معرفی 12 مزیت استفاده از دیجیتال مارکتینگ (قسمت اول)

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

مزایای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما چیست؟ با به کار گیری استراتژی های دیجیتال مارکتینگ فرصت های فراوانی پیش روی کسب و کار شما قرار خواهد گرفت.

مزایای دیجیتال مارکتینگ

مزایای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما چیست؟ با به کار گیری استراتژی های دیجیتال مارکتینگ فرصت های فراوانی پیش روی کسب و کار شما قرار خواهد گرفت.

همان‌طور که فناوری پیشرفت می‌کند، بازار و تجارت نیز فرمی دیجیتال‌تر به خود می‌گیرد. مزایای دیجیتال مارکتینگ هر روز بیش از پیش نمایان می‌شوند. مشتری‌ها هر روز بیشتر به خرید محصولات آنلاین ترغیب می‌شوند. طبق آماری که فربز منتشر کرد، ۸۲ درصد مشتری‌ها به صورت آنلاین در مورد محصولات موردنیاز خود جستجو می‌کنند. تک کرانچ نیز گزارش کرده است که ۷۹ درصد افراد به صورت آنلاین خرید می‌کنند.

اما شما چگونه می‌توانید به این آمار از مشتریان دست پیدا کنید؟ پاسخ در دیجیتال مارکتینگ نهفته است.

کسب و کارها هر روز بیش از پیش به استفاده از تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ روی می‌آورند تا با مشتریان هدف خود تعامل داشته باشند. در حقیقت، تا سال ۲۰۲۱ در ایالات متحده، ۳۳۲ میلیارد دلار صرف دیجیتال مارکتینگ خواهد شد. این صنعت در ایران نیز به شدت پا گرفته است. با موفقیت کسب و کارهای انلاین در سال‌های اخیر، اکنون مردم ایران نیز علاقه‌ی زیادی به استفاده از خدمات آنلاین دارند. راهکارهای دیجیتال مارکتینگ موثرترین راه برای دستیابی به مشتری‌های بالقوه هستند.

چرا باید از دیجیتال مارکتینگ برای بهبود کسب‌و‌کار خود استفاده کنید؟ در این مقاله از ایران وب‌لایف، دلایل عمده استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای کسب‌و‌کار شما را شرح داده‌ایم. شما می‌توانید با تماس با متخصصان ایران وب لایف، از خدمات مشاوره رایگان ما در دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

1. دیجیتال مارکتینگ، قوی‌ترین فرم بازاریابی

دیجیتال مارکتینگ این پتانسیل را دارد تا بر روش تعامل شما برای دستیابی به مشتریان و تعامل با آن‌ها اثر بگذارد. کافی است از استراتژی‌های درست و پیاده‌سازی‌های موثر استفاده کنید تا در عرض چند ماه دستیابی به مشتری و کانورژن‌های خود را افزایش دهید.
2. دیجیتال مارکتینگ، بهینه ترین روش بازاریابی

یکی از مهم‌ترین فایده‌های دیجیتال مارکتینگ، روش‌های بهینه آن برای بازاریابی است. در بازاریابی سنتی، شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچک نمی‌توانند با شرکت‌های بزرگ در فضاهای تبلیغاتی رقابت کنند. اما با راهکارهای بهینه‌ی دیجیتال مارکتینگ، کسب‌وکارهای کوچک هم می‌توانند با صرف هزینه‌ای اندک، به نتایجی بزرگ دست پیدا کنند.

روش‌های بازاریابی سنتی هزینه‌های پنهان متنوعی دارند؛ اما زمان تنها هزینه‌ای است که در دیجیتال مارکتینگ می‌پردازید. سئو، بازاریابی محتوا و جذب مخاطب‌های شبکه‌ های اجتماعی، فرایندهایی هستند که زمان خواهد برد تا ثمره خود را مشخص کنند. با این حال، تاکتیک‌هایی در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، مانند پرداخت کلیکی، نمایش و تبلیغات شبکه‌های اجتماعی که می‌تواند نتایج سریع‌تری در پی داشته باشد.
3. دیجیتال مارکتینگ، یک نوع بازاریابی قابل اندازه‌گیری

شما چگونه می‌توانید دریابید که بازاریابی شما در حال کار است؟

تنها راهی که می‌توان با اطمینان گفت، اندازه‌گیری موفقیت شما در طول زمان است. اندازه گیری و سنجش موفقیت کمپین‌های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات رادیویی یا نامه دشوار است؛ اما هر تاکتیک دیجیتال مارکتینگ که استفاده می‌کنید، قابل سنجش است. به همین سبب است که باید در دیجیتال مارکتینگ سرمایه‌گذاری کرد.

تحلیل‌های دیجیتال مارکتینگ شما را از حدس و گمان‌های مکرر در مورد کارکرد بازاریابی می‌رهاند. شما می‌توانید تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ خود را در زمان واقعی بسنجید تا ببینید کدام یک موثر است و کدام یک تاثیری در جذب مخاطب ندارد. پس از این بررسی می‌توانید کمپین‌های خود را برای موفقیت‌های بزرگ‌تر بهینه‌سازی کنید. علاوه بر این، دیدگاه‌هایی که در طی کمپین‌های فعلی خود به دست می‌آورید در بهبود کمپین‌های آینده شما و موفقیت‌های بزرگ‌تر به کار خواهد آمد.

به عنوان مثال، شما یک کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی برای محصول جدید خود ایجاد کرده و تصمیم دارید در یک بازه زمانی دو هفته‌ای، پست‌هایی در مورد این محصول منتشر کنید. با تحلیل شبکه‌های اجتماعی می‌توانید دریابید که کدام پست‌ها بین مخاطبان هدف شما محبوب‌تر بوده و کدام یک بیشترین کانورژن را داشته‌اند. سپس شما می‌توانید از دیدگاه‌هایی که به دست آورده‌اید برای تکرار موفقیت کمپین فعلی در کمپین‌های آینده استفاده کنید.

تحلیل دیجیتال مارکتینگ به شما امکان می‌دهد تا از منابع خود به صورت موثرتری استفاده کرده و بودجه بازاریابی خود را به صورت هدفمندی توزیع کنید. از آنجا که دیگر در مورد اینکه چه مواردی موثر بوده و کدام یک نیستند، گمانه زنی نمی‌کنید و اطلاعاتی شفاف در اختیار دارید؛ می‌توانید هزینه‌های غیرضروری را کاهش داده و تلاش‌های خود را بر استراتژی‌هایی معطوف کنید که بازگشت سرمایه یا ROI شما را افزایش می‌دهند

4. یافتن خریدار بالقوه با دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که شما بیلبورد یا فضایی تبلیغاتی در یک مجله را خریداری می‌کنید، تیری در تاریکی پرتاب می‌کنید و امید دارید که این پیام به مخاطبان هدف شما برسد. البته راه‌های فراوانی وجود دارد تا شانس موفقیت خود را در بازاریابی سنتی افزایش دهید؛ اما هیچ یک از این راه‌ها قابلیت‌های هدف گذاری که در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد را فراهم نمی‌کند.

دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید مشتری‌های هدف، محتوای شما را دیده‌اند. سئو به شما امکان دستیابی به مشتری‌هایی را می دهد که اینترنت را به دنبال محتوا و موضوعاتی مرتبط با کسب‌و‌کار شما جستجو می‌کنند. (مشاهده لیست بهترین شرکت های سئو در ایران) از سوی دیگر، تبلیغات پرداخت کلیکی، نمایشی و شبکه‌های اجتماعی به شما امکان می‌دهد تا اشخاصی را هدف بگیرید که براساس اطلاعات دموگرافیک و ویژگی‌های عمومی، به احتمال زیاد به محصول‌ها یا سرویس‌های شما علاقه دارند.

با بهبود هدف‌گیری مخاطب، می‌توانید بیشترین استفاده را از منابع و بودجه‌های تبلیغاتی خود داشته باشید. وقتی از تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌کنید، دیگر نگران نیستید که پول خود را صرف مخاطبانی کنید که به محصول شما علاقه ای ندارند. با استفاده از قابلیت‌های هدف یابی دیجیتال مارکتینگ آرامش ذهنی خواهید داشت که تلاش‌های بازاریابی خود را بر استراتژی‌هایی متمرکز کرده‌اید که سودمند و نتیجه‌بخش هستند.

 

5. کمک به کاربران در شبکه های اجتماعی

شاید مهم ترین گزینه در لیست بلندبالای مزایای دیجیتال مارکتینگ همین باشد. فارغ از آنکه کسب‌و‌کار شما متعلق به کدام صنعت است، مشتریان شما به احتمال زیاد زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک یا توییتر می‌گذرانند. طبق آمار منتشر شده توسط  eMarketer، حدود ۲.۳۴ میلیارد نفر یا در حدود یک سوم جمعیت کره‌ی زمین، به صورت متناوب از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

شبکه‌های اجتماعی اعتمادسازی نسبت به برند را خیلی بهتر انجام می‌دهند. مثلا تصور کنید شخصی شرکت شما را در شبکه‌های اجتماعی به دوست خود معرفی کند؛ شرکت شما در نظر آن شخص بسیار قابل اعتمادتر خواهد بود.

دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا به این دسته از مشتریان دست پیدا کنید. شما نه تنها قادر خواهید بود محتوایی منحصربه‌فرد در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید، بلکه می‌توانید از طریق تبلیغات نیز به این دسته از مشتریان دست یابید. شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، گزینه‌های هدف‌یابی پیچیده‌ای در اختیار دارند که به شما امکان می‌دهد به مشتری‌هایی که احتمالا به محصولات یا سرویس‌های شما علاقه مند هستند، دست یابید.

علاوه بر همه این‌ها، شبکه‌های اجتماعی پلت‌فرمی موثر برای برقراری ارتباط با مشتریان هدف و تعامل با آن‌ها هستند. به جای اینکه محتوایی را منتشر کنید و هیچ گاه با مشتری ارتباط برقرار نکنید، می‌توانید گفتگوهایی تک به تک و در زمان واقعی با آن‌ها داشته باشید که دیدگاه‌هایی فوق العاده ارزشمند در مورد برندتان به شما خواهد داد. در بازاریابی سنتی، چنین امکان بزرگی، اساسا مهیا نیست.

6. تمایل افراد به خرید آنلاین محصول

 

 

خود شما برای یافتن اطلاعات موردنیاز خود چقدر از گوگل یا دیگر موتورهای جستجو استفاده می‌کنید؟ مشتریان شما نیز همینگونه هستند. بیشتر افراد به صورت آنلاین به دنبال محصول یا سرویس‌هایی می‌گردند که به آن‌ها در حل بزرگ ترین مشکلاتشان کمک کند.

در حقیقت، براساس آماری که Vimeo منتشر کرده است، ۹۳ درصد خریدهای آنلاین با جستجوی اینترنتی آغاز شده اند. مشتریان پیش از آن که حتی بدانند به چه سرویس یا محصولی نیاز دارند، در موتورهای جستجو به دنبال پاسخ سوالات یا چالش‌های خود می‌گردند.

بنابراین در اینجا فرصتی عظیم برای کسب‌و‌کارهای کوچک نهفته است تا با مشتری‌های بالقوه ارتباط برقرار کرده و آموزش‌های لازم را در نخستین مراحل خرید به آن‌ها منتقل کنند. وقتی شما محتوایی تعاملی، سودمند و مرتبط که برای موتورهای جستجو بهینه شده است، ایجاد می‌کنید، احتمال دیده شدن خود در محیط آنلاین را افزایش داده و به مشتریان موردنظر خود دست پیدا می‌کنید.

همان طور که شاهد هستید، بازاریابی دیجیتال فواید بسیاری دارد که می‌تواند کسب‌و‌کار شما را متحول کند. دیجیتال مارکتینگ یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به مشتری‌ها است؛ آن هم درست زمانی که در حال جستجوی خدماتی مانند خدمات شما هستند. از این رو پیشنهاد میکنیم مقاله لیست بهترین شرکت های دیجیتال مارکتینگ را مطالعه بفرمایید.

اما احتمالا سوالی که برایتان پیش آمده است، این است که از کجا شروع کنید؟ شما باید یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ منسجم داشته باشید و پس از آن به سراغ تولید محتوا یا کمپین‌های دیجیتال بروید. برای این کار به متخصصان دیجیتال مارکتینگ احتیاج خواهید داشت. ایران وب لایف با ارائه مشاوره رایگان می‌تواند به شما کمک کند تا دیجیتال مارکتینگ را به راحتی با کسب‌وکار خود تلفیق کنید.

منابع : Marketolyfemarketingsmartinsights

5/5 - (1 امتیاز)

فهرست مطالب

بهترین شرکت طراحی سایت در رشت

بهترین شرکت طراحی سایت در رشت

بهترین شرکت طراحی سایت در رشت کدام است؟ آیا می توان رضایت 100 درصد در زمینه طراحی سایت را تجربه کرد؟ در این مقاله علاوه بر بررسی لیست بهتنرین شرکت های طراحی سایت در گیلان و بخصوص رشت، راه های شناخت را هم شرح دادیم.

ادامه مطلب »
بهترین شرکت طراحی سایت در رشت

بهترین شرکت طراحی سایت در رشت

بهترین شرکت طراحی سایت در رشت کدام است؟ آیا می توان رضایت 100 درصد در زمینه طراحی سایت را تجربه کرد؟ در این مقاله علاوه بر بررسی لیست بهتنرین شرکت های طراحی سایت در گیلان و بخصوص رشت، راه های شناخت را هم شرح دادیم.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *