بهترین شرکت طراحی گرافیک در ایران

بهترین شرکت طراحی گرافیک در ایران

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

انتخاب بهترین شرکت طراحی گرافیک نیازمند راهنمایی کامل از طرف متخصصین است. در این مقاله علاوه بر معرفی برترین شرکت های طراحی گرافیکی در ایران، ویژگی هایی که باید مدنظر بگیرید را بررسی کردیم.

همانطور که در مقالات متعدد مانند بهترین شرکت سئو به آن اشاره داشتیم، برون سپاری خدمات دیزاین به یک شرکت طراحی گرافیک برتر چالشی بزرگ می باشد. تصمیم گیری برای برون سپاری این گونه خدمات معمولا پیچیده است و باید ملاحظات فراوانی را در نظر گرفت. در این مقاله به بررسی ویژگی های برترین شرکت های طراحی گرافیک در ایران و معرفی بهترین های این صنعت می پردازیم.

استودیو طراحی گرافیک چیست؟

استودیو طراحی گرافیکی چیست

استودیو طراحی گرافیکی شرکتی است که با توجه به المان های طراحی در فضای آنلاین و آفلاین، اقدام به ارائه خدمات گوناگون مانند طراحی سایت، طراحی لوگو، طراحی ست اداری، پوستر، بنر و … می کند. همانطور که خدمات تولید محتوای متنی مورد اهمیت است، تولید محتوای تصویری و ویدئویی نیز عضو جدایی ناپذیری از دیجیتال مارکتینگ است که معمولا توسط استودیو های حرفه ای طراحی گرافیک انجام می پذیرد.

چرا طراحی گرافیکی برای کسب و کار ها اهمیت دارد؟

اهمیت طراحی گرافیکی برای کسب و کار ها

در فضای تبلیغات بخصوص دیجیتال مارکتینگ، بدون یک طراح خلاق و خوش ذوق نمی توان انتظار نتایج موفقیت آمیز داشت. برخی از دلایلی که تقریبا هر کسب و کاری نیاز به خدمات طراحی گرافیکی دارد:

 • طراحی گرافیکی حرفه ای موجب ایجاد تصویری قدرتمند می شود.

بدیهی است که در هر بازاری صرف نظر از نوع صنعت، رقابت زیادی وجود دارد. برای جنگیدن بر سر سهم بازار، باید تلاش کنید تا تصویری قدرتمند از برند خود در ذهن مشتریان ایجاد کنید. بدون طراحی حرفه ای نمی توان حتی به گرفتن سهمی کوچک در بازار های پر رقابت فکر کرد.

 • هویت برند منحصر به فرد

گرافیک دیزاین همچنین به شما در ایجاد هویت برند قوی کمک می کند. یکی از قسمت های اصلی هویت برند، لوگو است که در پیوند آن با مشتریان مقالات گوناگونی نگارش شده است و به دلیل قویت آن در ساخت هویت برند است که بسیاری از شرکت ها به دنبال یک شرکت حرفه ای برای طراحی لوگو خود هستند.

 • طراحی گرافیکی خوب، با مخاطب سخن می گوید.

همانطور که در عکاسی محصول گفتیم، با کمک تصاویر، رنگ‌ها و طرح بندی قدرتمند، می‌توان پیام‌ های قوی را بدون استفاده از متون طولانی به مشتریان رساند. به عبارت دیگر طراحی گرافیکی می تواند پیام را واضح تر و ساده تر نسبت به کلمات ارسال کند.

 • حرفه ای باشید.

تمام طراحی های مرتبط با کسب و کار شما از جمله طراحی سایت، لوگو، بسته بندی، بروشور، کارت ویزیت و … نشانه ای از حرفه ای بودن شماست. ظاهر حرفه ای کسب و کار، شما را از دیگران متمایز می کند و به شما امکان می دهد مشتریان جدیدی به دست آورید و مشتریان فعلی را وفادار خواهد کرد.

چگونه بهترین انتخاب را میان شرکت های طراحی و دیزاین داشته باشیم؟

بهترین انتخاب میان شرکت های طراحی گرافیکی

برای انتخاب شرکت طراحی گرافیک مناسب، به هنگام تحقیق باید چنین نکته را مدنظر داشته باشید. این نکات عبارتند از:

 • بررسی نمونه کار های گذشته

اکثر شرکت های طراحی گرافیک معتبر، در وبسایت خود نمونه کار های طراحی و دیزاین دارند. همانطور که می دانیم خدمات طراحی گرافیکی بسیار گسترده بوده و از طراحی UI و UX تا طراحی لوگو، موشن گرافیک دیزاین پست های شبکه اجتماعی را شامل می شود. بررسی نمونه کار های گذشته، می تواند شروع خوبی برای تحقیق در مورد یک شرکت طراحی گرافیکی باشد.

بسیار محتمل است که پروژه ای را به 10 طراح گرافیک بدهید و 10 طرح متفاوت دریافت کنید. با دیدن نمونه کار های یک شرکت می توانید بفهمید طراحی مدنظر شما تا چه اندازه به ذهنیت شرکت نزدیک است.

 • تجربه کاری و تحصیلات طراحان گرافیک

تحصیلات رسمی همه چیز نیست اما بسیاری از طراحان گرافیکی مطرح کار خود را از دانشکده های هنر مطرح شروع کرده اند. طراحی گرافیکی صرفا آشنایی با adobe illustrator یا adobe photoshop نیست و نیاز به درک عمیق از کمپوزیسیون (ترکیب بندی) طرح ها، شناخت مفاهیم رنگ و … دارد. سابقه طراح نیز شاید همه چیز نباشد اما فاکتور مهمی است که بتوانید میزان مهارت او را بسنجید.

 • در مورد اهداف خود شفاف باشید.

یکی از دغدغه هایی که طراحان گرافیکی با کارفرمایان دارند، سردرگمی در مورد انتظارات و ایده آل های همدیگر است. برای رفع این موضوع می بایست در جلسات اولیه، مخاطبین هدف، شخصیت برند یا هر جزئیات دیگری را برای هم شفاف کنید تا تصویر نهایی مورد توافق باشد. هر میزان استودیو طراح گرافیک، تصویر واضح تری داشته باشد، روند موارد زیر راحت تر است:

 • هزینه نهایی پروژه چه میزان خواهد بود؟
 • نهایی شدن روژه به چه میزان زمان نیاز دارد؟
 • برای تکمیل پروژه تا چه اندازه جزئیات اهمیت دارد؟
 • از پروژه های کوچک آغاز کنید.

اگر نسبت به کیفیت طراحی یک شرکت دیجیتال مارکتینگ شک دارید، می توانید از پروژه های کوچک شروع کنید. بجای سپردن پروژه چندین میلیونی طراحی لوگو و ست اداری، می توانید کار را با درخواست طراحی کارت ویزیت آغاز کنید. در این فرصت می توانید میزان کیفیت، هزینه و نحوه ارتباطات را مورد سنجش قرار دهید.

 • شبکه اجتماعی (بخصوص اینستاگرام) آن ها چگونه است؟

در لیست پیش رو، سری به شبکه های اجتماعی شرکت مورد نظر بزنید و نحوه طراحی را مشاهده کنید. به علاوه، این پرسش را مطرح کنید که آیا آن ها فعال هستند؟ آیا محتوای تولید شده توسط این شرکت به درد بخور هست یا خیر؟

 • در مورد بودجه و میزان هزینه واقع بین باشید.

طراحی کالا نیست که قیمت مشخصی داشته باشد و طراحان مختلف قیمت های گوناگونی برای یک طرح ارائه می دهند. از طرفی کاری که از یک طراح حرفه ای و برتر تحویل می گیرید نسبت به یک طراح گرافیک ارزان قیمت قطعا متفاوت خواهد بود. بعد از مشاهده لیستی از برترین شرکت های طراحی گرافیک، نسبت به بودجه خود با آن ها مذاکره کنید.

ویژگی های بهترین شرکت طراحی گرافیک

ویژگی بهترین شرکت طراحی گرافیک

 • خلاقیت و ایده پردازی

اصلی ترین ویژگی بهترین شرکت طراحی گرافیک، خلاقیت و قدرت ایده پردازی تیم آن است. همانطور که می دانیم در دنیایی زندگی می کنیم که امکانات و تکنولوژی مرزی ندارد و صرفا خلاقیت منابع انسانی هر شرکتی می تواند مزیت رقابتی ایجاد کند. به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم حتما از نمونه کار های یک آژانس دیجیتال مارکتینگ دیدن کنید تا میزان خلاقیت و تناسب آن با ایده آل های خود را بسنجید.

 • سابقه کار

قطعا برای بهترین شدن در هر زمینه ای، نیاز به سابقه کار درخشان و همکاری با برند های مطرح است. علاوه بر سابقه فعالیت کلی آژانس، بهتر است نگاهی به سابقه کار تیم گرافیک فعال در شرکت نیز بیندازید تا شناخت کاملی داشته باشید.

 • تکنولوژی به روز

استفاده ار آخرین نسخه برنامه هایی مانند فتوشاپ، ادوبی ایلاستریتور و … به همراه روانشناسی رنگ ها و ترکیب بندی عناصر، آژانس های برتر را متمایز می کند. برترین شرکت های طراحی گرافیکی در نهایت به دنبال افزایش آگاهی از برند هستند و سعی دارند به بهترین نحو این کار را انجام دهند.

 • افزایش آگاهی از برند

آگاهی از برند یا brand awareness بخشی از دیجیتال برندینگی است که هر شرکت فعالی در حوزه مارکتینگ قصد دارد آن را به بهترین نحو انجام دهد. مزیت آژانس دیجیتال مارکتینگ فول سرویس نسبت به سایر شرکت ها در استفاده از تمامی ابزار های اندازه گیری و سنجش عملکرد در راستای شناساندن برند به مخاطب هدف است.

 • شناخت محیط دیجیتال

شناخت فضای دیجیتال هم به نوبه خود یکی از اصلی ترین ویژگی های برترین استودیو های طراحی گرافیک است. می توان گفت که این ویژگی ها در هم تنیده هستند. شناخت فضای دیجیتال با نمونه کار های فراوان میسر می شود و انجام موفق پروژه های دیجیتال مارکتینگ، نیاز به شناخت عمیق مخاطب، استفاده از ابزار های به روز، خلاقیت و دانش فنی دارد.

بهترین شرکت های گرافیکی در ایران

تیم بررسی ما علاقه داشت گزینه های متعددی را در این حوزه به شما معرفی کند، اما واقعا با جستجو در سطح اینترنت هم متوجه خواهید شد به جز 5 مورد پایین، اکثر استودیو های طراحی گرافیکی نمی توانند جزو بهترین ها باشند.

 1. آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف

آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف

ایران وب لایف را به علت میزان نمونه کار های بالا در زمینه طراحی گرافیکی از طراحی وبسایت های خلاقانه گرفته تا لوگو و کاتالوگ، میتوان به عنوان برترین آژانس گرافیکی فول سرویس معرفی کرد. این مجموعه افتخار همکاری با برند های بزرگی چون گروه تولیدی پاکسان، بانک پاسارگاد، مجموعه اکسیر کادوس، داروسازی دکتر عبیدی، انتشارات پیام عدالت، قفل هوشمند تنسر و … را در زمینه های عکاسی، سئو، طراحی سایت، مدیریت شبکه های اجتماعی، طراحی لوگو و برندینگ، مشاوره سئو و … دارد.

مزیت بارز آژانس دیجیتال مارکتینگ فول سرویس، ارائه تمامی خدمات با بالاترین حد کیفیت برای تامین رضایت و استفاده از ابزار های کنترل پروژه و ارائه نتایج اثر بخش است.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت ایران وب لایف

 1. شرکت تبلیغاتی کروشه

آژانس تبلیغاتی کروشه

آژانس تبلیغاتی کروشه در زمینه های برندینگ، دیجیتال مارکتینگ، طراحی گرافیک و طراحی سایت فعالیت دارد. از جمله نمونه کار های آژانس کروشه، همکاری با برند هایی چون پرستیژ، پتیاک و مجتمع فنی تهران را می توان نام برد.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت کروشه

آدرس: تهران،خ مطهری، خیابان میرعماد، کوچه سیزدهم (جنتی) پلاک 24

شماره تماس: 88501485 و 88751955

ایمیل: در بخش تماس با ما یافت نشد.

 1. آتلیه طراحی گرافیک آمات

استودیو طراحی گرافیکی آمات

مجموعه آمات در زمینه طراحی گرافیکی، عکاسی و طراحی وب سایت ارائه خدمت می کند. در نمونه کار های این مجموعه طراحی بصری و UX اپلیکیشن خدمتچی، طراحی بسته بندی شرکت گلستان، هویت بصری کافه میوه و … جلوه نمایی می کند.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت آمات

آدرس: تهران، خیابان میرزای شیرازی، پایین‌تر از مطهری، خیابان 15، پلاک 20

شماره تماس: 88867044

ایمیل: info@amat.ir

 1. استودیو گرافیکی سه نقطه

آژانس طراحی سه نقطه

استودیو گرافیکی سه نقطه ارائه دهنده خدماتی چون تجهیزات نمایشگاهی، طراحی لوگو، طراحی وبسایت، طراحی فونت، طراحی بسته بندی و … می باشد که با برند های گوناگونی همچون الوپایتخت، راشا تجارت برین، مرکز آوند، ایران وپو و … همکاری داشته است.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت سه نقطه

آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ خواجو، روبروی بانک ملی، مجتمع سمسار

شماره تماس: 32732964

ایمیل: Studio3noghteh@gmail.com

 1. شرکت طراحی ترسیم ایده

طراحی گرافیک ترسیم ایده

ترسیم ایده خود را به عنوان مشاوره و مجری امور طراحی گرافیکی مانند لوگو، برند بوک، عکاسی، طراحی سایت، پوستر و … معرفی می کند. این شرکت با برند هایی چون شرکت گارانتی سیب طلایی هوشمند، جهان گستر، فروشگاه همتاتل و … همکاری دارد.

آدرس و اطلاعات تماسی شرکت ترسیم ایده

آدرس: در وبسایت مجموعه درج نشده است.

شماره تماس: شماره ثابت وجود ندارد.

ایمیل: در بخش تماس با ما دیده نشد.

اگر شما هم استودیو و آژانس طراحی گرافیکی را می شناسید که با توجه به نمونه کار ها و سوابق کاری می تواند جزو بهترین ها باشد، نام آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول پیرامون برترین استودیو طراحی گرافیک

استودیو های طراحی گرافیکی بستر های لازم برای برندینگ مانند طراحی لوگو، بسته بندی، طراحی وبسایت، موشن گرافیک و سایر ملزومات بازاریابی دیجیتال را برای شرکت ها فراهم می کنند.

قیمت گذاری رو خدمات طراحی مانند لوگو، موشن، کاتالوگ، بنر و … نیاز به تعیین نیاز ها و خواسته های مشتریان است و برای این منظور، می توانید با ما تماس گرفته و از کارشناسان مربوطه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

در این مقاله ما به بررسی 5 شرکت فعال در این حوزه به همراه نمونه کار ها و اطلاعات تماسی پرداختیم. به عنوان جمع بندی می توان آژانس دیجیتال مارکتینگ فول سرویس ایران وب لایف، آژانس کروشه و آمات را معرفی نمود.

4.6/5 - (8 امتیاز)

فهرست مطالب

4 پاسخ

 1. استودیو سلام گرافیک هم یکی از شرکت های فعال در حوزه گرافیک هست که فکر میکنم کارشون خوب باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *