بررسی بک لینک و تاثیر آن بر سئو سایت
وب

بررسی بک لینک و تاثیر آن بر سئو سایت

اهمیت بک لینک بر سئو

در صورتی که شما کاربران عزیز، آشنایی محدودی با بک لینک داشته و علاقه مند هستید شناخت بیشتری نسبت به آن پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم که این آموزش را از دست ندهید. در این مقاله سعی شده تا اطلاعات هر چند مختصر، اما کاربردی در اختیار کاربران ایران وب لایف قرار داده شود. پس اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر در این زمینه هستید، تا پایان مقاله همراه ما باشید. 

بک لینک چیست ؟

تعریف روشنی  از بک لینک، به معنای لینک هایی است که سایر وب سایت ها به سایت شما می دهند. بک لینک های یک سایت در رتبه بندی آن وب سایت در میان موتورهای جست و جو بسیار تاثیر دارد. البته مقدار اهمیت این لینک ها خیلی قابل درک نیست و این  مربوط به الگوریتم های موتور های جست و جو است. ولی آن چه که در اینجا اهمیت دارد کاربرد این بک لینک ها است. بک لینک به کار برده شده باید به صورت طبیعی باشد. به عبارتی وب سایت نباید از راه های مصنوعی برای ایجاد لینک به سایت خود استفاده کند. آنچه در اینجا اهمیت دارد کیفیت این لینک هاست نه تعداد لینک های به کار برده شده.

بررسی اهمیت بک لینک

مثال اول:

سایت A را در نظر بگیرید که مربوط پوشاک زنانه است و وبلاگ B که مربوط به انواع پوشاک زنانه و بررسی هر یک از آن هاست. وبلاگ B به سایت A یک لینک می دهد. لینک موجود از وبلاگ B  به سایت A  یک لینک با ارزش است، چرا که هر دو مرتبط با هم هستند. این ارتباط  آنها به دلیل اشتراک در محتوای آن ها است. اهمیت این لینک ها باعث شده سایت ها از روش هایی برای به دست آوردن بک لینک استفاده کنند.

خیلی از این روش ها نادرست هستند، از جمله :

خرید بک لینک، شبکه های تبادل لینک، فروش بک لینک و...

این روش ها از نظر موتورهای جست و جو فاقد صلاحیت هستند و معمولا موتور های جست و جو آنها را ایندکس نمی کنند، حتی سایت های مشکوک به انجام چنین کارهایی جریمه می شوند.

مثال دوم :

می توانید به بک لینک به عنوان یک گفت و گو بین دو وب سایت نگاه کنید.

مثلا  وبلاگ نویس سایت A در مورد یک رویداد ورزشی مطلبی در سایت خود می گزارد. وبلاگ نویس سایت B با نظر او در مورد آن رویداد مخالف است و نظرات خود را در سایتش می گزارد . هم چنین لینکی از سایت A  در محتوای سایت خود قرار می دهد. به این دلیل که کاربر متوجه اصل قضیه بشود و بتواند نتیجه گیری کند نظر کدام یک منطقی تر است.

اینجاست که ارزش لینک مربوط به سایت A بالا می رود، چرا که سایت B  به آن لینک داده است واین برای موتورهای جست و جو ارزش دارد.

بررسی اهمیت بک لینک بر سئو سایت

اهمیت بک لینک بر سئو سایت

 استفاده از بک لینک نسبت به گذشته تغییرات زیادی داشته است. قبلا حتی استفاده از لینک های با کیفیت پایین به رتبه بندی سایت کمک می کرد اما در حال حاظر این چنین نیست. درست از زمانی که الگوریتم پنگوئن گوگل روی کار آمد، دیگر مثل گذشته به همه لینک ها ارزش داده نمی شد. پس مهم است که لینک هایی که به  سایت شما داده می شود از سایت های با کیفیت باشد.
کیفیت در این جا به این معنی است:
 سایتی که به سایت شما بک لینک داده، با محتوای سایت شما در ارتباط باشد. با این  توضیحات وقت آن رسیده که دلایل اهمیت بک لینک در سایت و تاثیر ان در سئو را بگوییم.

بهبود رتبه بندی

بک لینک ها به بهبود رتبه بندی سایت در میان موتور های جست و جو کمک می کنند، اگر برای هر محتوایی که تولید می کنید از سایت های دیگر لینک داشته باشید، به طور طبیعی رتبه سایت شما بالا می رود.

فرآیند ایندکس کردن سریع تر

برای سایت های جدید خیلی مهم است، توسط موتورهای جست و جو سریع  کشف و ایندکس شوند . بک لینک ها در اینجا به شناسایی سایت ها جدید و سپس ایندکس آن ها خیلی کمک می کند.

ترافیک ارجاعی

از مزیت های اصلی استفاده از بک لینک ها ترافیک ارجاعی است . ترافیک ارجاعی  یعنی زمانی که کاربر در حال مطالعه یک محتوا است و یک لینک در آن محتوا قرار داده شده. در نتیجه با کلیک بر روی آن لینک به محتوای سایتی دیگر می رود. به این ترتیب تجزیه و تحلیل از این نقطه به بعد بر روی سایت دوم انجام می شود. که این همان سایتی است که به آن بک لینک داده شده است.
در نتیجه بک لینک ها به افزایش ترافیک ارجاعی سایت کمک می کنند.

تکنیک های به دست آوردن بک لینک

حالا که با خود بک لینک و اهمیت آن در سئو آشنا شدید به سراغ معرفی چند تکنیک ساده می رویم. با استفاده از این تکنیک ها اطمینان حاصل کنید، سایت هایی که به شما لینک داده اند با کیفیت هستند.

همانطور که قبلا گفتیم کیفیت در این جا به معنی مرتبط بودن موضوع آن سایت ها با محتوای سایت شماست.

نوشتن مقالات با کیفیت

این روش بهترین و ساده ترین روش برای گرفتن بک لینک برای وبلاگ شما است. ایجاد مقاله های علمی در وبلاگ، باعث می شود دیگران خود به خود به سایت شما لینک بدهند. مقالاتی که به طور عملی کار شده باشد و آموزش های مختلف توانایی بالایی در گرفتن بک لینک دارند.

وبلاگ نویسی را شروع کنید

یک روش خوب برای دریافت لینک به شمار می رود. ایجاد وبلاگ جدا اما مرتبط با سایتتان باعث می شود ترافیک سایت خود را بالاتر ببرید. لینک های سایت که مرتبط با وبلاگ است را در آن قرار دهید. این کار به موتورهای جست و جو دید بهتری می دهد و باعث می شود سریع تر و گسترده تر صفحات را بررسی کنند.

به کار گیری محتوای درست در وب سایت

برای هر وب سایتی که در حال تولید محتوای آن هستید می توانید بیش از یک بار در مورد یک مطلب بگویید. به این معنی که یک مطلب را به طور گسترده بررسی کنید و بین آنها رابطه برقرار کنید.

این کار باعث می شود سایت شما مرجع کامل تری برای یک موضوع شود. همچنین احتمال لینک دهی سایت ها به شما بالا می رود.

شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

نقش شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید. لینک های مربوط به مقالات سایت را در صفحات اجتماعی به اشتراک بگزارید و پیوسته در آنها فعالیت داشته باشید. روش های که در اینجا بررسی کردیم تنها بخش کوچکی از روش ایجاد بک لینک برای یک وب سایت است و با توجه به خود سایت و محتوای تولید شده آن می توان روش های مختلفی برای گرفتن بک لینک در آن سایت مطرح کرد. سایت ایران وب لایف همواره در تلاش است تا آموزش های کاربردی در زمینه های مختلف از طراحی سایت گرفته تا سئو و بهینه سازی وب سایت ها ارائه دهد.

اگر در هر کدام از این آموزش ها سوالی دارید و نیازمند راهنمایی می باشید، بخش مشاوره سایت به صورت رایگان پشتیبان شماست.


  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

9 اشتباه رایج در استفاده از گوکل آنالیتکس

ایجاد عضویت در گوگل وب مستر یا سرچ کنسول (قسمت اول)

0 دیدگاه
ارسال دیدگاه