بهترین شرکت های طراحی لوگو در ایران

بهترین شرکت های طراحی لوگو در ایران

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

بهترین شرکت طراحی لوگو در ایران چه ویژگی هایی دارد؟ بهترین طراحان لوگو ایران و جهان کدامند؟ در این مقاله ضمن معرفی 6 شرکت و استودیو برتر طراحی لوگو به همراه نمونه کارها، به نکاتی مهم انتخاب طراح لوگو اشاره کرده ایم.

طراحی لوگو چیست و چرا اهمیت دارد؟

اولین قدم برای ایجاد برندی قدرتمند، طراحی لوگو و خلق هویت بصری متناسب با شخصیت برند شماست. لوگو هر برند در واقع نماد منحصر به فردی است که برای مشخص کردن کسب و کار، هویت بخشیدن به آن و ایجاد وجه تمایز استفاده می شود و به همین علت از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مطلب، ابتدا معیارهای انتخاب بهترین شرکت های طراحی لوگو را گفته ایم و پس از آن، با معرفی لیست 6 شرکت برتر طراحی لوگو و بررسی کامل هرکدام، به شما کمک می کنیم که بهترین شرکت طراحی لوگو در تهران و ایران را پیدا کنید. همچنین در ادامه، طراحان برتر لوگو ایرانی و خارجی را نیز معرفی کرده ایم که شهرت خاصی به دست آورده اند و در این زمینه حرفی برای گفتن دارند.

6 ویژگی بهترین شرکت های طراحی لوگو: چطور بهترین انتخاب را داشته باشیم؟

چطور بهترین شرکت طراحی لوگو را انتخاب کنیم؟

وقتی از بهترین شرکت های طراحی لوگو صحبت می کنیم، باید معیار مشخصی برای این مقایسه و رتبه بندی آن ها داشته باشیم. از طرف دیگر، هر مجموعه ای بنا به سلیقه شخصی، نیاز و بودجه خود باید بهترین شرکت را انتخاب کند.

با توجه به این نکته نمی توان به طور قطع یک شرکت را به عنوان بهترین شرکت طراحی لوگو معرفی کرد. بنابراین پیش از معرفی برترین شرکت ها، به بررسی معیارهای مهم در انتخاب و ویژگی های مشترک میان برترین شرکت های طراحی لوگو می پردازیم:

 1. داشتن نمونه کارهای موفق

اغلب افراد به اشتباه فکر می کنند که طراحی لوگو کار به ظاهر ساده ای است و هر کس توانایی کار با نرم افزارهای طراحی لوگو را داشته باشد، به عنوان طراح لوگو شناخته می شود. این در حالی است که طراحی لوگو علاوه بر توانایی کار با نرم افزار، نیاز به دانش کافی در زمینه طراحی و خلق هویت بصری دارد و همین نکته به راحتی می تواند باعث ایجاد تمایز میان طراحان مختلف شود.

بهترین راه برای تشخیص این مورد، بررسی سابقه کار و نمونه کارهای مجموعه ای است که خود را یکی از بهترین شرکت های طراحی لوگو می داند. با این کار می توانید به توانایی های طراح، سطح دانش و آگاهی او، قدرت سیستم طراحی، نقاط قوت و نقاط ضعف طراحی پی ببرید.

 1. نظرات مثبت مشتریان

شهرت یک مجموعه و داشتن نظرات مثبت میان کاربران واقعی، دو مولفه بسیار مهم هستند که بررسی آن ها نسبتا ساده است اما نقش پررنگی در تصمیم گیری شما ایفا می کند. از روی نمونه کارهای طراحی شده هر شرکت می توانید مشتریان آن ها را پیدا کنید و با یک سرچ ساده، به راه های ارتباطی آن ها دست یابید. نظرات آن ها را بپرسید و میزان رضایتشان از روند انجام کار و خروجی نهایی را بسنجید.

 1. مشاوره اصولی

زمانی می توانیم لفظ «بهترین» را به یک شرکت طراح لوگو نسبت دهیم که دلسوزانه و در راستای دستیابی سریعتر به منافعتان، به شما مشاوره دهد. متاسفانه مجموعه های سودجوی زیادی هستند که در جلسات مشاوره، منفعت خود را در اولویت قرار می دهند و بر این اساس پیشنهاداتی ارائه می دهند.

برگزاری جلسات مشاوره تلفنی یا حضوری و پیگیری تا دستیابی به نتیجه مطلوب، نشانه ای از احترام به نظر مخاطبان است که شرکت های برتر طراحی لوگو در اولویت کار خود قرار می دهند.

 1. دریافت شرح اهداف و هویت برند

همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم، لوگو هر برند هویت آن را نشان می دهد و به همین علت از اهمیت بالایی برخوردار است. این هویت باید بر اساس نقطه نظرات صاحب برند و تست های شخصیت شناسی مثل «تست آرکتایپ برند» انجام شود.

گوش دادن به مشتریان و دریافت شرح دقیق اهداف و هویت برند، اقدام مهمی است که شرکت طراح لوگو بر عهده دارد. این دقیقا همان فایل «بریف» است که ما در ایران وب لایف برای آشنایی بیشتر با برند شما و هویت آن، از شما دریافت می کنیم.

 1. ارائه برنامه دقیق و مرحله به مرحله

بهترین شرکت ها برای طراحی لوگو پروسه مشخصی دارند که به طور دقیق و مرحله به مرحله بر اساس آن اقدام می کنند. به طور معمول این برنامه در اختیار مشتریان آن ها نیز قرار می گیرد تا از روند پیشرفت کار خود آگاهی یابند و در جریان امور قرار بگیرند.

 1. تناسب قیمت با کیفیت خدمات

همراه شدن بهترین کیفیت با نازل ترین قیمت، اتفاقی است که تقریبا هیچ وقت اتفاق نمی افتد. این دو مولفه همیشه با هم در تضادند و رابطه عکس دارند. چیزی که باید به عنوان صاحب یک کسب و کار به دنبال آن باشید، «تناسب قیمت با کیفیت خدمات» است.

بدیهی است که طراحی یک لوگو خلاقانه، جذاب و یونیک، نیاز به صرف هزینه نسبتا بالایی دارد که نتیجه آن در خروجی نهایی کاملا مشهود است. اگر هدف شما از انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو، داشتن لوگویی منحصر به فرد و جذاب است، توصیه می کنیم قیمت ارزان را با تناسب میان قیمت و کیفیت خدمات جایگزین کنید.

6 بهترین شرکت طراحی لوگو در تهران

 1. استودیو ایران وب لایف

آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف، بهترین شرکت طراحی لوگو در ایران

آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف مجموعه ای باتجربه در حوزه تبلیغات است که علاوه بر ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ، استودیو تخصصی برای ارائه خدمات عکاسی و طراحی گرافیک نیز در اختیار دارد. داشتن نمونه کارهای متعدد و رضایت بالای مشتریان، این آژانس دیجیتال مارکتینگ فول سرویس را به یکی از بهترین شرکت های طراحی لوگو از دید مشتریان تبدیل کرده است.

مهم ترین وجه تمایز ایران وب لایف با سایر رقبا، داشتن استودیو طراحی گرافیک و عکاسی مجزایی است که با واحد دیجیتال مارکتینگ در تعامل است و به وجه بازاریابی و اهداف آینده نگرانه برند شما نیز توجه دارد. بهترین شرکت های طراحی لوگو که در ادامه این لیست به آن ها اشاره می کنیم، استودیو یا شرکت های طراحی گرافیکی هستند که خدمات طراحی لوگو را نیز انجام می دهند. برخی دیگر از آن ها نیز، شرکت هایی هستند که بیشتر تمرکز خود را صرف خدمات دیجیتال مارکتینگ (مثل طراحی سایت، سئو، مدیریت شبکه های اجتماعی، مشاوره سئو و …) کرده اند و در کنار آن ها، طراحی لوگو و خدمات گرافیکی را نیز ارائه می دهند.

این در حالی است که استودیو ایران وب لایف به طور تخصصی در این حوزه فعالیت دارد و در صورت نیاز، با سایر بخش های مجموعه هماهنگ می شود. این دقیقا بزرگترین مزیت همکاری با آژانس های دیجیتال مارکتینگ فول سرویس است که خدمات مختلف را به صورت تخصصی و هم راستا با اهداف مختلف برند ارائه می دهند تا بهترین نتیجه، با بیشترین سطح هماهنگی و تعامل حاصل شود.

نکته مهم دیگری که در رابطه با استودیو ایران وب لایف باید گفت، ارائه بالاترین سطح کیفیت با قیمت متناسب است. همچنین این مجموعه برای دستیابی به نتیجه اثربخش و جلب رضایت مشتریان خود، خوش قولی را در اولویت کار خود قرار داده و با استفاده از ابزارهای کنترل پروژه، طبق زمانبندی مقرر شده به تعهدات خود عمل می کند.

آدرس و اطلاعات تماس آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف

برخی نمونه کار های طراحی لوگو ایران وب لایف

 

 1. کانون ایران نوین

کانون ایران نوین در لیست بهترین شرکت های طراحی لوگو

کانون ایران نوین یکی دیگر از مجموعه های بزرگی است که در زمینه های مختلف حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد. این شرکت در ابتدا فعالیت خود را با طراحی سایت آغاز کرد و به مرور زمان آن را گسترش داد؛ تا جایی که هم اکنون نام آن در لیست بهترین شرکت های طراحی لوگو به چشم می خورد. در کنار تمام مزایای همکاری با ایران نوین، جا دارد به هزینه بالای خدمات آن نیز اشاره کنیم که مانع بزرگی بر سر راه بسیاری از برندهاست. طراحی لوگو شرکت های میهن، صباح و چی توز از جمله نمونه کارهای این مجموعه می باشد.

آدرس و اطلاعات تماس کانون ایران نوین

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه پارک وی، کوچه مهناز، ساختمان ایران نوین

شماره تماس: 27634-021

ایمیل: info@irannovin.net

 1. شرکت طراحی لوگو آرمکده (شرکت بمان)

شرکت طراحی لوگو آرمکده در لیست برترین های ایران

شرکت طراحی لوگو آرمکده در زمینه های تدوین هویت مفهومی برند، طراحی بسته بندی محصولات، انتخاب نام برند، انتخاب شعار سازمانی، طراحی لوگو و مواردی از این دست فعالیت دارد. از جمله نمونه کارهای این مجموعه می توان به طراحی لوگو صنایع غذایی آوند، سنگ اوپال ایرانیان، شرکت حسابداری تدبیر حساب و چرم نیکا اشاره کرد.

آدرس و اطلاعات تماس شرکت آرمکده

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز، کوچه هفتم، پلاک 20

شماره تماس: 41185

ایمیل: در بخش تماس با ما یافت نشد.

 1. آژانس ایده پردازان

آژانس ایده پردازان، یکی از بهترین شرکت های طراحی لوگو ایران

ایده پردازان خود را به عنوان یک آژانس خلاق طراحی برند معرفی کرده است که تمام تمرکز خود را صرف این حوزه کرده است. همین نکته موجب شده است تا خدمات این مجموعه به طراحی لوگو، طراحی ست اداری، طراحی کاتالوگ، طراحی ui و ux و به طور کلی خلق هویت بصری برند محدود شود.

آدرس و اطلاعات تماس ایده پردازان

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت، چهارراه دردشت، نبش خیابان حیدرخانی، شماره 531

شماره تماس: 71398989-021

ایمیل: در بخش تماس با ما یافت نشد.

 1. شرکت طراحی ترسیم ایده

ترسیم ایده، یکی از بهترین شرکت های طراحی لوگو

ترسیم ایده یکی دیگر از بهترین شرکت های طراحی لوگو است که در زمینه مشاوره و اجرای انواع خدمات طراحی گرافیکی شامل طراحی برند بوک، لوگو، خدمات عکاسی، طراحی سایت، پوستر و … فعالیت دارد. شرکت گارانتی سیب طلایی هوشمند، جهان گستر، فروشگاه همتاتل و … برخی از برندهای همکار این شرکت طراحی لوگو هستند.

آدرس و اطلاعات تماس ترسیم ایده

آدرس: در وبسایت مجموعه درج نشده است.

شماره تماس: 09193636528

ایمیل: tarsimeideh@gmail.com

 1. استودیو گرافیکی سه نقطه

استدیو گرافیکی سه نقطه در لیست بهترین طراحان لوگو ایران

تجهیزات نمایشگاهی، طراحی لوگو، طراحی وبسایت، طراحی فونت، طراحی بسته بندی و … از جمله مواردی است که در لیست خدمات استودیو گرافیکی سه نقطه به چشم می خورد. این مجموعه با برندهایی همچون کاشی و سرامیک اوپال، الوپایتخت، راشا تجارت برین، مرکز آوند، ایران وپو و … همکاری داشته است.

آدرس و اطلاعات تماس استودیو سه نقطه

آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ خواجو، روبروی بانک ملی، مجتمع سمسار

شماره تماس: 32732964

ایمیل: Studio3noghteh@gmail.com

بهترین طراح لوگو ایران

بهترین طراحان لوگو

 • استاد مرتضی ممیز: پدر گرافیک ایران و خالق لوگو شرکت سایپا، سازمان آتش نشانی، شهرداری تهران و علامت استاندارد ایران
 • استاد بیژن جناب: از بنیانگذاران انجمن صنفی گرافیک ایران و طراح لوگو تایپ ایران خودرو
 • استاد اسماعیل کیا مقدم: طراح اولیه لوگو بانک صادرات (بعدها به درخواست بانک صادرات و توسط استاد مرتضی ممیز تغییر یافت.)
 • استاد ادوارد زهرابیان: طراح معروف لوگو ایران ایر (شرکت هواپیمایی هما) با الهام از سرستون های تخت جمشید
 • استاد احمد میرزا: از بهترین طراحان لوگو در ایران و خالق لوگو شرکت نفت

طراحان برتر لوگو در جهان

 
 • شرکت استاک لوگو: از معروف ترین، گرانترین و بهترین شرکت های طراحی لوگو در جهان، خالق لوگو بانک نیوزیلند و بانک استرالیا
 • شرکت Landor Associates: طراح لوگو کمپانی اکسنجر
 • کمپانی Wolff Ollins: طراح لوگو بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن
 • شرکت طراحی لوگو Landor Associate: خالق لوگو مرکز City of Melbourne در شهر ملبورن استرالیا و لوگو جدید شرکت مشاوره Accenture
 • شرکت تبلیغاتی و مشاوره ای Marque Agency: طراح لوگو بازی های ۲۰۱۴ گلاسگو
 • روث کدار (Ruth Kedar): طراح لوگو گوگل
 • راب جان اف (Rob Janoff): طراح لوگو اپل
 • کارولین دیویدسون (Carolyn Davidson): خالق لوگو برند نایک
 • لندون لیدر (Lindon Leader): طراح لوگو FedEx
 • پائول شر (Paula Scher): برنده جایزه Chrysler در سال 2000، خالق آرم شرکت های Tiffany & CO وCity Book
 • ساگی هاویو: از معروفترین و مشهورترین طراحان لوگو، خالق لوگوی های آرمانی، پارک ملی نیویورک و کتابخانه کنگره

طراحی لوگو حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

مشخصات لوگو حرفه ای

تا اینجا با ویژگی های بهترین شرکت های طراحی لوگو آشنا شدیم و ضمن ارائه لیستی از 6 شرکت برتر فعال در این حوزه، برترین طراحان ایرانی و خارجی را به شما معرفی کردیم. در تکمیل این مسئله و برای انتخاب بهتر، خوب است ویژگی های یک لوگو حرفه ای را نیز بشناسید:

 • ساده و در یک نگاه قابل درک
 • طراحی بر اساس معنا و مفهوم خاص
 • دارای اجزای هماهنگ و متحد
 • خلاقانه، منحصر به فرد و بدون کپی برداری از ایده های دیگر
 • شامل رنگ سازمانی مجموعه (حداکثر 4 رنگ)
 • هم راستا با هویت برند
 • انعطاف پذیر و قابل استفاده روی کاغذ، سایت، تصویر و ویدیو
 • تاثیرگذار و به یاد ماندنی
 • قابل استفاده در مدت طولانی و بدون محدودیت زمانی
 • دارای رنگ های زنده و منتقل کننده انرژی
 • دوست داشتنی و تقریبا همه پسند

انواع سبک های طراحی لوگو

سبک های مختلف طراحی لوگو

به طور کلی لوگو شرکت های مختلف را می توان بر اساس نوع طراحی به 4 دسته کلی تقسیم کرد:

 1. لوگو تایپ، لوگو نوشتاری یا ورد مارک (Word mark)
 2. مونوگرام یا لتر مارک (Letter mark)
 3. لوگو تصویری، علامت اختصاری، آرم یا پیکتوگرام
 4. لوگو ترکیبی یا امبلم (Emblem) شامل نوشته و تصویر در کنارهم

علاوه بر این، برخی از برندها برای نمایش بهتر هویت خود و برقراری ارتباط موثر با مشتریانشان از مسکات (Mascot) استفاده می کنند. مسکات در واقع شخصیتی است که به معرفی برند می پردازد. شخصیت های بابا برقی، میمون برند چی توز، مرغ سن دیگو و … نمونه هایی از مسکات برندهای شناخته شده هستند.

چند نکته مهم برای انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو

 • تنوع و تعدد نمونه کارها لزوما یک شرکت را در لیست برترین ها جای نمی دهد؛ ولی داشتن نمونه کارهای متنوع و متعدد خلاقانه و جذاب که از کیفیت کافی برخوردارند، می تواند نشانه مثبتی برای شما باشد.
 • دسترسی به تیم پشتیبانی و مشاوره نکته مهم دیگری است که حتما باید به آن توجه کنید. پاسخگویی از طریق سوشال مدیا، تماس تلفنی یا مراجعه حضوری و برگزاری جلسات مختلف از جمله اقدامات یک تیم پشتیبانی قدرتمند برای مشتریان خود می باشد.
 • تنظیم قرارداد در هر کاری مهم است! برخی از افراد تصور می کنند که طراحی لوگو اقدامی کوتاه مدت است و شاید تنظیم قرارداد در این زمینه اهمیت چندانی نداشته باشد. این در حالی است که تنظیم قرارداد طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به نحوی انجام شود که تمام جزئیات آن اعم از شرایط عودت وجه، مدت زمان طراحی، تعداد دفعات ویرایش لوگو و … مشخص باشد.

قیمت طراحی لوگو

هزینه طراحی لوگو بر اساس معیارهای متعددی نظیر دانش و تجربه طراح، مدت زمان انجام کار، تعداد اتود اولیه، بررسی برند و کسب و کار، بررسی ابعاد کسب و کار، طرح لوگو، بودجه کارفرما و تعداد دفعات ویرایش تعیین می گردد. از این رو نمی توان بدون بررسی این عوامل، رقم دقیق و مشخصی را به عنوان قیمت طراحی لوگو اعلام کرد. برای استعلام قیمت طراحی لوگو و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

نتیجه گیری و جمع بندی

به یاد داشته باشید که برند سازی یا اصطلاحا دیجیتال برندینگ، پروسه بسیار مهمی است که در نتیجه اقدامات اصولی و با گذشت زمان رخ می دهد. انتخاب اسم، طراحی هویت برند، شعار سازمانی، طراحی لوگو و مواردی از این قبیل تنها گوشه ای از اقداماتی است که در این راستا باید انجام دهید. اینجاست که اهمیت مشاوره صحیح بیشتر از قبل مشخص می شود.

امیدواریم که این مقاله به سوالات شما پاسخ داده باشد. اگر شما هم شرکت های طراحی لوگو یا طراحانی را می شناسید که سابقه و نمونه کارهای قابل و شایسته دارند، می توانند جزو بهترین ها باشند و جایشان در این لیست خالیست، با ما در میان بگذارید.

لوگو هر برند در واقع نماد منحصر به فردی است که برای مشخص کردن کسب و کار، هویت بخشیدن به آن و ایجاد وجه تمایز استفاده می شود و به همین علت از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین شرکت های طراحی لوگو مشخصات مشترکی دارند که در این مطلب به بررسی 6 نمونه از ویژگی های اصلی این شرکت ها پرداخته ایم.

هزینه طراحی لوگو بر اساس معیارهای متعددی نظیر دانش و تجربه طراح، مدت زمان انجام کار، تعداد اتود اولیه، بررسی برند و کسب و کار، بررسی ابعاد کسب و کار، طرح لوگو، بودجه کارفرما و تعداد دفعات ویرایش تعیین می گردد.

برای استعلام قیمت طراحی لوگو، دریافت مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید. کارشناسان ایران وب لایف آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

4.7/5 - (16 امتیاز)

فهرست مطالب

15 پاسخ

 1. سلام مرسی بابت مقاله خوبتون
  شرکت طراحی لوگو رایان طرح هم به این لیستتون اضافه کنید
  شرکت خوبیه
  و خیلی تعریفش توی سوشال مدیا هست

  1. سلام خواهش میکنم
   قطعا دوستانی که کامنت هارو بخونن نظر شمارو متوجه می شوند.

  1. سلام جناب گرامی
   بله طراحی و ساخت لوگو موشن هم در لیست خدمات ما وجود داره.

 2. من تجربه همکاری با شما رو برای طراحی لوگو دارم. واقعا از نتیجه راضیم و خوشحالم که شرکت شما رو انتخاب کردم

 3. سلام ممنونم از شما.
  بله اگه مدرک براتون مهم نیست میتونید از طریق فیلم های یوتیوب (شبکه جهانی عالی برای اموزش) استفاده کنید هم فارسی اموزش زیاد هست هم زبان انگلیسی.
  اگه مدرک هم مهمه مجتمع فنی حتما این دوره هارو برگزار می کنه. مهم ترین چیز تو طراحی لوگو، پیش زمینه هنری و شناخت رنگ ها، فونت، اشکال و … است.
  در ضمن مدرسه اینورس هم در زمینه طراحی لوگو دوره های خوبی داره.

 4. سلام روز تون بخیر عیدتون مبارک باشه
  تشکر بابت مقاله ای ک شرکت های خوب طراحی لوگو رو معرفی کردید- یه شرکتی بود چند وقت پیش ما بهش لوگود اده بودیم طراحی کرده بود. کارشون خوب بود – شرکت رایان طرح بود فک کنم – هر چی گشتم تو لیستتون نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *