونه کار سئو یا مشاوره دیده نشد و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های زیر با جی ادز در ارتباط باشید:

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت جی ادز

آدرس: تهران – خیابان آزادی – بین جمالزاده و والعصر – پلاک 61 – واحد 34

شماره تماس: 66565000

ایمیل: rezaei@g-ads.org

روند جلسه مشاوره سئو چگونه است؟

دانستن نکاتی در مورد جلسه مشاوره سئو که روند آن در اغلب شرکت های برتر یکیست؛ می تواند مفید باشد.

اما روند جلسه مشاوره سئو به چه صورت است؟ مشاوره سئو توسط مجموعه ایران وب لایف و سایر شرکت های سئو، معمولا به سه بخش پیش از جلسه، حین جلسه و پس از آن تقسیم می شود.

از جمله اقداماتی که پیش از برگزاری جلسه صورت می گیرد عبارتند از:

 • تماس با شرکت سئو و تبادل اطلاعات در مورد آدرس سایت، سابقه و …
 • توضیح اهداف، کلمات کلیدی مدنظر و سابقه میزان فعالیت روی سایت
 • دریافت دسترسی های محدود به سرچ کنسول و آنالیتیکس (در صورت وجود)
 • آنالیز سئو داخلی و خارجی وبسایت و رقبای اصلی
 • تحلیل نکات و ایرادات اصلی به همراه نگارش راهکار های بهبود وضعیت سایت

همانطور که مشاهده کردید حین زمان یک تا یک ساعت و نیم جلسه مشاوره سئو، دیگر به بررسی سئو سایت و رقبا پرداخته نمی شود و تمامی نکات از قبل آماده شده است. در طی زمان جلسه، شخص مشاور اقدام به توضیح کمبود ها و راهکار های رشد به صورت عملی و نتیجه گرا می کند.

همچنین حین جلسه بهتر است سوالات خود را بصورت لیست شده و پس از زمان اولیه جلسه با مشاور مطرح کنید تا بطور کامل در مورد سوالات شما پاسخ مناسب داده شود.

پس از جلسه هم تیم پشتیبانی ایران وب لایف تا یک هفته پیگیری کاربست موارد گفته شده را انجام می دهد و طی تماس تلفنی مشاوره رایگان خدمت شما ارائه می شود.

بهترین مشاوره سئو باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی های بهترین مشاوره سئو

 • تجربه کاری بالا

اگر فردی سال های زیادی در یک صنعت فعال باشد، احتمال زیاد موفقیت ها و شکست های زیادی را تجربه کرده است. بخصوص شکست ها در پروژه سئو می تواند تجربه فرد را افزایش دهد و راهگشای شما در امر مشاوره باشد.

 • دارای نتایج ثابت شده

شرکتی که مشاوره سئو را جزو خدمات خود آورده است، باید تجربه چندین پروژه موفق سئو و مشاوره داشته باشد. داشتن نمونه کار اثبات شده سئو به همراه نشان دادن نمودار های رشد منطقی، می تواند دلایل خوبی بر حرفه ای بودن مشاور باشد.

 • دید وسیع

بینش پشت وبسایت در پروژه های سئو جزو مهم ترین ویژگی های یک مشاور حرفه ای و ارشد است. یک راهبر یا مشاور سئو باید از قوه پیش بینی خوبی برخوردار باشد و بر اساس بودجه فعلی و امکانات سایت نقشه راه مناسبی برای کمپین های طولانی مدت بهینه سازی سایت ارائه دهد.

چگونه بهترین مشاور سئو را انتخاب کنیم؟

در این مقاله لیستی متشکل از 7 شرکت برتر ارائه دهنده خدمات مشاوره سئو را ارائه دادیم. اما برای انتخاب بهترین گزینه متناسب با کسب و کار خود، چه کاری باید بکنیم؟

 1. آغاز جستجو

هم از طریق جستجوی کلماتی مانند “مشاوره سئو”، “شرکت سئو” و یا مراجعه به لیست بالا متشکل از برترین مشاوره سئو در ایران، می توانید تحقیق خود را آغاز کنید. اعتماد به شرکت هایی که در صفحه اول گوگل هستند می تواند گزینه خوبی باشد اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که شرکت مورد نظر دارای نمونه کار و مشتریان راضی هم باشد.

بهترین مشاوران سئو به دنبال شما نیستند! از شرکت هایی که به شما ایمیل می زنند و یا سعی در راضی کردن شما با روش هایی مانند تضمین رتبه اول دارند؛ دوری کنید.

 1. بودجه و قیمت مشاوره سئو

مشاوره سئو به دلیل کیفیت متفاوت ارائه و سخت بودن قیمت گذاری خدمت، تعرفه های گوناگونی دارد. از جلسات مشاوره تک جلسه و دوره ای تا جلسات پرسش و پاسخ یا مشاوره رایگان سئو، از جمله مواردی است که قیمت گذاری روی خدمات مشاوره سئو را سخت می کند. برای اطلاع از میزان هزینه و تعرفه سئو سایت، می توانید مقاله قیمت سئو را مطالعه نمایید.

هزینه مشاوره سئو در شرکت های برتر چیزی از حدود 500 هزار تومان تا چند میلیون قیمت گذاری می شود.

 1. نحوه ارتباط و نظرات افراد

میزان پشتیبانی و نحوه ارتباط چه پیش از جلسه و یا بعد از جلسه بسیار مهم است. بعد از انتخاب شرکت های منتخب و اطلاع از قیمت آن ها، بهتر است در مورد نحوه برقراری ارتباط صحبت کنید و چند بار هم آن ها را محک بزنید. آیا زیاد پشت خط می مانید یا پاسخ سوالات شما را چندان ساده و مفهوم نمی دهند؟ می توانید در مورد انتخاب خود تجدید نظر کنید.

بخش های اصلی جلسه مشاوره سئو

بخش های اصلی جلسه مشاوره سئو

 • ایرادات و مشکلات اصلی سئو

دلیل اصلی تشکیل جلسات مشاوره سئو، بررسی ایرادات و ارائه راهکار هایی برای بهبود آن هاست. پیش از شروع جلسه و همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، متخصص سئو، وبسایت را از نظر سئو تکنیکال و سئو داخلی بررسی می کند و داخل فایل pdf و یا بصورت چاپی در جلسه برای شما ارسال می کند.

 • بررسی دقیق رقبا

در سئو سایت یکی از اصلی ترین مزایا، داشتن رقیب قوی است. بررسی و آنالیز رقبا چه در مورد سئو داخلی و شناسایی ضعف های محتوایی، اسکیماگذاری و … و چه در مورد سئو خارجی، نحوه لینک سازی و زمان بندی درست برای لینک بیلدینگ بسیار مورد اهمیت است.

 • ارائه پیشنهادات و استراتژی رشد

تا اینجا به تحلیل و بررسی پرداختیم و با مشکلات سایت آشنا شده ایم. در مرحله بعدی که وظیفه مهمی بر عهده مشاور سئو است، بر اساس آنالیز های صورت گرفته باید منتظر ارائه پیشنهادات و نقشه راه برای هر کدام از مشکلات است. برای بهبود سرعت سایت باید از چه افزونه هایی استفاده کنیم؟ نحوه بهبود لینک سازی داخلی سایت چگونه است؟ پلن لینک سازی خارجی شامل چه تعداد رپورتاژ آگهی، لینک سازی دستی و … می باشد و در چه مدتی این فعالیت های باید صورت گیرد؟ چه کلمات کلیدی را بیشتر کار کنیم و گپ های محتوایی کجا هستند؟

این موارد گوشه ای از پیشنهاداتی است که احتمالا در جلسه مشاوره سئو با بهترین شرکت ها، آن ها را می شنوید.

 • آموزش

در جلسات مشاوره سئو، فرض اصلی بر این است که شما مفاهیم پایه سئو را مطالعه کردید اما اگر سوالاتی مرتبط با آموزش و یادگیری نیز داشتید؛ مشاور به آن ها پاسخ می دهد. با توجه به زمان 1 تا 1.5 ساعته جلسه مشاوره سئو، بهتر است برای آموزش موارد مطرح شده یا به منابع آموزشی مراجعه کنید یا موارد مربوط به جلسه مشاوره را از قبل با فرد متخصص طی کنید.

 • پشتیبانی

پشتیبانی چه در طراحی سایت چه در مشاوره سئو، امری مهم است که حتما باید حواستان به مدت زمان پشتبانی چه به صورت تیکت و پیام چه به صورت تماس تلفنی باشد. البته کم و کیف پشتیبانی مشاوره سئو بر اساس نوع شرکتی که با آن مشاوره می کنید یا فرد مشاوره دهنده متفاوت است.

مشاوره سئو رایگان

مشاوره سئو رایگان

و اما به عنوان قسمت پایانی این مقاله، به بخش محبوب رایگان بودن خدمت می رسیم. در همین ابتدا بگوییم قطعا هیچ شرکت متخصصی بصورت رایگان خدمات تخصصی مشاوره سئو خود را ارائه نمی دهد. البته پرسش سوال و یا رفع یک مشکل که نیاز به زمان زیادی ندارد می تواند از طریق مشاوره سئو رایگان رفع شود.

در بخش تماس با ما و یا کامنت های همین مقاله، می توانید سوالات و مشکلات مربوط به سئو سایت خود را بپرسید و اقای مهدی نیکونام، سرپرست سئو ایران وب لایف نهایتا ظرف 1 روز به سوالات شما پاسخ کامل و جامع خواهد داد.

4.7/5 - (7 امتیاز)

فهرست مطالب

6 پاسخ

 1. سلام ممنون واقعا جلسه مشاوره خیلی کاملی بود و حتی ی ذره بیشترم جناب نیکونام زحمت دادن توضیحات ارائه کردن

 2. سلام روز بخیر
  مشاوره سئو توسط خود جناب نیکونام ارائه میشه یا سایر دوستان؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *