بهترین مشاوره دیجیتال مارکتینگ در ایران

بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

کسب و کار هم مانند تمامی مراحل زندگی گاهی اوقات برای پیشرفت نیاز به مشاور دارد. برای انتخاب بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ باید معیار های سرسختانه ای داشته باشیم که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

تقریبا تمامی کسب و کارهای آنلاین، به اهمیت دیجیتال مارکتینگ پی برده‌اند و می‌دانند که بدون بازاریابی دیجیتال، قافیه را به رقبای خود می‌بازند. در این مسیر، یک فرد مشاور که راه و چاه را بلد باشد و بتواند راهنمایی‌های لازم را در بزنگاه‌ها ارائه دهد، نیاز است. این موضوع نشان می‌دهد که باید از بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید اما چه کسی بهترین است، بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه باید او را انتخاب کرد. ما در کنار شما هستیم تا در این مقاله به سوالات و ابهامات در مورد بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ پاسخ دهیم.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به تمامی فعالیت‌های بازاریابی برای یک کسب و کار گفته می‌شود که در دنیای دیجیتال و در بستر وب صورت می‌گیرد. این فعالیت‌ها در موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی و غیره، به افزایش مخاطبان یک کسب و کار و در نهایت افزایش فروش منجر خواهد شد.

در تعریف فوق، یک توضیح کاملا ساده از دیجیتال مارکتینگ آمده است اما مفاهیم مربوط به این حوزه، به همین سادگی‌ها نیست. شما برای آشنایی بیشتر با دیجیتال مارکتینگ و کانال‌های مختلف بازاریابی دیجیتال، بهتر است به مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست، مراجعه نمایید.

بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست؟

بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست

برای آنکه به سوال بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست، پاسخ دهیم، باید بدانیم که اصولا این شخص چه کارهایی انجام می‌دهد. مهمترین وظیفه مشاور دیجیتال مارکتینگ، تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال و نظارت دقیق بر اجرای آن است. کسی که بتواند این کار را با بالاترین دقت و بیشترین بازدهی به سرانجام برساند، لایق عنوان بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ خواهد بود.

وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ

در بخش قبلی در مورد بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ و اصلی‌ترین وظیفه آن سخن گفتیم اما وظایف فرد مشاور تنها به تدوین استراتژی و نظارت ختم نمی‌شود. در این قسمت قصد داریم تمامی وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ را برشماریم:

 1. بررسی کامل کسب و کار
 2. آنالیز کامل بازار هدف و مخاطبان کسب و کار
 3. بررسی دقیق تمام کانال‌های بازاریابی دیجیتال مناسب کسب و کار
 4. آماده سازی و تدوین استراتژی دیجیتال برندینگ
 5. بررسی دقیق وب سایت از دریچه UI و UX
 6. آنالیز سرعت وب سایت و ارائه راهکارها برای بهبود آن
 7. ارائه برنامه دقیق بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو
 8. پیشنهاد کلمات کلیدی مناسب
 9. نگارش استراتژی محتوا
 10. برنامه ریزی دقیق زمانبندی تولید و نشر محتوا برای بخش مقالات سایت و شبکه‌های اجتماعی
 11. طراحی و نظارت بر اجرای کمپین‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی
 12. طراحی و نظارت بر اجرای کمپین‌های گوگل ادوردز
 13. طراحی و نظارت بر اجرای کمپین‌های بازاریابی ایمیلی
 14. برنامه ریزی و اجرای کمپین‌های رپورتاژ آگهی
 15. طراحی و نظارت بر اجرای کمپین‌های تبلیغات کلیکی
 16. ارائه راهکارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بازاریابی
 17. آنالیز دقیق داده‌های به دست آمده از کمپین‌های تبلیغاتی
 18. بررسی میزان اثربخشی کانال‌های مختلف بازاریابی
 19. ارائه راهکارهای درست و کارگشا در جهت بهبود نرخ تبدیل

مهارت‌های بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ

برای آنکه بدانید آیا از خدمات بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ بهره می‌برید، باید از مهارت‌های او آگاه باشید. برخی از مهمترین مهارت‌های بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ به شرح زیر هستند:

طراحی و تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

اولین و شاید مهمترین مهارت مشاور دیجیتال مارکتینگ، تسلط و توانایی کافی در جهت طراحی و تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای یک کسب و کار است. بهترین مشاوران دیجیتال مارکتینگ متناسب با هر نوع کسب و کار و میزان بودجه تعیین شده توسط کارفرما، بهترین استراتژی با بالاترین میزان دسترسی به موفقیت را طراحی می‌کنند و به زبان ساده‌تر برای همه کسب وکارها یک نسخه نمی‌پیچند.

 

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

درست است که بهینه سازی موتورهای جستجو، کاری کاملا تخصصی و مختص شرکت های سئو محسوب می‌شود اما اگر کسی، خود را در زمره بهترین مشاوران دیجیتال مارکتینگ می‌داند، برخورداری از دانش به‌روز در حوزه سئو، برای او امری الزامی است. دانستن این موضوع که چه اقداماتی باعث افزایش بازدید یک وب سایت در موتورهای جستجو می‌شود، در تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ نیز به فرد مشاور کمک می‌کند.

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا که معمولا شامل تولید و توزیع محتوای وب سایت مانند مقالات سایت و دیگر محتواهای مورد استفاده نظیر پست های شبکه‌های اجتماعی و رپورتاژ آگهی می‌شود، باید بر اساس یک برنامه مدون و به صورت کاملا هدفمند انجام پذیرد. مشاور دیجیتال مارکتینگ باید بتواند بر اساس کسب و کار شما، برنامه‌ریزی درستی برای این بخش داشته باشد.

بازاریابی محتوایی
سوشال مدیا مارکتینگ

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing)

شبکه‌های اجتماعی با توجه به مخاطبان بسیار خود، فرصت بسیار مناسبی برای کسب و کارها هستند تا از این میزان مخاطب به نفع خود برای فروش محصولات و خدمات خود استفاده نمایند. بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ، باید از دانش کافی برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی هدفمند در شبکه‌های اجتماعی به جهت افزایش نرخ تعامل مخاطبان با برند و در نهایت رسیدن به هدف نهایی یعنی افزایش فروش برخوردار باشد.

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)

شاید ایمیل مارکتینگ به مانند گذشته دیگر طرفدار نداشته باشد اما همچنان یکی از روش‌های بازاریابی قدرتمند در جهت افزایش آگاهی مخاطبان از برند (Brand Awareness) و همچنین یک کانال فروش مناسب به شمار می‌رود. مشاور دیجیتال مارکتینگ علاوه بر آشنایی با سامانه‌های اتوماسیون ایمیل مارکتینگ، باید درک صحیحی از قیف فروش ایمیلی در جهت جذب مشتری داشته باشد.

تبلیغات کلیکی

طراحی و اجرای تبلیغات کلیکی (PPC)

یکی دیگر از اصلی‌ترین مهارت‌های بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ، طراحی و اجرای هدفمند تبلیغات کلیکی (PPC) است؛ چراکه بخش قابل توجهی از بودجه تبلیغات در فضای دیجیتال، برای این نوع تبلیغات درنظر گرفته می‌شود. درصورتی که تبلیغات کلیکی به درستی طراحی و اجرا نشود و مشاور دیجیتال مارکتینگ از دانش کافی به منظور استفاده بهینه از بودجه تخصیص داده شده برخوردار نباشد، بازدهی مورد انتظار ر. تبلیغات کلیکی نظیر تبلیغات در گوگل و تبلیغات در وب سایت‌های پربازدید، باید توسط یک مشاور با دانش و باسابقه صورت گیرد.

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)

CRO یا بهینه‌سازی نرخ تبدیل به صورت ساده، به اقداماتی گفته می‌شود که تلاش می‌کند کاربر را از یک مخاطب صرف به خریدار تبدیل نماید. بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ کسی است که علاوه‌بر افزایش جذب بازدید کننده برای یک کسب‌وکار، بتواند این افراد را بر اساس یک استراتژی درست و تدابیر حساب شده، مجاب به خرید نماید.

آنالیز و تجزیه و تحلیل داده ها

اگر مشاور دیجیتال مارکتینگ، قدرت آنالیز و تجزیه و تحلیل داده‌ها را نداشته باشد، قطعا کمیتش لنگ می‌زند و در دایره بهترین‌ها جایی برای او نیست؛ چراکه برای هرچه بهتر شدن، باید داده‌های به دست آمده توسط ابزارهای موجود، مورد بررسی قرار گیرند تا نقاط قوت حفظ و نقاط ضعف برطرف شوند. ابزارهایی نظیر گوگل آنالیتیکس که رفتار کاربر بر روی وب سایت را نشان می‌دهد، می‌تواند اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار مشاورین دیجیتال مارکتینگ قرار دهد.

نکته بسیار مهم این است که حتی در کمپین‌های تبلیغاتی ناموفق نیز، داده‌های بسیار ارزشمندی وجود دارد که تنها بهترین مشاوران دیجیتال مارکتینگ می‌توانند از آن‌ها در جهت رشد و پیشرفت کسب و کارها استفاده نمایند. به همین دلیل حتما در انتخاب بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ، از این مهارت به سادگی عبور نکنید.

لزوم استفاده از مشاور دیجیتال مارکتینگ

شاید این یک پرسش متداول در ذهن بسیاری از مخاطبان باشد که آیا استفاده از مشاور دیجیتال مارکتینگ، لزومی ندارد. برای پاسخ به این سوال باید دو نوع کسب و کار را مورد بررسی قرار داد:

نوع اول، کسب و کارهایی هستند که جدیداً فعالیت خود را در بستر اینترنت آغاز نموده‌اند. این کسب و کارها برای دیده شدن در موتورهای جستجو نظیر گوگل، اقدامات خاصی را باید انجام دهند که در تخصص افراد فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ است. درصورتی که این اقدامات انجام نپذیرد، به هیچ عنوان رشد و پیشرفت حاصل نمی‌شود و تقریبا هیچ سودآوری محقق نمی‌گردد.

صاحبان این نوع کسب و کارها، باید از یک مشاور دیجیتال مارکتینگ برای تدوین یک استراتژی بازاریابی هدفمند و موثر کمک بگیرند. در این صورت با نقشه راه ترسیم شده و انجام فعالیت‌های مشخص شده، موفقیت حاصل خواهد شد.

نوع دوم، کسب و کارهایی هستند که از یک فرد متخصص یا یک تیم دیجیتال مارکتینگ بهره می‌برند اما پس از مدتی فعالیت، دیگر تغییر مثبت و روند رو به جلو مشاهده نمی‌شود. این موضوع بدان معنی است که سطح دانش فرد متخصص یا تیم دیجیتال مارکتینگ به میزانی نیست که بتوانند روش‌های جدید برای بهبود وضعیت خلق نمایند. در این مواقع نیز یک مشاور با استفاده از دانسته‌ها و تجربه‌های خود، می‌تواند نقشی کلیدی برای بازگشت به سیر صعودی کسب و کار ایفا نماید.

ویژگی‌های بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برخورداری از دانش بازاریابی
 • برخورداری از دانش بازاریابی

مشاور دیجیتال مارکتینگ باید در دانش بازاریابی سرآمد باشد. برخورداری از این دانش به فرد مشاور کمک می‌کند تا بتواند متناسب با هر نوع کسب و کار، روش‌های مختلفی را برای بازاریابی ارائه نماید.

 • آشنایی کامل با قواعد دیجیتال مارکتینگ

شاید یک فرد دانش بازاریابی بالایی داشته باشد اما به جهت عدم آشنایی کامل و صحیح با قواعد دیجیتال مارکتینگ، نتواند از دانش خود در این حوزه بهره کافی را ببرد. برای آنکه یک فرد عنوان بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ را یدک بکشد، برخورداری از دانش بازاریابی به همراه آشنایی کامل با قواعد دیجیتال مارکتینگ الزامی است.

نمونه کار قوی
 • داشتن نمونه کار موفق

نمونه کار یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ است. بسیاری افراد از دو ویژگی بالا برخوردار هستند اما نمی‌توانند از دانش خود در جهت بهبود وضعیت کسب و کارها استفاده نمایند و مفاهیم را در حد تئوری می‌دانند. کسی می‌تواند خود را به عنوان بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ معرفی نماید که چندین و چند نمونه کار موفق از خود بر جای گذاشته باشد.

 • قدرت تجزیه و تحلیل بالا

آخرین مورد از ویژگی‌های یک مشاور خبره، به قدرت بالا در تجزیه و تحلیل داده‌ها است. بهترین مشاوران دیجیتال مارکتینگ، می‌توانند داده‌ها و اطلاعات به دست آمده را به دقت تجزیه و تحلیل نمایند و از آن‌ها بهترین بهره‌برداری را داشته باشند؛ کاری که دیگر مشاوران دیجیتال مارکتینگ در انجام آن عاجز هستند.

هزینه مشاوره دیجیتال مارکتینگ

هزینه مشاوره دیجیتال مارکتیگ با بهترین مشاوران که ویژگی‌ها و مهارت‌های یاد شده را داشته باشند، طبیعتاً کم نیست اما شما باید توجه داشته باشید که پرداخت هزینه برای بهبود کسب‌وکارتان، نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و شما در زمان کوتاهی، می‌توانید چندین برابر هزینه پرداخت شده، درآمد داشته باشید. تنها باید بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ را انتخاب نمایید و از مشاوره‌های او برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهره‌مند شوید.

دریافت خدمات از بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ در ایران

ایران وب لایف به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ در ایران شناخته می‌شود و این موضوع چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد. نمونه کارهای موفق ایران وب لایف باعث شده است تا بسیاری از برندها و کارخانجات برای دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ، با این مجموعه در ارتباط باشند.

نحوه دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ در ایران وب لایف بدین صورت است که پس از ثبت درخواست به صورت تلفنی، بهترین مشاوران دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف، اقدام به بررسی کامل وب سایت شما و رقبا می‌کنند و پس از آنالیز کامل و مشخص شدن نقاط ضعف و قوت، راهکارهای مورد نیاز را در یک جلسه تلفنی، آنلاین یا حضوری، ارائه می‌کنند:

دریافت مشاوره از کارشناسان

شما در هنگام انتخاب بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ، باید به مواردی نظیر سوابق کاری برجسته، مهارت‌های لازم و سطح دانش بالا توجه نمایید. درصورتی که فرد مذکور، دارای شرایط فوق نباشد، باید در انتخاب خود تجدید نظر نمایید.

هزینه دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ در ایران وب لایف بر اساس درخواست‌های کارفرما و میزان زمان جلسه درنطر گرفته می‌شود.

تفاوت اصلی میان مشاور دیجیتال مارکتینگ و فرد کارشناس در میزان تجربه و سابقه است. فرد مشاور به جهت تجربه و سابقه بالا، می‌تواند نقشه راه بازاریابی دیجیتال یک کسب و کار را به بهترین شکل ترسیم نماید اما فرد متخصص تنها نقش اجر کننده را ایفا می‌کند.

با توجه به اینکه تبلیغات در عصر حاضر رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است و روش‌های پرهزینه گذشته، دیگر کارایی خاصی ندارد، پس باید به روش‌های نوین بازاریابی به طور ویژه بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) روی آورد و در این مسیر، قطعا شما به یک مشاور حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

4.7/5 - (4 امتیاز)

فهرست مطالب

وایرال چیست؟

وایرال شدن شاید رویایی ترین واژه در اصطلاحات برای اکثر دیجیتال مارکتر ها باشد و راه رسیدن به آن نیز بسیار سخت است. در این مقاله به بررسی چیستی محتوای وایرال و نحوه وایرال شدن می پردازیم.

ادامه مطلب »

وایرال چیست؟

وایرال شدن شاید رویایی ترین واژه در اصطلاحات برای اکثر دیجیتال مارکتر ها باشد و راه رسیدن به آن نیز بسیار سخت است. در این مقاله به بررسی چیستی محتوای وایرال و نحوه وایرال شدن می پردازیم.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *