آرکتایپ معصوم چیست

آرکتایپ برند معصوم

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

اگر بخواهیم کهن الگوی بیگناه یا معصوم را به تصویر بکشیم، باید تصویری بیافرینیم که سرشار از پاکی، صداقت، سادگی و امید به زندگی باشد. پیش رو با بررسی کامل آرکتایپ معصوم با ما همراه باشید.

به کودکی معصوم، عاری از هر گونه کلک زدن، دروغگویی و منفی بافی فکر کنید. اگر به خوشبختی فکر می کنید، خوش بین هستید و به دیگران برای رسیدن به ذهنیت مثبت کمک می کنید، احتمالا مطالعه این مقاله به شما در شناخت بیشتر آرکتایپ برند معصوم و نحوه به کارگیری استراتژی های آن برای کسب و کار کمک خواهد کرد.

آرکتایپ برند معصوم چیست؟

آرکتایپ معصوم - بیگناه

کهن الگوی معصوم جوهره تمامی پاکی ها، خلوص و خوبی ها را در خود جای داده است. شما می توانید از برند هایی با آرکتایپ معصوم، همواره حس زیستن، با عینک خوشبینی نگاه کردن و نیمه پر لیوان را دیدن، بگیرید. کسانی که با کهن الگوی معصوم همزاد پنداری می کنند، به دنبال زندگی کامل، صمیمت، کنار هم بودن و خوشبختی هستند.

شما می توانید به افراد یا کسب و کارهایی با آرکتایپ معصوم اعتماد کنید، آن ها معمولا قابل پیش بینی هستند و با هدف شادی زندگی می کنند.

“زندگی لازم نیست همواره سخت باشد، آن را ساده نگه دارید.” این شعار به وضوح بیانگر مثبت اندیشی آرکتایپ برند معصوم است.

ویژگی های برند بیگناه

از جمله ویژگی هایی که باعث ایجاد تمایز میان این کهن الگو با سایر آرکی تایپ ها شده است عبارتند از:

 • خوش بینی
 • ایمان به همزیستی مسالمت آمیز
 • خالص و بی آلایش
 • سادگی و پیش بینی پذیر
 • شادی و آرامش
 • امید به زندگی

رنگ های کهن الگو معصوم

اگر بخواهیم به چند رنگ شاخص که معمولا برای شخصیت برند معصوم مورد استفاده قرار می گیرند بپردازیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ آبی آسمانی

RGB (155,213,230)

#9BD5E6

 • رنگ یاسی

RGB) 211,199,255)

#D3C7FF

 • سبز چمنی

RGB (116,213,129)

#74D581

 • رنگ صورتی

RGB (247,154,196)

#F79AC4

برند های مطرح با آرکتایپ معصوم

 1. کوکا کولا (Coca-Cola)

جهان را تازه کنید! کوکاکولا با تاکید بر صداقت، حس زندگی، تازگی و شادابی مثالی عالی برای آرکی تایپ معصوم به حساب می آید. تبلیغات این برند سراسر در مورد گذراندن وقت با خانواده و دوستان، شادی، زندگی را ساده گرفتن و تلاش برای خوش بینی است.

آرکتایپ برند کوکاکولا
آرکتایپ برند داو
 1. داو (Dove)

اگر از محصولات داو استفاده کرده باشید، احتمالا تصویر کبوتر طلایی یا سفید زیر لوگوی این برند را دیده اید. Dove از جمله برند هایی است که از رنگ سفید (نماد پاکی و خلوص) در تبلیغات خود زیاد استفاده می کند و به همین دلیل نیز می توان آن را نماد پاکی، صلح، سادگی و معصومیت دانست.

 1. فولکس واگن (Volkswagen)

تبلیغات فولکس واگن، اغلب نوستالژیک، شاد و انگیزه دهنده هستند. این برند مطرح خودروسازی بر خلاف بی ام دبلیو که آرکتایپ قهرمان و بنز که ارکتایپ حاکم دارند، کهن الگوی معصوم را انتخاب کرده و گویا بسیار موفق نیز بوده، چراکه صرفا به شما ماشین نمی فروشد، شادی را هم چاشنی کار می کند.

Get in, Get happy.

آرکتایپ برند فولکس واگن
آرکتایپ برند مک دونالد
 1. مک دونالد (McDonald’s)

اگر به شکل M لوگوی طلایی مک دونالد خیره شوید، احتمالا نماد دروازه های بهشت را مشاهده می کنید. مک دونالد دیگر صرفا همبرگر نیست و با سرو نوشیدنی های گرم و سرد خوشمزه، بسته های کودک به همراه مافین های هیجان انگیز برای ایجاد نشاط خانوادگی، مکانی عالیست.

 1. پیور لایف نستله (Nestle Pure Life)

خالص و ساده اما ما با شما صادق هستیم! پیورلایف نستله، برندی است که در کهن الگوی معصوم قرار می گیرد. آنها محصول آب تصفیه شده خود را با تمرکز بر پاکی، خوش بینی و طبیعت به تصویر می کشند.

آرکتایپ برند پیورلایف

سطوح استفاده از آرکی تایپ بی گناه

اشتباهات رایج آرکتایپ برند

هر کدام از 12 کهن الگو و آرکتایپ، دارای سطوحی هستند که سطح آخر از همه بالغ تر و توسعه یافته تر می باشد:

 1. سطح اول: همه سزاوار خوشی کامل هستند.
 2. سطح دوم: ایجاد مسیری برای زندگی ساده و شاد
 3. سطح سوم: ایجاد حس خوشبختی درونی در انسان ها

شخصیت برند شما کدام است؟ 12 کهن الگوی یونگ

همه برند ها نباید معصوم باشند، دنیا به برند های یاغی، جستجوگر یا با آرکتایپ عاشق نیز نیاز دارد. اگر نمی دانید این موارد چه اصطلاحاتی هستند، ما در مقاله 12 کهن الگوی یونگ به بررسی مفید هر یک پرداختیم. همچنین اگر به فکر انجام تست مربوط به شخصیت برند هستید، می توانید از طریق انجام تست آرکتایپ برند و تحلیل نتایج آن، به شخصیت برند متناسب با کسب و کار خود برسید.

برای شروع تست آرکتایپ برند و مشاهده نتیجه به صورت رایگان از طریق لینک زیر اقدام کنید:

5/5 - (4 امتیاز)

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *