لینکدین مارکتینگ چیست

لینکدین مارکتینگ چیست؟

زمان خواندن این مطلب 16 دقیقه

لینکدین بهترین رسانه های اجتماعی در حوزه کار و تخصص است و مارکتینگ صحیح درآن می تواند نتایج بسیار خوبی برای برندینگ شخصی یا شرکتی داشته باشد. آموزش کامل لینکدین مارکتینگ در این مقاله!

لینکدین LinkedIn به عنوان سومین شبکه اجتماعی پرکاربرد در میان صاحبان مشاغل شناخته می‌شود. این پلتفرم یک ابزار تجاری قدرتمند است که مزایای قابل توجهی را برای بازاریابی کسب و کارها به همراه دارد. شما با استفاده از این پلتفرم می‌توانید دامنه ارتباطات کاری خود را گسترش داده و در صنعت‌تان رشد کنید.

این شبکه اجتماعی همچنین یکی از بهترین بسترها برای جذب استعدادهای برتر کاری به شرکت‌ها بوده و روزانه فرصت‌های شغلی بی نظیری را به بسیاری از کاربران خود معرفی می‌نماید. بنابراین قطعا شما با یک استراتژی و برنامه ریزی مناسب در لینکدین، می‌توانید درآمد کسب و کارتان را به طرز شگفت انگیزی ارتقا دهید.

در ادامه به همه چیز در مورد لینکدین مارکتینگ و نکات طلایی برای موفقیت بیشتر در آن اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

لینکدین مارکتینگ چیست؟

آمار های لینکدین مارکتینگ
نگاهی آماری به لینکدین

 

لینکدین مارکتینگ به فرآیند ارتباط با مشتریان جدید، ایجاد روابط تجاری، تقویت هویت برند و تبلیغ کالاها یا خدمات به مخاطبان خاص اشاره دارد. برای بازاریابان و شرکت‌های B2B و به طور کلی افرادی که به دنبال یک استراتژی دیجیتال برندینگ موثر هستند؛ لینکدین مارکتینگ بهترین گزینه است. بازاریابی در لینکدین طرحی است که به شما کمک می‌کند محصولات و خدمات برند خود را در این پلتفرم بازاریابی کنید.

خیلی از مشاغل از لینکدین برای شبکه سازی و رشد حرفه‌ای کسب و کار خود استفاده می‌کنند. اگر شما نیز یک کارآفرین هستید و می‌خواهید کسب و کارتان را توسعه دهید و به یک برند مشهور تبدیل شوید؛ باید در این شبکه اجتماعی حضور فعال داشته باشید. درصورتیکه بازاریابی در لینکدین به درستی انجام شود؛ ابزاری موثر برای بالا بردن نمایه کسب و کار شما خواهد بود.

 با کمک این پلتفرم می‌توانید به گروه‌های مختلف مرتبط با صنعت خود بپیوندید و با شخصیت‌ها و تأثیرگذاران کلیدی کسب و کارتان در ارتباط باشید. کسب‌وکارها می‌توانند صفحات و زیرصفحه‌های شرکت خود را در پلتفرم لینکدین ایجاد کرده و از آن برای موارد زیر استفاده کنند:

 • ایجاد آگاهی از برند
 • هدایت ترافیک به سمت وب سایت یا وبلاگ تجاری
 • ایجاد یا گسترش ارتباطات تجاری جدید
 • جلب توجه مشتریان برای تولید سرنخ و …

چرا لینکدین برای کسب و کار ها مهم است؟

امروزه مشاغل از نظر برندسازی و تبلیغات به شدت به سوشال مدیا وابسته شده‌اند. یکی از این رسانه‌های اجتماعی محبوب برای بازاریابی و فروش، لینکدین است. چندین ویژگی مهم در لینکدین وجود دارد که این پلتفرم را برای کسب و کارها با اهمیت می‌کند؛ در ادامه به این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد:

 1. وجود مخاطبان حرفه‌ای

با وجود اینکه فیس بوک، اینستاگرام و توییتر کاربران بیشتری دارند اما لینکدین همواره بستر قوی‌تری برای ایجاد ارتباطات حرفه‌ای تجاری محسوب می‌شود؛ زیرا تعداد کارمندان یا کارفرمایان عضو در این پلتفرم نسبتاً متمایز از دیگر رسانه‌های اجتماعی است. بنابراین شما می‌توانید از این پلتفرم برای دستیابی به مخاطبان متمرکزتر و خاص‌تر استفاده نمایید.

 1. تمرکز روی بازاریابی B2B

برخلاف پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام که عمدتاً برای بازاریابی B2C یا بیزینس به مشتری استفاده می‌شوند؛ لینکدین عمدتاً برای یافتن شغل جدید در کارخانجات، بازاریابی و فروش B2B طراحی شده است. در نتیجه، کسب‌وکارهایی که عضو لینکدین هستند؛ به جای افراد، با مشاغل دیگر ارتباط برقرار می‌کنند که این یک مزیت مهم محسوب می‌شود.

همکاری تجاری
 1. ایجاد روابط تجاری

سایر پلتفرم‌ها بیشتر به منظور سرگرمی و معاشرت کاربرد دارند اما لینکدین برای کمک به متخصصان در ایجاد ارتباطات کاری ساخته شده است. شما می‌توانید از LinkedIn برای ایجاد ارتباط با مشتریان، متخصصان و شرکت‌های مرتبط جدید در حوزه خود استفاده کنید.

برای مثال، اگر در صنعت خدمات بیمه فعال هستید؛ می‌توانید با دنبال کردن و ارتباط با سایر شرکت‌های فعال در این زمینه و پیوستن به گروه‌های متمرکز روی موضوعات خدمات بیمه، اطمینان حاصل کنید که با جمعیتی مناسب ارتباط برقرار کرده‌اید.

محتوای تخصصی در لینکدین
 1. انتشار موضوعات تخصصی

برخلاف پلتفرم‌های دیگر که تمرکز چندانی روی موضوعات تخصصی مرتبط با صنایع ندارند؛ لینکدین یک مکان عالی برای به اشتراک گذاشتن مطالب مفید کسب و کارها است. شما می‌توانید با انتشار محتوای تخصصی و مرتبط اعتماد مخاطبان را بیشتر جلب کنید.

 1. امکان تجزیه و تحلیل قوی

تجزیه و تحلیل قوی لینکدین به شما امکان می‌دهد موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی خود را ردیابی و اندازه گیری کنید. همچنین با کمک این ویژگی می‌توانید سوشال مدیا مارکتینگ خود را برای حداکثر نتایج بهینه کرده و مطمئن شوید که هر حرکت شما مبتنی بر داده است.

مزایای لینکدین مارکتینگ

مزایای لینکدین مارکتینگ

حضور در پلتفرمی که در آن افراد از سراسر جهان برای تعامل و توسعه حرفه و تجارت‌شان گرد هم آمده‌اند؛ قطعا جذاب خواهد بود. با کمک لینکدین مارکتینگ می‌توان کارهای زیادی را انجام داد که منجر به تولید سرنخ های قابل توجهی می‌شود. در ادامه به برجسته ترین مزایای بازاریابی در لینکدین اشاره خواهیم کرد:

 • لینکدین یک بستر تبلیغاتی هدفمند است:

با لینکدین مارکتینگ امکان برقراری ارتباط با شرکا و مشتریان بالقوه کسب و کارتان فراهم می‌شود. در واقع این پلتفرم برای موقعیت یابی دقیق مشتریان مفید است. به این ترتیب شما می‌توانید تبلیغات خود را بر اساس ویژگی‌هایی مانند شغل، دسته/ صنعت، جنسیت، سن، مکان و غیره به کاربران خاصی نمایش دهید. این توسعه ارتباطات در نهایت منجر به شناخت برند و افزایش فروش خواهد شد.

 • لینکدین دید آنلاین کسب و کارها را افزایش می‌دهد:

لینکدین مارکتینگ راهی عالی برای جلب توجه کسب و کارها در اینترنت به شمار می‌رود. اگر صفحه لینکدین خوبی داشته باشید؛ افراد هنگام جستجو در گوگل یا لینکدین، راحت تر صفحه شما را پیدا می‌کنند. یکی از مواردی که در مقاله بهترین شرکت های سئو نیز به آن اشاره کردیم، لزوم سئو کردن شبکه های اجتماعی شخصی است.

 • کاربران لینکدین پذیرش تبلیغاتی قوی دارند:

از آنجایی که اعضای لینکدین اکثرا شرکای تجاری و مشاغل هستند؛ به احتمال زیاد ایده‌ها و تبلیغات تجاری شما را بهتر می‌پذیرند. علاوه بر این، لینکدین یکی از موثرترین راه‌های تعامل با افرادی است که به کسب اطلاعات در مورد محصولات یا خدمات شما تمایل بیشتری دارند.

تبلیغات اختصاصی و جدی تر در لینکدین ایجاد اعتماد و گسترش روابط تجاری را آسان تر می‌کند؛ چراکه هم تبلیغات، هم تبلیغ کننده و هم مخاطب حرفه‌ای هستند.

 • لینکدین به جلب اعتماد مشتریان کمک می‌کند:

مشخصات شرکت یا رزومه کاری شما کلیدی ترین عنصری است که در لینکدین مارکتینگ می‌توانید از آن استفاده نمایید. قطعا نمایش دستاوردهای برجسته خود در نمایه لینکدین باعث ایجاد احساس اعتماد در بینندگان شده و در نتیجه به یک لید یا سرنخ احتمالی تبدیل می‌شوند.

روش های لینکدین مارکتینگ

روش های لینکدین مارکتینگ

شما با برگزاری یک کمپین بازاریابی فکر شده در لینکدین، شانس زیادی برای جذب مشتریان بالقوه خواهید داشت. لینکدین دارای انواع روش‌های تبلیغاتی است که استفاده استراتژیک از آنها به شما کمک می‌کند تا مشتریان احتمالی ‌را هدف قرار داده و فروش‌تان را افزایش دهید. برخی از مهم ترین روش‌های لینکدین مارکتینگ عبارتند از:

 • لینکدین ادز

لینکدین ادز یکی از روش‌های تبلیغاتی محبوب در این پلتفرم است. در این روش شما باید در ازای کلیک کاربران روی محتوایتان هزینه‌ای را پرداخت نمایید. استفاده از لینکدین ادز باعث می‌شود تا تبلیغات انعطاف‌پذیر و هدفمندی را دنبال کنید که در نهایت نرخ تبدیل کسب و کارتان را افزایش می‌دهد.

از طریق تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) یا هزینه به ازای نمایش (CPM) در لینکدین شما می‌توانید به روشی ساده و مستقیم و در عرض چند دقیقه مشتریان بالقوه جدیدی را به کسب و کار خود جذب نمایید.

 • تبلیغات پیامکی

تبلیغات پیامکی یکی از شخصی ترین و قابل تنظیم ترین نوع تبلیغات است که مستقیماً به صندوق پستی LinkedIn مخاطبان ارسال می‌شود. بنابراین اگر به دنبال تقسیم بندی بیشتر و درجه بالایی از شخصی سازی در تبلیغات خود هستید؛ این بهترین روش برای بازاریابی در لینکدین محسوب می‌شود.

 • تبلیغات به‌هم‌پیوسته (کاروسلی)

در سال 2018، لینکدین یک قالب تبلیغاتی جدید به اسم کاروسلی را معرفی کرد. شرکت‌ها به کمک این روش می‌توانند حداکثر 10 کارت قابل تنظیم داشته باشند که برای آنها امکان ایجاد یک تبلیغ جذاب و هدفمند را فراهم می‌کند. برای ایجاد آگهی کاروسلی در لینکدین باید مشخصاتی را رعایت کرد که شامل درنظر گرفتن حجم فایل‌ها یا محدوده کاراکترها می‌باشد.

 • تبلیغ از طریق اینفلوئنسر

برای تبلیغ در لینکدین همانند اینستاگرام می‌توان با اینفلوئنسرها همکاری کرد. تاثیرگذاری بیشتر آن‌ها بر روی مخاطبان باعث می‌شود تا فرصت بهتری برای معرفی کسب و کارتان داشته باشید.

برخی نمونه های لینکدین مارکتینگ شرکت های بزرگ

در اینجا به چند نمونه موفق از لینکدین مارکتینگ در شرکت‌ها و برندهای برتر جهان اشاره می‌کنیم تا الهام بخش کمپین تبلیغاتی شما باشد. بدون شک قرار گرفتن در محیطی که ارتباط و تأثیر بیشتری را به همراه دارد برای این کمپانی‌های بزرگ بسیار مفید بوده است:

adobe

لینکدین مارکتینگ شرکت ادوبی

Adobe از لینکدین به عنوان یک کانال قابل اعتماد و در عین حال نتیجه گرا برای دستیابی به مخاطبان هدف بیشتر استفاده می‌کند. این شرکت مشهور از طریق پلتفرم فوق، محتوای دارای استراتژی و مدیریت ‌شده‌ای را منتشر می‌کند که منجر به افزایش تعامل با مخاطبان می‌گردد.

HubSpot

لینکدین مارکتینگ شرکت هاب اسپات

هاب‌اسپات در حوزه توسعه و پشتیبانی نرم‌افزار برای کمک به رشد بهتر مشاغل فعالیت دارد که برای تولید سرنخ و ترافیک با کیفیت از لینکدین استفاده می‌کند.

مرسدس بنز

لینکدین مارکتینگ بنز

پس از آنکه سازنده خودروهای لوکس مرسدس بنز مدل‌های جدید کلاس E و S را معرفی کرد؛ به دنبال ابزارهای نوآورانه‌ای برای تبلیغ خط تولید جدید خود به مخاطبان مرفه بود. مرسدس بنز از طریق لینکدین توانست با افراد حرفه‌ای و با ارزش خالص ارتباط برقرار کند که نرخ تعامل و فروش آن را افزایش داد.

برخی نکات طلایی برای بازاریابی موفق در لینکدین

آیا اهمیت استراتژی بازاریابی در لینکدین را درک کرده‌اید و اکنون به این فکر می‌کنید که چگونه آن را پیاده سازی کنید؟ به هیچ عنوان انتظار نداشته باشید که تنها با ایجاد یک صفحه کسب و کار در لینکدین به اهداف کاری مدنظرتان دست یابید.

این صفحه قطعا به مدیریت بیشتری نیاز دارد و برای دستیابی به یک بازاریابی موفق در لینکدین باید نکات زیادی رعایت شود. به عنوان مثال شما باید URL نمای خود را شخصی سازی کنید و همینطور پروفایل لینکدین خود را برای موتورهای جستجو بهینه نمایید.

 در پایان به دیگر نکات مهم جهت افزایش موفقیت در این پلتفرم اشاره خواهیم کرد:

 • صفحه لینکدین خود را به روز نگه دارید!

پروفایل لینکدین

صفحه شما به عنوان یک رقیب پیشرو در صنعت باید همواره به روز و بهینه شده باشد تا درصد بازدیدهای هفتگی‌تان را افزایش دهد. شما باید روی تمام بخش‌های پروفایل لینکدین و صفحه شرکت خود کار کنید تا نقاط قوت و قابلیت‌های خود را بهتر به نمایش بگذارید.

 • در گروه های مرتبط فعالیت کنید!

گروه ها در لینکدین

یکی از قابلیت های جذاب شبکه اجتماعی لینکدین که می توانید از آن برای شبکه سازی و معرفی خود استفاده کنید، قابلیت Groups لینکدین است. نکته مثبت گروه های لینکدین این است که اکثرا در حوزه های تخصصی تشکیل می شوند و افراد متخصص مرتبط با حوزه شما در آن ها حضور دارند.

همچنین می توانید برای افزایش میزان آگاهی از برند، خودتان گروه لینکدین ایجاد کنید و آدرس آن را برای افزایش تعداد مخاطبان، در بایو خود قرار دهید یا برای افراد دیگر ارسال کنید.

 • از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید!

هشتگ در لینکدین

افزودن هشتگ یکی از نکات طلایی در لینکدین مارکتینگ است که به کمک آن می‌توانید عبارات کلیدی مرتبط با شرکت خود را برجسته سازید. هشتگ ها به کاربران کمک می‌کنند تا محتوایی را در مورد یک موضوع خاص پیدا کنند؛ در نتیجه هنگام توسعه یک استراتژی لینکدین مارکتینگ واقعاً مؤثر هستند.

اگر قبلا در سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی از هشتگ خاصی استفاده کرده‌اید؛ می‌توانید آن را در صفحه لینکدین خود نیز اضافه کنید تا یک برندسازی منسجم در تمام پلتفرم‌ها داشته باشید.

 • به محدودیت ایجاد کانکشن ها توجه کنید!

محدودیت ایجاد کانکشن در لینکدین

ایجاد کانکشن در لینکدین تقریبا نامحدود است (تا 30000 کانکشن) و شما می توانید از این فرصت برای افزایش دایره ارتباطات کاری خود استفاده کنید اما به این مورد که از یک حدی به بعد ممکن است بلاک شوید، توجه داشته باشید!

 • محتوای مرتبط و منظم منتشر کنید!

تولید محتوا منظم در لینکدین

محتوایی که در این پلتفرم منتشر می‌کنید؛ درصورتی موثر واقع می‌شود که به صورت مداوم منتشر یابد و با صنعت شما مرتبط باشد. همچنین باید سعی کنید توضیحات مفیدی را به مخاطبان‌تان ارائه دهید که برای آنها ارزش افزوده ایجاد کند.

بهتر است در جایگاه خود توصیه‌های ارزشمندی را برای مخاطبانتان داشته باشید و نظر خود را در مورد آخرین روندها به اشتراک بگذارید. همچنین انتشار چند نکته و ترفند مفید برای فالوورها کمک می‌کند تا با محتوای شما بیشتر درگیر شوند.

در صورت امکان به مطالب خارج از چارچوب اما مرتبط نیز فکر کنید. به طور مثال اگر یک کلینیک دندانپزشکی هستید؛ می‌توانید در مورد بیماری‌های قلبی نیز پست بگذارید اما چه ربطی به دندان دارد؟ قطعا بیماری لثه با افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط است.

حتما به پست‌های لینکدین رقبای خود نیز نگاهی بیاندازید؛ از طریق بررسی و تجزیه و تحلیل صفحه رقبا می‌توان به ایده های منحصر به فردی دست یافت که شرکت شما را از دیگران متمایز می‌کند.

 • بهترین زمان انتشار پست در لینکدین!

بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین

حواستان باشد که لینکدین یک پلتفرم کاری است و بهترین زمان انتشار مطالب در آن متفاوت با توییتر یا اینستاگرام می باشد. به همین دلیل بهترین زمان انتشار پست های لینکدین در روزهای کاری و ساعت 8 تا 9 صبح یا 5 تا 6 بعد از ظهر است.

 • تعامل خود را با نظرسنجی افزایش دهید!

نظر سنجی در لینکدین

ارسال نظرسنجی‌های لینکدین با استفاده از ویژگی کاربردی LinkedIn Polls به شما کمک می‌کند تا با جامعه هدف خود بیشتر در تعامل باشید. علاوه بر این نتایج نظر‌سنجی را می‌توان در قالب درصد و یا تعداد آرا مشاهده کرد که به مدیران کسب و کارها برای تصمیم گیری استراتژیک در مورد نحوه بازاریابی‌شان کمک می‌کند.

 • افراد مرتبط را در پست‌ها تگ کنید!

لینکدین

شما با تگ کردن افرادی که از آنها نقل قول کرده‌اید یا در محتوای خود به آنها اشاره کرده‌اید؛ یک گام اساسی در استراتژی لینکدین مارکتینگ بر می‌دارید. بعلاوه نام بردن از افراد در پست‌های شما باعث افزایش نظرات آن می‌شود.

تگ کردن افراد باعث می‌شود تا افرادی که آنها را دنبال کرده‌اند نیز از پست شما مطلع شوند؛ بنابراین محتوای شما توسط افراد بیشتری دیده خواهد شد. این استراتژی بازاریابی در لینکدین به افزایش بازدید صفحه و در نهایت به افزایش تعامل شما کمک می‌کند.

 • ویدئوهای جذاب منتشر کنید!

ویدئو مارکتینگ در لینکدین

ویدئوها چندین برابر بیشتر از انواع دیگر محتوا برای شروع گفتگو میان اعضای لینکدین موثر هستند و به همین خاطر به یک عنصر حیاتی در استراتژی بازاریابی کسب و کارها تبدیل شده‌اند. ویدیوها و پست‌های ویدیوی زنده لینکدین حتی می‌توانند قدرتمندتر از سایر روش‌های بازاریابی عمل کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما به فکر انتشار ویدئوهای جذاب و باکیفیت بالا برای تبلیغات برند خود باشید.

لینکدین مارکتینگ خوب است و برای سلامتی مفید!

لینکدین مارکتینگ خوب است!

لینکدین مارکتینگ به استفاده از پتانسیل این شبکه اجتماعی برای ارتقای مشاغل، محصولات، خدمات و برندهای شخصی اشاره دارد. با استفاده از ویژگی‌های قوی لینکدین، کسب‌وکارها می‌توانند با مخاطبان هدف خود تعامل سازنده داشته باشند و سرنخ و تبدیل‌های خود را افزایش دهند.

آگاهی از نحوه بازاریابی در لینکدین برای بهبود آگاهی از برند، ایجاد سرنخ و ایجاد شراکت برای کسب و کار شما مفید است؛ به همین خاطر باید توجه بیشتری به آن داشته باشید. اگر به یک استراتژی قدرتمند برای شروع لینکدین مارکتینگ نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان ما در ایران وب لایف تماس بگیرید.

4.9/5 - (9 امتیاز)

فهرست مطالب

2 پاسخ

 1. ممنون که تجربه‌ها و نکات مهم در مورد لینکدین مارکتینگ را با ما به اشتراک گذاشتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *